o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Polacy deklarują: "Przełożyłbym wesele". Rzeczywistość wygląda inaczej

13
Podziel się

Co Polacy sądzą o weselach w trakcie pandemii? Większość ankietowanych ma do nich negatywny stosunek. To tyle, jeśli chodzi o teorię. Rzeczywistość wygląda inaczej.

Polacy deklarują: "Przełożyłbym wesele". Rzeczywistość wygląda inaczej.
Polacy deklarują: "Przełożyłbym wesele". Rzeczywistość wygląda inaczej. (Pixabay)
bEqokpsR

Wesele to najlepsze środowisko do rozprzestrzeniania się wirusa. Pojawiają się napoje rozluźniające i ludzie tracą poczucie rzeczywistości. Tak przed paroma dniami w rozmowie z money.pl mówił dr Jerzy Banach, specjalista medycyny morskiej i tropikalnej i były szef dolnośląskiego sanepidu.

Wesela przynoszą niepożądane żniwo w postaci wielu nowych zachorowań. Według szacunków money.pl, odkąd rząd zliberalizował zasady ich organizacji – a więc bawić może się do 150 osób – zaraziło się na nich około tysiąca osób.

O stosunek do organizacji wesel w czasie pandemii zapytano Polaków w badaniu na panelu Ariadna, które zostało przeprowadzone dla Wirtualnej Polski w dniach 14-17 sierpnia.

bEqokpsT
Zobacz także: Koronawirus na weselach. Wirusolog Tomasz Dzieciątkowski: zezwolenie na organizację było błędem

Negatywny stosunek wobec organizacji wesel w czasie epidemii koronawirusa ma 56 proc. ankietowanych. Znacznie mniej, bo 23 proc. zadeklarowało pozytywne nastawienie. Natomiast reszta, czyli 21 proc. ankietowanych nie ma zdania w tym temacie.

Co ciekawe, rozkład sympatii nie jest uzależniony od tego, czy ankietowany mieszka w dużym mieście, średnim czy też na wsi.

bEqokpsZ

Sytuacja w Małopolsce nie byłaby tak trudna, gdyby nie weselne ogniska.Dyrektor szpitala jednoimiennego w Krakowie mówi wprost, że wkrótce może zabraknąć miejsc na oddziałach dla pacjentów z COVID-em.

Na pewno znacznie trudniej skrytykować organizację wesel, gdy samemu chce się świętować. Sale weselne rezerwuje się przecież z reguły z co najmniej rocznym wyprzedzeniem.

Ankietowani zostali zapytani, jak by się zachowali, gdyby w najbliższym czasie przypadał termin ich ślubu i przyjęcia weselnego . 39 proc. ankietowanych zadeklarowało, że ślubowaliby sobie w urzędzie lub kościele, ale przyjęcie przełożyli na inny termin. 22 proc. wolałoby przełożyć nie tylko wesele, ale i ślub. Natomiast 20 proc. nie manipulowałoby przy terminach.

bEqokpta

Wesela nawet w piątki

Tyle deklaracje, bo fakt, że w ostatnich tygodniach wesela odbywają się również w piątki dowodzi, że ludzie jednak nie są skłonni przekładać ich na bliżej nieokreśloną przyszłość.

Z jednej strony ponowne drastyczne ograniczenie liczby gości spowodowałoby, że większość tych firm po prostu by splajtowała. Już obecnie ich sytuacja nie jest dobra, bo straty, jakie branża poniosła przez ponad 3 miesiące ograniczeń, są nie do odrobienia.

Tylko że po drugiej stronie jest zdrowie nas wszystkich – także tych, którzy ze względów bezpieczeństwa odrzucają pomysł uczestnictwa w tak dużych imprezach. I bardzo trudno pogodzić te dwie racje. Ale przekonywanie, że ludzie mogą na weselach przestrzegać choćby części zasad bezpieczeństwa, to zaklinanie rzeczywistości

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bEqokptu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(13)
Nicki
11 miesięcy temu
Nie rozumie tematu "wesela" czy to jest najważniejsze wydarzenie w tym czasie, nie rozumie czy ludzie teraz akurat muszą robić imprezy na 100 czy 200 osób? I zapraszać wszystkich dziadków babcię itd? Przecież to nie jest dobry czas na to, nie rozumie tego. Czy naprawdę ślub i wesele muszą być Teraz organizowane? No comments.
Wielki pan
11 miesięcy temu
Obecnie wesela czuć cebulą, słychać Zenkiem Martyniukiem i widać garniturami w kolorze granatowym za 500+.
ooo
11 miesięcy temu
Niema koronawirusa bzdury
bEqokptv
Orkiestra
11 miesięcy temu
Pewnie większość z piszących przestanie czytać jak zobaczę cyfry ale od czerwca odbyło się 26000 wesel z tym na 10 odnaleźli zakażone osoby kwarantanna zostało objęte około 2000 osób nikt nie umarł. Co dla bardziej zawistnych jadowitych przypominam że kwarantanna to nie śmierdzi jeszcze prawdopodobieństwo że cię trzaśnie auto podczas tego plucia na komórce
Orkiestra
11 miesięcy temu
Pewnie większość z piszących przestanie czytać jak zobaczę cyfry ale od czerwca odbyło się 26000 wesel z tym na 10 odnaleźli zakażone osoby kwarantanna zostało objęte około 2000 osób nikt nie umarł. Co dla bardziej zawistnych jadowitych przypominam że kwarantanna to nie śmierdzi jeszcze prawdopodobieństwo że cię trzaśnie auto podczas tego plucia na komórce
Ojciec
11 miesięcy temu
DO WSZYSTKICH PAR Młodych – proszę przestańcie czytać newsy i te prymitywne komentarze. niestety żyjemy w kraju jakim żyjemy z 90% to ludzie zawistni i niemyślący samodzielnie co widać po komentarzach. życzę udanej zabawy.
Rota
11 miesięcy temu
Hurra - Polska małostkowość i zawieźć ma okazję się wyżyć tak wesela do śmierć mając więcej niż 10 znajomych to już jest na pokaz. Nie wolno. ludzie czy wy w ogóle czytacie zapisać jesteście bardzo żałośni a to tylko mi pokazuje jaki ten naród jest po prostu żałosny.
Sttrss
11 miesięcy temu
To jest właśnie ten polactwo woleliby utopić sąsiada w łyżce wody i żeby wszystkie krowy mu zdechły - bardzo mi przykro że żyję w tym kraju ale nie odzywałem tych ludzi rodakami jesteście prostu żałośnie
Trij
11 miesięcy temu
Czyli cały panem i naprawdę bardzo dobrze ubita wcześnie cała nasza cecha narodowa niestety 90% jad zawiść brak jakiejkolwiek samodzielnej oceny faktów.
Wxr
11 miesięcy temu
Plucie plucie jakie wesele jakie śluby nie wolno.
Edf
11 miesięcy temu
Najbardziej przerażające jest to jaka to jest woda na młyn dla naszego polactwa bogactwa jak plucie umniejszanie chodzi o pieniądze wesela śmierć. Żal mi was gdyby ktokolwiek chciałby też przyjść statystyki koronawirusa i wyrobić własne zdanie to pewnie było inaczej niestety od lat tępią naszą inteligencję dlatego jest jak jest
Mmmm
11 miesięcy temu
Wesele🤗🥰😍
Gość weselny
11 miesięcy temu
Ostatnio musiałabym być na weselu, musiałam a nie że chciałam.Tatuś pana młodego mowił, że wszyscy na pewno będą bo nikt nie wierzy w coronawirusa, wszyscy zaproszeni oczywiście, bo każdy jest spragniony zabawy i "chlania".Mowił to będąc 100% pewny tego co mówił, no on i jego żona na wszystkich weselach bywali.Jakież było moje ździwienie, kiedy przyszedł przed kościołem i mówił prawie płaczäc, że prawie połowa odmówiła przyjścia bo najzwyczajniej w świecie się bali zarazić. Niektórzy jednak mają resztki rozumu, ale niekrórzy.
bEqokptn
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić