Rewolucja w McDonald's. Nowa kanapka w 2021

151

Wegetarianie wkrótce nie będą musieli się martwić, gdzie zjechać na szybki obiad w podróży czy po pracy. Sieć McDonald's wprowadza na całym świecie burgera McPlant, którego skład ma być w 100% roślinny. Kanapka pojawi się w stałej ofercie.

Rewolucja w McDonald's. Nowa kanapka w 2021
McDonalds (Pixabay)

Do tej pory wegetarianie mogli zjeść w popularnej sieciówce z fast-foodem jedynie frytki i kawę, ewentualnie ciastko. Ci bardziej wymagający, bo nie jedzący nie tylko mięsa ale i niczego co jest pochodzenia zwierzęcego tylko w niektórych lokalach mieli możliwość wypicia kawy z mlekiem sojowym.

Sprostać wymaganiom współczesnego konsumenta

Do tej pory wegetariańskie burgery pojawiały się od czasu do czasu w McDonalds, jednakże w żadnym z ponad 37tys. lokali na całym świecie w stałej ofercie. Teraz może się to zmienić, ponieważ McDonald's poinformował, że podpisał kontrakt na stałą dostawę roślinnych zamienników mięsa od Beyond Meat.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Kontrakt z firmą został podpisany na co najmniej 3 lata, oczywiście z możliwością przedłużenia.

McDonald's, inwestując w wegetariańskie burgery chciał wyjść na przeciw wymaganiom współczesnego konsumenta. Cały świat ogarnęła moda na zdrowy styl życia. Rynek produktów wege każdego roku notuje kilkudziesięcioprocentowy przyrost klientów zainteresowanych roślinnymi produktami.

Oczywiście nie wszystko od razu. Restauracja wprowadziła opcję wegetariańskiego burgera już w 2019 roku, w Kanadzie. Opinie klientów przerosły najśmielsze oczekiwania firmy.

W Europie jako pierwsi będą mogli ich spróbować Szwedzi, a także mieszkańcy innych skandynawskich krajów. Na razie nie podano, kiedy roślinny burger McPlant będzie dostępny w Polsce.

Zobacz także: "Pojedynek gigantów". Wielki test frytek z sieci fast-food
Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić