Pokazała cenę cukru w USA i w Anglii. Aż ciężko uwierzyć

262

Ceny cukru w Polsce oszalały. Wszystko przez jego brak na sklepowych półkach. Problem dotyczy nie tylko dużych marketów, ale także małych sklepów. Tam, gdzie można go kupić osiąga rekordowe ceny. Katarzyna Bosacka pokazała, ile za cukier trzeba zapłacić w USA oraz w Anglii. Ceny zaskakują.

Pokazała cenę cukru w USA i w Anglii. Aż ciężko uwierzyć
Cena cukru w Anglii. (Facebook, Katarzyna Bosacka)

W ostatnich tygodniach Polacy wykupują każde ilości cukru ze sklepów. Popularne sieci zdecydowały się nawet na wprowadzenie ograniczeń w sprzedaży. Cena cukru w ostatnim czasie znacząco wzrosła.

Tyle kosztuje cukier w USA

Znana prezenterka telewizyjna Katarzyna Bosacka postanowiła pokazać swoim obserwatorom, ile za cukier trzeba zapłacić za oceanem oraz na Wyspach.

Tymczasem w Nowym Jorku 4 funty cukru (ok. 1,8 kg) kosztują 2,39 dolara, co w przeliczeniu na złotówki daje kwotę 11,10 zł. Czyli cena 1 kg to ok. 6,16 zł - informuje Bosacka na Facebooku.

W polskim sklepie w Anglii z kolei można kupić cukier za 1 funt, czyli ok. 5,60 zł. Na dowód Bosacka załączyła zdjęcia cen cukru ze sklepu w Anglii. Należy podkreślić, że zarobki Brytyjczyków i Amerykanów są dużo wyższe od polskich płac, dlatego tym bardziej cena zaskakuje.

"Co prawda u nas w wielu supermarketach i dyskontach pojawiła się dostawa cukru, którego kilogram kosztuje 4-5 zł, ale nie wszędzie cena jest taka "atrakcyjna". W osiedlowych sklepach albo tych w turystycznych miejscowościach za 1 kg cukru trzeba słono zapłacić" - zauważa Katarzyna Bosacka.

Jak się okazuje, w niektórych mniejszych sklepach w Polsce za kilogram cukru trzeba zapłacić nawet niemal 10 złotych.

Wrzucam tu autentyczne zdjęcia z dwóch różnych sklepów - w jednym 1 kg cukru kosztował 7,49 zł, a w drugim… 9,75 zł - napisała Bosacka.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Tymczasem minister rolnictwa Henryk Kowalczyk zapewniał w programie "Gość Wydarzeń", że "cukru nie zabraknie", a gdy sytuacja się ustabilizuje, to jego cena spadnie.

Cukier wróci do normalnej ceny, oczywiście nie do 2 złotych, bo ceny są już zupełnie inne. 4-5 złotych to jest cena, która może się ukształtować w nowym sezonie - stwierdził polityk.
Zobacz także: Rekordowo wysokie ceny nad morzem? Ekspert o "specyficznym roku"
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić