Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|

Spółka Orlenu oszukiwała? "Musiałam kłamać"

8
Podziel się:

Energa Obrót, spółka należąca do Orlenu, miała oszukiwać klientów. Przedstawiciele handlowi firmy mieli podpisywać aneksy do umów z klientami, wprowadzając ich w błąd lub nie informując o szczegółach umowy.

Spółka Orlenu oszukiwała? "Musiałam kłamać"
Energa Obrót miała oszukiwać klientów. (Pixabay)

Sprawę nagłośnił portal RMF FM. W jej toku okazało się, że grupa Energa Obrót nie była do końca szczera ze swoimi klientami. Nie wszyscy pracownicy mieli też wiedzieć, w czym biorą udział.

Przedstawiciele handlowi mieli odwiedzać polskie mieszkania z propozycją podpisania aneksu. Na jego mocy cena za kilowatogodzinę miała być stała przez najbliższe trzy lata. Mimo wszystko klienci, którzy podpisali umowę, dostawali wyższe rachunki. Nikt nikogo nie informował o zawartych w aneksie ukrytych opłatach.

- Mój spokój burzyło to, że musiałam kłamać. Po prostu. Oszukiwać. Nie mogłam powiedzieć wprost klientom, co robię i po co to robię. Tak to wyglądało. Nikt by ze mną nic nie podpisał, gdybym mówiła prawdę - przyznała w rozmowie z RMF FM była już akwizytorka.

Jak podaje portal, możliwe, że nie wszyscy akwizytorzy byli świadomi tego, że sprzedają przede wszystkim ukryte opłaty. Przytoczono historię pana Jana z Gdańska. Po tym, jak zauważył, że rachunek nie jest taki, jak obiecywano, postanowił skontaktować się z kobietą, która umowę mu sprzedała. Przyznała się, że porzuciła pracę w tym miejscu, ponieważ sama nie wiedziała, że podpisanie aneksu zobowiązuje do dodatkowych opłat handlowych.

RMF FM podało także, że akwizytorzy mieli wytyczne, by mówić tylko o zamrożonej stawce za kilowat. I opłacie handlowej mieli nie wspominać. Energa ma rzekomo wiedzieć o zajściu. Sprawa jest szczegółowo badana.

Zobacz także: Andrzej Duda i niepodłączony telefon. Adam Bielan odpiera atak. Oberwał Donald Tusk
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
Elektryk rocz...
6 miesięcy temu
Kto to pisał ?"RMF FM podało także, że akwizytorzy mieli wytyczne, by mówić tylko o zamrożonej stawce za kilowat." , za energię elektryczną płaci się od pobranych kilowatogodzin nie za kilowat. Poziom merytoryczny artykułu żenujący, czy autor przeczytał to choć raz zanim opublikował.
Lewak
rok temu
O' bajtek i wszystko jasne same sukcesy
DarSta
rok temu
Do tego dramatyczna jakość paliwa na Orlenie. Kilka lat temu nie do pomyślenia. Wpuścili złodziejaszka i się cieszą. Polska Pcimiem stoi.
Dorcia
rok temu
Ja wam przyjdzie dobrze je przeczytajcie ja płacę na dwa miesiące 180 zł, za zurzyte światło płacę 80 zł, a reszta to różne inne opłaty przesyłowe, zmienne, abonamet i ble ble. Czyli jak bym nie używała w ogóle światła to i tak bym pacila 100 na dwa miesiące. I uważam że to jest chore. W garażu zużycie mam 0 i płacę za 2 miesiące 17 zł, tylko dlatego że mam doprowadzony prąd i mój licznik
Suweren
rok temu
Brawo Orlen, brawo prezes.
Usc
rok temu
Daniel już u wuja terminował jak to robić.
Ziobro
rok temu
Obajtka sposoby w życiu prywatnym jak i zawodowym na miliony na koncie.
Emeryt
rok temu
Dalej brnięcie w to bagno, wymyślając bzdury na temat telefonów. Źenada marnych pismaków.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić