aktualizacja 

Od dziś wielkie obniżki cen paliw. Czy aby na pewno?

21

Od dziś obowiązywać powinny nowe niższe stawki paliw. Wszystko za sprawą przepisów, jakie uchwalił rząd, a podpisał Andrzej Duda. Jak się okazuje, na wielu stacjach benzynowych faktycznie widać spadek cen, jednak jest on daleki, od tego co zapowiadał rząd i prezes Orlenu Daniel Obajtek

Od dziś wielkie obniżki cen paliw. Czy aby na pewno?
Co z cenami paliw? Czy faktycznie mamy do czynienia z wielką obniżką? (Adobe Stock, IGHTFIELD STUDIOS)

Portal INNPoland przypomina, że od dziś w życie wchodzą obniżone stawki na akcyzę paliwową. To już wpłynęło na ceny na rynkach hurtowych, jednak w cenach dla klientów indywidualnych już tak kolorowo nie jest. W cenniki wdarło się niemałe zamieszanie.

Ceny w dół. Ale nie wszędzie i nie z powodu działań rządu

Ceny na stacjach spadły, widać to szczególnie na tych sygnowanych logiem państwowego Orlenu. Jednak skala jest daleka od tego, co opowiadali rząd oraz Daniel Obajtek.

Zobacz także: Wysokie ceny paliw winą rządu? Były minister nie ma złudzeń

Urszula Cieślak, specjalistka i analityczka rynku paliw w BM Reflex w rozmowie z portalem Business Insider zaznacza, że wiele stacji paliw obniżyło ceny już kilka dni temu, więc potencjał na dalsze spadki jest niewielki.

Analityczka wskazuje także, że w tym tygodniu ceny mogą spadać także z innego powodu, niż działania rządu. Mowa o korekcie zwyżek notowań na światowym rynku ropy. Może się to przełożyć na obniżenie cen na rykach hurtowych.

Obajtek zapowiada

Daniel Obajtek w wywiadzie dla "Sieci", który ukazał się w poniedziałek, podtrzymuje swoja zapowiedź o obniżce cen paliw nawet na poziomie 30 gr na litrze. Dziennikarze INN Poland sprawdzili to, wybierając się na jedną z warszawskich stacji.

Jak relacjonują, litr benzyny kosztuje 5,75 zł. Oznaczać to by mogło, że przed obniżką ceny powinny wynosić około 6,05. Okazuje się jednak ogólnopolska średnia z ostatnich dni to 5,97 zł za litr, a na licznych stacjach ceny spadły poniżej 5,90 zł.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: OKT
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić