Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|

Turecka potrawa kością niezgody. Bo nazywa się "Börek"

16
Podziel się:

Mateusz Borek nie wytrzymał i zamieścił w mediach społecznościowych zdjęcie potrawy, która znajduje się w menu jednego z koncernów paliwowych. "wyBorek" mocno podzielił internet.

Turecka potrawa kością niezgody. Bo nazywa się "Börek"
Mateusz Borek atakuje znaną stację. Internauci: To hipokryzja (foto: Instagram)

Mateusz Borek jest jednym z najpopularniejszych dziennikarzy sportowych w Polsce. Jego konto na Twitterze śledzi 673 tysięcy osób. Każdy wpis 47-latka jest mocno komentowany przez użytkowników mediów społecznościowych. Nie inaczej było w przypadku słynnego już "wyBorka".

Potrawa jest reklamowana na stacjach paliwowych jednego ze znanych koncernów. Teraz Borek oskarża Shell o reklamowanie się na jego nazwisku.

Wydaje mi się, że ktoś lekko się zagalopował, by nie napisać, że pomylił odwagę z odważnikiem. Co myślicie? Przesadzam, czy ktoś jednak mnie próbował wykorzystać darmowo do swojego biznesu? - zastanawia się Borek.

"wyBorek" podzielił internautów

Czy zachowanie Mateusza Borka jest właściwe? Część użytkowników mediów społecznościowych uważa, że nie. Niektórzy podkreślają, że na zdjęciu przedstawiona jest popularna przekąska z krajów śródziemnomorskich i arabskich - börek. To rodzaj nadziewanego ciasta, który również może mieć formę cygara.

W dosadniejszy sposób całą sprawę skomentowała Maja Walczuk, którzy przywołała przykład z historii Polski.

Panie Mateuszu Borek, w Chełmie jest las Borek, w którym to najpierw Niemcy, a później Rosjanie mordowali jeńców wojennych. Ktoś się zagalopował? Tu też się pan poczuwasz do czerpania z twojego fejmu? - napisała na Twitterze.

Mateusz Borek to ceniony dziennikarz i komentator sportowy, a także promotor bokserski. Aktualnie jest jednym z właścicieli Kanału Sportowego na Youtubie.

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: była tenisistka bawi się na całego! Luksusowe wakacje
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(16)
bubu24
8 miesięcy temu
Litera "ö" jest tureckiej w wymowie raczej zbliżona do "u". Ta potrawa jest także popularna w Maghrebie (Tunezja, Algieria, Maroko) pod z francuska pisaną nazwą "bourek" (wymawiać "burek"). Mój pies się za to nie obraża. Nawet czasem, w zależności od nadzienia, lubi spróbować.
Uććććć
8 miesięcy temu
Wysokie mniemanie ten dziennikarzyna ma o sobie. Tak jak rajdowiec Hajto!
sqqqqrrrr
8 miesięcy temu
ktoś tu ma za wysokie mniemanie panie Borek, w życiu bym tej parówki z Pana nazwiskiem nie skojarzył, ale od teraz zacznę, bo zrobił Pan z siebie parówkę
Borek
8 miesięcy temu
Ha ha też mi coś Borków jest dużo . Borek czasem jest tak nazywany las i miejscowości też mają nazwę Borek i psy też wabią się Borek . Więc nie ma czego przesadzać . Ten pan niech będzie zadowolony ba to on im powinien zapłacić że go rozsławiają jego nazwisko a nie rzuca się
Ogorek
8 miesięcy temu
A ja mam na nazwisko ogórek, i co mam teraz powiedzieć? Zakazać upraw tego wspaniałego warzywa, czy żądać od każdej sztuki 10% wartości ?
3377
8 miesięcy temu
Oglądając mecz gdzie komentuje Borek przełączam fonie na dobrą muzykę.
Börek
8 miesięcy temu
Mateusz, lepiej zmień nazwisko na Burek - bardziej do ciebie pasuje.
Landrees
8 miesięcy temu
Ten turecki produkt nazywa sie börek (wymawia sie byrek) co to ma spolnego panem Borkiem?
Ślunska kapus...
8 miesięcy temu
W Gau Oppeln jest Borek Stadt.
S&D
8 miesięcy temu
Gdyby nie telewizja to nikt by nie wiedziałam o jego istnieniu
S&D
8 miesięcy temu
Bo to gwiazdor🤣 co myśli że wszystko się w koło niego kręci 😆 a to zwykły Snobizm przemawia
Realista
8 miesięcy temu
Niby wszystko ok, tylko dlaczego w nazwie produktu B jest w środku wyrazu dużą literą?
1/2
8 miesięcy temu
Po co zajmować się wogóle jakimś borkiem , szkoda na to czsu , jest tyle innych pieknych spraw którymi można się zająć a nie plotkowaniem i śledzeniem życia innych , w tym przypadku jakims borkiem , berkiem itp.
kanibal
8 miesięcy temu
niech zmieni nazwisko - np na Lanser
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić