Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. KRWL
|
aktualizacja

Umierała w strasznych męczarniach. Leśnicy powiedzieli "dość"

23
Podziel się:

Kłusownictwo przynosi większe straty od kradzieży. Oprócz wymiaru ekonomicznego kłusowanie za pomocą wnyków jest czystym bestialstwem, skazującym zwierzęta na wielogodzinne cierpienie. Na Warmii i Mazurach odbyła się akcja zbierania wnyków zastawionych przez kłusowników. Jednego ze zwierząt nie udało się uratować.

Umierała w strasznych męczarniach. Leśnicy powiedzieli "dość"
Leśnicy zbierali wnyki (EASTNEWS, Monkpress)

Leśnicy z Warmii i Mazur zlikwidowali kilkadziesiąt wnyków rozstawionych przez kłusowników. Zdaniem leśników straty finansowe spowodowane kłusownictwem są wyższe niż szkody w wyniku kradzieży drewna. Wnyki zostały usunięte w trakcie akcji Kłusownik zorganizowanej przez Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Olsztynie.

Wnyki pochodziły z nadleśnictw Zaporowo i Bartoszyce. W jednym z wnyków znajdowała się uduszona sarna. Leśnicy przypominają, że tzw. wnykarstwo jest szczególnie drastyczną formą kłusownictwa, ponieważ zwierzęta złapane we wnyki giną w straszliwych męczarniach.

W ubiegłym roku leśnicy z Warmii i Mazur zlikwidowali około stu wnyków, a na terenie nadleśnictwa Młynary uratowali młodego wilka, który wpadł w sidła. W ocenie leśników nawet jeśli przypadki kłusownictwa są rzadsze niż w przeszłości, to i tak nadal stanowią zagrożenie dla zwierząt. W ubiegłym roku na terenie w tzw. leśnych obwodów łowieckich w regionie potwierdzono 12 takich spraw; kłusownicy zabili dziewięć jeleni, dwa dziki i łosia. Szkody finansowe olsztyńska RDLP oszacowała na prawie 70 tys. zł.

Zobacz także: Protest kontrolerów lotów. "Trzeba mieć partnera do rozmów"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(23)
Alojz
5 miesięcy temu
No ten postrzałek to faktycznie ale w przyrodzie jak krokodyl albo rekin wyrwie pół brzucha razem z zawartością to chyba wielkiej różnicy nie ma.
szermierz.
5 miesięcy temu
he,he, he........ kłusownicy, to pseudo leśnicy!!!!!!!!!! przy każdej ambonie rozsypana kukurydza, buraki, owies. pięknie nazwano zwierzynę konającą jako.......postrzałka. he, he....hipokryci, chcecie należeć do elitarnej grypy medyków, prawników. nigdy tam nie znajdziecie się.
znafca
5 miesięcy temu
Lesnicy doskonale wiedza kto to robi. Znaja okoliczne wsie , pewnie sami sie z tych okolic wywodzą. To samo policja, znają wszystkich kłusujących , no ale jak tu znajomego oskarzyć, bieda , jeść bachory chcą a patology również pić. Tylko surowe kary zniechęcą kłusujących, tylko jak to zrobić jak to pewnie jedyny żywiciel rodziny. Poza tym skąd takie fachowe wnyki mają , ktoś w warsztacie robic to musi. Tylko surowe kary.
Plum
5 miesięcy temu
wnyki to najstarsza i najprostsza forma łowiectwa. kiedyś nie można było "łowić" w pańskim lesie... teraz też?
JAR
5 miesięcy temu
Kary za kłósownictwo sa w polsce niskie,.dlatego jest jak jest i nikogo to nie obchodzi.To samo dotyczy znęcania nad zwierzetami.Kasta albo uniewinnia albo daje niską kare zamiast przywalic odsiadke dla przykładu.
ja z19
5 miesięcy temu
Ale ocieplanie wizerunku a moze więcej o tym Panstwie w Państwie. Czyli Lasy Państwowe.W końcu za nasze pieniądze.
zakuć takiego...
5 miesięcy temu
Najlepiej wprowadzić karę takiej samej męczarni dla kłusownika. Wieś wie, kto i co robi, bywa że i policja wie.
Stach
5 miesięcy temu
Firmy które produkują to "paskudztwo" powinny być z całą stanowczością publicznie napiętnowane.
AAAA.
5 miesięcy temu
jak złapali wilka to chyba dobrze bo wilki to szkodniki.
cynik
5 miesięcy temu
Gdyby PiS spełnił swoją obietnicę i ułatwiłby dostęp do broni to nikt by wnyków nie używał.
ZMIANA
5 miesięcy temu
Leśnicy STRAŻ lEŚNA nie są zainteresowani podwyższeniem kar za to bestialstwo!! Nadal są grzywny od 20zła Powinny być od średniej krajowej 6tyś!! Proporcjonalnie zamęczone 2 zwierzęta 6tyś plus 12tyś!! Nie ma kasy konfiskata ruchomości albo nieruchomości!! Patole prawnicze TWORZĄ ZŁE DLA NARODÓW PRAWO!!! Muszą powstaćSĄDY OBYWATELSKIE MOGĄCE KARAĆ KASTĘ PRAWNIKÓW!! Plus podwójny zwrot wartości zwierząt!!!
Iwona
5 miesięcy temu
Kanalie, zastawiające wnyki, powinny być niszczone finansowymi karami. Nie kilka tysięcy, a maksymalny wymiar.
Huertus
5 miesięcy temu
Kłusownictwo jest barbarzyństwem ale czy myślistwo jest czymś humanitarnym - strzela się do wszystkiego a za postrzałkiem dzika nikt nie idzie w kukurydzę tylko zdycha w męczarniach.
woju
5 miesięcy temu
kilkadziesiąt znaleźli - jak byłem dzieciakiem to z kumplami zbieraliśmy , kilkadziesiąt to w godzinę znalazłem. W komórce leżały sterty drutów. Sumiński w " Zwierzyńcu " to propagował.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić