Ulga na internet w 2022. Możesz sporo zyskać. Jest jeden haczyk

15

Przyszedł czas rozliczania podatków. Jedną z ulg możliwych do zastosowania w rocznej deklaracji jest ulga internetowa. Można ją jednak rozliczyć tylko w dwóch następujących po sobie latach podatkowych. Maksymalne odliczenie nie może jednak przekroczyć 760 zł.

Ulga na internet w 2022. Możesz sporo zyskać. Jest jeden haczyk
Jak rozliczyć ulgę na internet? (Unsplash.com)

Ulga na internet pozwala odliczyć koszty związane z użytkowaniem sieci. Należy jednak posiadać faktury, rachunki oraz każdy inny dowód zawierający dane dokumentujący fakt poniesienia kosztów związanych z użytkowaniem internetu.

Warto jednak zwrócić uwagę, że chodzi o same koszty użytkownika. Nie można odliczyć np. wydatków związanych z zakupem sprzętu, komponentów sieci, instalacją, rozbudową i modernizacją, serwisem czy opłatą aktywacyjną.

Nie ma jednak znaczenia miejsce czy forma korzystania z internetu, czy jest to stacjonarny, czy mobilny. Jednak trzeba pamiętać, że prawo do skorzystania z ulgi przysługuje jednak jedynie, jeśli poprzednich w latach nie korzystano odliczenia albo po raz pierwszy skorzystano z niej w zeznaniu za poprzedni rok.

Zobacz także: Polski Ład w ogniu krytyki. Poseł PiS: Niestety wkradły się tam błędy

Jest jeszcze jeden haczyk. Ulga jest limitowana. Maksymalne odliczenie za rok podatkowy nie może przekroczyć 760 zł.

Jak wyjaśnia ministerstwo finansów, limit ten dotyczy jednak podatnika, tak więc jeżeli wydatek ponoszą małżonkowie, to każdy ma prawo do maksymalnego limitu, oczywiście nie więcej niż kwota wydatku poniesiona przez każdego z nich.

Ulga dotyczy osób rozliczających się przy pomocy formularzy: PIT-28, PIT-36 oraz PIT-37. Aby odliczyć koszty rachunków za internet od podatku, należy przy rozliczeniu wypełnić PIT-0.

Autor: PRC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić