Polski sklep w Londynie. Ceny mogą zaskoczyć

9

W Wielkiej Brytanii jest wiele sklepów z polskimi, znanymi wszędzie produktami. Czy ceny są wyższe, czy porównywalne?

Polski sklep w Londynie. Ceny mogą zaskoczyć
Ceny polskich produktów w Wielkiej Brytanii (Pixabay, Pixabay)

W Wielkiej Brytanii jest wiele polskich sklepów z produktami znanymi nam na co dzień. Redakcja "Faktu" odwiedziła jeden z takich sklepów, należący do sieci Mleczko. Poza żywnością z Polski znajdują się tam także kosmetyki, chemia, a nawet gazety i książki.

Ceny w polskim sklepie

Za zakupy dziennikarka zapłaciła 138,68 zł. Część produktów kosztowała tyle, co w Polsce, jednak znalazło się kilka zaskakujących pozycji.

Opakowanie 30 jajek kosztowało 6,49 funta, czyli 32,74 zł. To oznacza, że za jedno jajko trzeba zapłacić około złotówki. Jest to cena bardzo zbliżona do cen z Polski.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: 17 razy silniejsza niż ta w Hiroszimie. Ujawniono porażające dane

Zwykła bułka to 0,4 funta, czyli około 2 zł. Najtańszy chleb kosztował 1,69 funta, czyli aż 8,52 zł. To dwa razy więcej niż w sieciowych sklepach w Polsce. Chleb w Biedronce, czy Lidlu można dostać już za 3,99 zł.

Masło miało różne ceny. Łaciate extra kosztowało 1,99 funta. Z kolei masło z Piątnicy 2,79 funta, a masło ekstra Mlekowity bez laktozy aż 3 funty. W złotówkach będą to kwoty od 10 do 15 zł.

W sklepie znajdowało się także stoisko mięsne. Za schab bez kości czy karczek trzeba zapłacić 6,99 funta/kg, czyli 35,26 zł/kg. Opakowanie parówek Berlinek jest po 1,59 funta, czyli nieco ponad 8 zł.

Za herbatę Minutkę 100 sztuk trzeba zapłacić 1,29 funta, czyli 6,5 zł. Natomiast cukier biały marki Diamat to wydatek rzędu 1,59 funta, czyli 8,02 zł.

Przy porównywaniu cen trzeba jednak pamiętać o zarobkach. W Polsce pensja minimalna wynosi 3,6 tys. zł brutto. Jest to nieco ponad 710 funtów. Natomiast płaca minimalna w Wielkiej Brytanii wynosi około 1,6 tys. funtów. W złotówkach jest to około 8,4 tys. zł. To oznacza, że nawet jeśli ceny w sklepach są porównywalne, to Brytyjczyków stać na większe zakupy.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić