Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
oprac.
PRC
|

Praca dla nieszczepionych. Organizuje ją polski pastor

33
Podziel się

Projektowana ustawa ma umożliwić pracodawcom weryfikację, a jeśli nie znajdzie stanowiska dla niezaszczepionego wysłać go na urlop. Przeciwnicy szczepień obawiają się utraty pracy. Dlatego też organizują się sami.

Praca dla nieszczepionych. Organizuje ją polski pastor
Niezaszczepieni obawiają się zwolnień. Duchowny organizuje dla nich pracę (Pixabay)
bFdKYihx

Wciąż jeszcze nie ma ustawy, która ma umożliwić weryfikację szczepień przez pracodawcę, a obowiązek ma zostać zawężony do trzech grup zawodowych: medyków, nauczycieli i służb mundurowych.

Jak donosi RMF, jeden z pomysłów zakłada, że jeśli w zakładzie lub firmie nie będzie dla pracownika stanowiska bez kontaktu z innymi ludźmi, to pracodawca będzie mógł w ostateczności wysłać go na płatny urlop.

Zobacz także: Obowiązkowe szczepienia? Jasna deklaracja z KO
bFdKYihz

Mimo że niezaszczepionym nie grożą właściwie żadne sankcje, obawiają się, że to się może szybko zmienić i stracą pracę.

Praca dla nieszczepionych

Z inicjatywą wyszedł polski pastor z Bielska-Białej. Jak donosi portal chnnews.pl, organizuje on pracę dla tych, którzy się nie zaszczepili.

bFdKYihF
Dla tych, którzy się nie poddadzą, tworzymy bazę miejsc pracy, usług i handlu, które będą przeznaczone dla osób nie zaszczepionych - napisał na Facebooku pastor Andrzej Cyrikas.

Jak przekonuje, "jest wielu pracodawców, którzy nie dali się oszukać pandemią i są gotowi pomagać podobnie myślącym". Jak podkreśla portal, podobne inicjatywy pojawiły się również w Grecji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFdKYiia
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(33)
Pozdro
miesiąc temu
Taki tam artykulik o zastraszaniu... Kto się boi Gargamela to niech idzie zaraz spać... Izrael już w osobach polityków wyraził swoją opinię, że kolejne szpryce nic nie dają. A na te nową wersje to po 2 dawce ich skuteczność spadła do poziomu = 0%. Co to oznacza, że teraz ile szpryc byś nie wziął to i tak nie masz odporności w dłuższej perspektywie. A tych pod respirator nie brakuje z grupy zaszczepionych. U nas to już jest udział 30%. A statystyki liczą zaszczepionych po 14 dniach od podania dawki. Temu co się zmarło wcześniej po preparacie to był liczony jako niezaszczepiony. Przy następnej fali kapniecie się, że szczepienie nic nie pomaga poza ogólną medialną propagandą. Rzeczywistość zacznie wychodzić na wierzch. Czasu nie cofniecie, możecie mnie minusować ale tak jak od testów, zdrowia wam to nie doda.
or-net
miesiąc temu
od lat korzystamy z dobrodziejstw nauki i medycyny. Dzięki internetowi, każdy cymbał może napisać cokolwiek, część z tych cymbałów umie na przykład śpiewać, albo zna się na modzie, ale nie ma wykształcenia medycznego. Jednak to tacy ludzie w głowach lemingów tworzą fałszywy obraz tego co dobre, a co złe. To tacy ludzie poprawiają profesorów medycyny, nie rozumiem tego. Jak nawala mi samochód, to jadę do warsztatu, a nie pytam o zdanie np. p. Edytę Górniak. Dlaczego? Ponieważ ona umie śpiewać, może nawet wybitnie (kwestia gustu), ale nie zna się na samochodach... podobnie jak na szczepieniach. Za takie podejście duchowny powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej.
korkor
miesiąc temu
to powinno być karane, to jawne działanie na szkodę zdrowia i życia ludzi. Niezaszczepionych do kamieniołomu.
bFdKYiib
mario
miesiąc temu
do lekarza postorek pewnie też nie pójdzie, bo tam szatany, a przecież każdy dojrzały i wyedukowany człowiek wie, że na każdego liszaja najlepsza jest modlitwa i woda święcona... ciemnogród :)
mario
miesiąc temu
jeśli zdecydowana większość, ogół uznaje, że coś jest dobre dla społeczeństwa, to bezsensowne jest się niedostosowanie. Nie wiem, czy wynika to z głupoty, czy niewiedzy, czy po prostu z egoizmu. Jednak, zasada jest prosta, nie chcesz żyć zgodnie z prawami, jakie obowiązują w danym społeczeństwie, to zostajesz z niego wykluczony.
Goguś
miesiąc temu
Dla nie zaszczepionych tylko praca ,w prosektorium że zwłokami zmarłych na Covid-19
adrianna
miesiąc temu
I bardzo dobrze, może to w końcu przekona jednostki: niewyedukowane lub egoistyczne. Nie chcę się dostosować do reguł życia w społeczeństwie, to niech to będzie ich problem.
Info jeden.
miesiąc temu
Znów wracamy do lat 30 i 40 poprzedniego stulecia. Każdy ukrywał lub pomagał osobą, które były skazanie przed chorą idelogie.
xyzv
miesiąc temu
U Amerykanów, ludzie z NOP-ami: @Jessie - "Jak strasznie. Właśnie spojrzałem na moją notatkę neurologiczną i na pewno widzę czerwony, ponieważ oznaczył mnie funkcjonalnym zaburzeniem neurologicznym. Jestem tak wściekły! Te dokumenty są bezużyteczne i leniwe. Cały czas pojawiają się artykuły o różnych problemach neurologicznych, które ludzie mają po szczepieniu. Doktorzy ze Stanów Zjednoczonych są leniwi. Zmartwiony każdemu, kto czyta to, jeśli jesteś doktorem, ale ci, których widziałem, nie robią swoich badań. Zobaczę jutro tego doktora i sam przyniosę artykuły. Jestem tak sfrustrowany tym wszystkim."
dww
miesiąc temu
LUDZIE NIE DAJCIE SIE ZASZCZUC I PODZIELIC!!!! STOP SEGRGARCJI JAKIEJKOLWIEK!
dff
miesiąc temu
kazdy pracodawca chcacy wprowadzic segregacje zaplaci za to slono, ale o tym przekona sie na wlasnej skorze predzej czy pozniej.
xyzv
miesiąc temu
He, he, he... a duchowieństwo katolickie jeszcze otwiera salki parafialne dla "szczepień". Zgodnie z zaleceniami swojego guru od Pachamamy.
Gość
miesiąc temu
Skoro pracodawca będzie przymuszał do szczepienia pod karą utraty pracy w przypadku odmowy, to w takim razie każdy kto stanie przed takim faktem niech podsunie szefowi do podpisania oświadczenie o przyjęciu na siebie pełnej odpowiedzialności także finansowej w przypadku wystąpienia NOPu lub innych powikłań. Jeśli nakazują to znaczy jednoznacznie, że polecają ten specyfik i w pełni odpowiadają za skutki jego przyjęcia. Jeśli nie podpiszą to się nie szczypcie!
bFdKYihT
Asia
miesiąc temu
Brawo. Jestem dumna z księdza. Buziaki od ateistki.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić