Takim autem porusza się kardynał Dziwisz. Limuzyna robi wrażenie

1170

Kardynał Stanisław Dziwisz nie ma własnego auta, ale zawsze ma do dyspozycji limuzynę z kierowcą. Były metropolita krakowski jest wszędzie wożony i porusza się Volkswagenem Passatem generacji B8. Ten niemiecki sedan rozpędza się do stu kilometrów na godzinę w 7 sekund.

Takim autem porusza się kardynał Dziwisz. Limuzyna robi wrażenie
Kardynał Dziwisz wysiada ze swojego pojazdu (PAP)

Kardynał Stanisław Dziwisz jest jedną z najbardziej znanych postaci w polskich strukturach kościelnych. Przez prawie 30 lat był sekretarzem papieża Jana Pawła II. Po powrocie do Polski jako metropolita krakowski odegrał istotną rolę w kwestii pochówku Marii i Lecha Kaczyńskich, którzy zginęli w katastrofie lotniczej w Smoleńsku.

Takim pojazdem jeździ Dziwisz

Kościół stanowczo odmawia ujawniania informacji na temat zarobków swoich pracowników. Sam kardynał Dziwisz twierdził z kolei, że "jako biskup nigdy nie brał pensji", a pieniądze na drobne wydatki uzyskiwał od proboszczów, których odwiedzał w parafiach. "Super Express" dowiedział się, jakim pojazdem podróżuje duchowny.

Jak się okazuje, rolę limuzyny służącej do transportu kardynała Stanisława Dziwisza pełni Volkswagen Passat generacji B8. Ten sedan należy do klasy średniej i na polskim rynku od lat jest jednym z najczęściej wybieranych reprezentacyjnych sedanów. Samochód nie należy do kardynała Dziwisza, ale zawsze jest do jego dyspozycji. Duchowny przemieszcza się z własnym kierowcą.

Passat gwarantuje prywatność

Samochód tego modelu jest popularny wśród wysoko postawionych urzędników, polityków oraz duchownych. Najprawdopodobniej dlatego, że Passat z przyciemnianymi szybami gwarantuje prywatność, a słynna już wysoka jakość pojazdu sprawia, że użytkownicy na te samochody raczej nie narzekają.

Jak podaje "Super Express", egzemplarz, którym podróżuje kardynał Stanisław Dziwisz, był produkowany w latach 2014-2019. To oznacza, że pod maską pracuje oszczędny silnik zasilany olejem napędowym o mocy 190 KM i 400 Nm. Napęd jest przekazywany na cztery koła poprzez 7-stopniową skrzynię automatyczną DSG.

Od 0 do 100 km/h w 7 sekund

Auto w takiej wersji od 0 do 100 km/h przyspieszenie w zaledwie 7 sekund, a prędkość maksymalna wynosi 224 km/h. Na rynku wtórym 4/5-letni Passat z mocniejszym dieslem i napędem na cztery koła kosztuje około 85-90 tys. zł.

Zobacz także: Polscy archeolodzy ścigają się z czasem. Spektakularne odkrycie w czeskiej wsi Libkovice
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić