Mała czekoladka w podziękowaniu za pracę. Teraz firmy się bronią

628

Internet obiegły nagrania, w których pracownicy kilku polskich firm pokazywali, co otrzymali w ramach Dnia Uznania Pracownika. "Jedno Merci w nagrodę za miesiąc pracy. Komu chciało się to tak pakować?!"- piszą rozczarowani Polacy. Teraz firmy wyjaśniają całe zamieszanie.

Mała czekoladka w podziękowaniu za pracę. Teraz firmy się bronią
Pracownicy otrzymali małą czekoladkę z okazji Dnia Uznania Pracownika. (Adobe Stock)

Do sieci trafiły prześmiewcze nagrania pracowników kilku polskich firm. Wzbudziły niemałe kontrowersje, ponieważ przedstawiają podarunki, jakie otrzymali z okazji Dnia Uznania Pracownika. 

Czekoladka jako nagroda za pracę?

Nagrania przedstawiają zapakowane małe pojedyncze czekoladki z dołączoną karteczką "Doceniamy, że jesteś z nami". W sieci zawrzało i internauci zaczęli zarzucać firmom brak poszanowania dla pracowników.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Artyści i twórcy stracą pracę przez sztuczną inteligencję? Prawo za tym nie nadąża
" (...) Korporacje mają rekordowe zyski, a dla pracowników cukierki i paciorki. Upokarzanie pracowników to forma zarządzania w państwie semikolonialnym, jakim jest Polska po 34 latach rządów neoliberałów" - pisze ostro na Twitterze Jan Śpiewak, przewodniczący stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Firmy się bronią. Jest sprostowanie

Jeden z portali Gazeta.pl otrzymała wyjaśnienie od firmy BSH, o której mówił jeden z pracowników na opublikowanym nagraniu. 

"Drobny upominek nie miał nic wspólnego z wynagrodzeniem i premią za przepracowany miesiąc. Czekolada była jedynie symbolicznym gestem. Intencją organizatorów było zachęcenie pracowników do wzajemnego docenienia się w pracy. Każdy mógł w tym wykorzystać symboliczną czekoladkę" - cytuje komunikat Gazeta.pl.

Projekt mający na celu wzajemne docenienie się w pracy przy pomocy symbolicznej czekoladki przybrał inną formę. Internauci po obejrzeniu nagrań uznali, że to podziękowanie w zamian za ciężką pracę. Ciężko jednak było dojść do innego wniosku, skoro na nagraniach widniał opis "Niewolnictwo w Polsce". 

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: ACZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić