Mateusz Morawiecki złożył deklarację. Chodzi o ceny biletów PKP

42

Bardzo dużo kontrowersji wywołało podwyższenie cen w pociągach PKP Intercity. Teraz do nowego taryfikatora odniósł się premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu złożył ważną obietnicę.

Mateusz Morawiecki złożył deklarację. Chodzi o ceny biletów PKP
Mateusz Morawiecki (PAP, Zbigniew Meissner)

Podczas konferencji prasowej w Dobieszowicach (woj. śląskie) premier Mateusz Morawiecki był pytany o obniżkę cen biletów kolejowych. W odpowiedzi szef rządu przekazał, że w tym tygodniu powinna zapaść decyzja w tej sprawie. Jednocześnie zastrzegł, że to "bardziej pytanie do ciał korporacyjnych, do zarządu i do rady nadzorczej PKP".

Ale generalnie, z tego co mi wiadomo, a bardzo się tą sprawą interesuję, to w tym tygodniu te ceny ostateczne zostaną ustalone (...) Mam nadzieję, że na poziomie takim, jak w zeszłym roku - przekazał Morawiecki, cytowany przez PAP.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nagła decyzja premiera. Minister uderza w PKP i chwali Niemcy

Na tym nie koniec. Mateusz Morawiecki wyraził też nadzieję na to, że nowy cennik zostanie wdrożony najpóźniej do końca lutego.

Może nawet uda się wcześniej, a więc mieszkańcy Polski, wszyscy obywatele Polski będą mogli podróżować taniej - podsumował.

Nowy cennik PKP. Co się zmieniło?

Nowe ceny w PKP Intercity obowiązują od 11 stycznia 2023 roku. Jakie podwyżki wprowadzono?

  • 17,8% dla kategorii EIP;
  • 17,4% dla kategorii EIC;
  • 11,8% dla kategorii TLK/IC.
PKP Intercity dostosowuje ceny biletów do aktualnej sytuacji na rynku - rosnących kosztów działalności, wynikających przede wszystkim z wyższych cen energii elektrycznej oraz do oferty cenowej konkurencji. Zmieniony cennik zacznie obowiązywać od 11 stycznia 2023 roku - informowało PKP Intercity.

Wyjaśniano też, że "zmiana cen biletów nie zrekompensuje skutków znaczącego wzrostu kosztów prowadzenia działalności przez PKP Intercity, a jedynie częściowo je złagodzi". Nowe ceny przejazdów od początku budziły mnóstwo kontrowersji, a Polacy zauważali, że podróżowanie pociągami przestaje być opłacalne.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić