Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Natalia Durman
Natalia Durman
|
aktualizacja

Nowy wiceszef PE krótko trzymał się w ryzach. Znów uderzył w Tuska

158
Podziel się:

Zaledwie dzień po wyborze na nowego wiceprzewodniczącego PE, Zdzisław Krasnodębski znów nie kryje swojej antypatii wobec Donalda Tuska. Właśnie stwierdził, że jego rząd był najlepszą rzeczą, jaka po '89 roku spotkała Niemcy.

Krasnodębski nie pierwszy raz uderza w Donalda Tuska
Krasnodębski nie pierwszy raz uderza w Donalda Tuska (PAP, Patrick Seeger)

Zdzisław Krasnodębski zajął w Parlamencie Europejskim miejsce odwołanego kilka tygodni temu Ryszarda Czarneckiego. Jak podkreślił w piątek na antenie Polskiego Radia 24, sprawa "w pewnym sensie" zakończyła się zwycięstwem PiS. - Straciliśmy dobrego wiceszefa, ale udało nam się obronić stanowisko - argumentował polityk.

W dalszej części wywiadu Krasnodębski komentował m.in. pozycję Polski względem Niemiec. I tu pojawił się wątek Donalda Tuska. Nowy wiceszef PE stwierdził, że jego rząd był najlepszą rzeczą, jaka przydarzyła się Niemcom po '89 roku.

- Dziś staramy się nasze relacje ustalić na nieco innej zasadzie. Dobre relacje nie polegają na tym, że nie artykułujemy naszych interesów lub robimy to nieśmiało - wskazał Krasnodębski.

Stwierdził ponadto, że Niemcy są narodem "bardzo wrażliwym na krytykę", a nasza krytyka ich kraju wywołuje tam "irytację".

"Wasal" Niemiec

Krasnodębski nie pierwszy raz uderza w Donalda Tuska. Kiedy rok temu wbrew stanowisku polskiego rządu pozostał szefem Rady Europejskiej, profesor nazwał go "wasalem" Niemiec i sugerował, że powinien przyjąć niemieckie obywatelstwo.

W czwartkowej rozmowie z WP wyjaśniał, że sugestia wobec Tuska padła "w pewnym kontekście", w sytuacji w której rząd jednego z państw członkowskich łamał unijne reguły. Dodał, że nigdy nikogo osobiście nie obraził.

Zobacz także: Zobacz także: Seksizm i chamstwo w Sejmie. Sprzeczne opinie posłanek
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(158)
Mila
4 lata temu
Odnośnie TVN: Obecnie właścicielem Grupy TVN jest amerykański Scripps Networks Interactive i wszyscy odetchnęli z ulgą. Okazuje się jednak, że SNI jest własnością Discovery Communications, której szefem jest David Zaslav, potomek żydowskiej rodziny pochodzącej z Polski. Będąc na rocznicy wyzwolenia Auschwitz przyznał on, że jego babcia uciekła z Warszawy do USA. Myślę, że formatowanie opinii przez tę stację będzie nadal szło w bardzo konkretnym kierunku.
My
4 lata temu
Dla Tuska polskość to nienormalność. Dla Polaków Tuskość to nienormalność
cda
4 lata temu
W którymś rozliczeniu PIT przysługuje ulga na kota tylko nie wiem w ktorym
ruru
4 lata temu
Ten tekst to podłe szczucie.
nara5
4 lata temu
Przed wyborem skomlał żeby go wybrać a teraz kąsa jak wściekły pies z pianą na pysku. Mam nadzieję że wyleci jak jego poprzednik
Kos
4 lata temu
Kos
lucy
4 lata temu
ŻAŁOSNY CZŁOWIECZEK !!!
Kos
4 lata temu
Kos
pl
4 lata temu
PiS na wieki wiekow amen
top
4 lata temu
choroba pisowska trwa....zadnej klasy poziom zerowy i tylko szczucie,pycha i nienawisc..... jaki pan taki kram.......
www
4 lata temu
Prostaka nigdy nie wyuczysz kultury.
Prawda
4 lata temu
@Historia: To już PO prawie dokonała. Kolejne 4 lata anty-PO-lskich faszystów a Polska by wyglądała gorzej niż po II Wojnie Światowej.
COto
4 lata temu
Gdyby głupota umiała latać wielu profesorów byłoby wróblami
ignorant
4 lata temu
Więcej wydają na heit niż MON na zbrojenie, przeliczyć po złotówie to wyjdzie niezła sumka, kto powie, że jad nie jest w cenie, PRL się umywa.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić