o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
oprac. oprac. Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

Zapomnieliśmy o koronawirusie? Tłumy w kolejce do zoo we Wrocławiu

97
Podziel się

Stale rośnie liczba zakażonych koronawirusem, tymczasem wielu z nas zachowuje się tak, jakby walka z pandemią została wygrana. Tłumnie gromadzimy się bez maseczek w turystycznych. Czytelnik pokazał zdjęcie kolejki przed największą atrakcją wrocławskiego zoo - Afrykarium.

Gigantyczne kolejki we wrocławskim zoo
Gigantyczne kolejki we wrocławskim zoo (WP)
bDnXlacB

Od ponad miesiąca nie było tak wysokiej liczby nowych zakażeń w ciągu jednego dnia. Resort zdrowia 25 lipca poinformował, że koronawirusa wykryto łącznie u kolejnych 584 osób. Tak źle ostatnim razem było 8 czerwca, kiedy stwierdzono 599 przypadków.

Liczby niepokoją, ale nie wszystkich. Codziennie widać, jak ignorujemy przepisy o dystansie i maseczkach. "Jak można wpuszczać tylu ludzi w epidemii? Nawet bez epidemii to jest po prostu przegięcie. Nie można dostać się nigdzie, tylu jest ludzi w zoo we Wrocławiu" - napisał do naszej redakcji Piotr z Wrocławia.

"Załączam zdjęcie kolejki do Afrykarium... Liczy się zysk!" - dodał. Poruszony czytelnik skontaktował się z redakcją za pośrednictwem naszej platformy #dziejesie.

bDnXlacD
Zobacz także: Obejrzyj: Na co pójdą pieniądze z Unii? "Wpłynęło 116 przedsięwzięć"

Jednak we wrocławskim zoo przekonują, że wiele zależy od zachowania odwiedzających i nie zysk jest najważniejszy.

Nasza ochrona przypomina o konieczności noszenia masek i dystansie, wszędzie są informacje, ale nie sposób od każdego indywidualnie tego egzekwować. Upominamy, przypominamy. Ograniczamy liczbę odwiedzających również do Afrykarium. Stąd kolejka w oczekiwaniu na wejście - powiedziała Wirtualnej Polsce Agnieszka Korzeniowska z wrocławskiego zoo.

Ograniczane są jednak tylko wejścia do pawilonów. - Na terenie otwartym nie wprowadzamy ograniczeń. Mamy 33 hektary i jeśli odwiedzający dopasowują się zasad, takich samych jak te ogólnie obowiązujące, jesteśmy w stanie zapewnić bezpieczny dystans - dodała Korzeniowska.

bDnXlacJ

Sytuacja w zoo to nic wyjątkowego w ostatnich wakacyjnych dniach. Jedna z głównych atrakcji Karkonoszy również przeżywa prawdziwe oblężenie. Żeby wjechać na szczyt Śnieżki, trzeba odstać nawet 2,5-godziny w kolejce.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

bDnXlade
KOMENTARZE
(97)
Amator
4 miesiące temu
A co owy czytelnik tam robił? Przyszedł popatrzeć na kolejkę, geniusz!
pl71
4 miesiące temu
no jak pokazaliście , że na wiecach wyborczych można. Nikt nie mówił STOP wręcz przeciwnie, to nie bądźcie zaskoczeni
Jacek
4 miesiące temu
Tak samo stali w wyborczych kolejkach . Mówisz do takiego całka , zachowaj odległość to jeszcze obrażony i twierdzi że on wieży w Maryję i w PiS .
bDnXladf
Musek
4 miesiące temu
Napewno mają wodę święconą reklamowaną przez tvpis to się nie zaraża.
Jajo
4 miesiące temu
a co tam panie na Białorusi? pozostał jeszcze kto żywy?
Najnowsze komentarze (97)
Januszek
4 miesiące temu
A KIEDY NOWE PARAGONY?
Mój nik
4 miesiące temu
Za ok 10 lat napiszą w książkach że większej ściemy jak ten wirus nie było w XXI wieku i chyba nie będzie, i że 90 % ludzi w tą ścieme uwierzylo....
VIP-RANDKI.PL
4 miesiące temu
❤️Masz ochotę na sex i dobrze zarobić? Zagadaj⬆️
do szkoły
4 miesiące temu
"Tłumnie gromadzimy się bez maseczek w turystycznych." brawa dla dziennikarza
Ooo
4 miesiące temu
Też byłam w zoo z dziećmi bo dlaczegoby nie! To, że kżdego dnia bluzgam na ludzi bez masek, stojących nadal na dupie w sklepach to codzienność! Ale kiedy ochrona w zoo upomniała „kulturalnego” pana o maseczke, zbluzgał ich i powiedział ze ma astme! Skomentowalam to glośno bo dlaczego mam milczec??? Metki w głowach poprzewracaly się ludziom! Za kogo się uważacie?
taka prawda
4 miesiące temu
dięki temu że w Polsce zarówno PRLjak i RP obowiązkowe są szczepienia na gtuźlice która nazywa sie teraz koronawirus nie ma problemu u nas . chinole i inne kraje (wolna amerykanka) to umierają...wiec w Polsce kwarantanny są niepotrzebne
Ehh te madki
4 miesiące temu
Teraz rodzice z dziećmi jeżdżą na wakacje i się nie przejmują wirusem a za miesiąc jak przyjdzie szkołą to stwierdzą że one nie puszczą dziecka do boją się ze się zarazi i chcą jeszcze na pół roku zasiłek opiekuńczy aby się zająć dzieckiem w domu.
DONALD TRUMP
4 miesiące temu
kiedy przyjdzie do mnie ta korona ??? czekam, robie wszystko aby sie zarazić i niestety nie udaje mi się. Oczywiście nikt nikogo nie zna zarażonego, ale tv i media ostro wchodzą w temat. KŁAMSTWO I OBŁUDA SZANOWNI PAŃSTWO, TO JEST AKTUALNY STAN.
bDnXlacX
wolf
4 miesiące temu
Skończcie w końcu z tą narracją siania strachu i medialną plandemią Bo cała ta pandemia opiera się na błędnie pozytywnych testach w 80 do 90% Każdy choć trochę rozgarnięty widzi że to jest ściema Ten wirus świrus jest bardzo inteligentny nie atakuje biedronek lidlów auchonów itp Tam przecież tysiące ludzi się przewija i jakoś nikt nie zachorował Tylko polskie rodziny i polskie przedsiębiorstwa są atakowane przez wirusa bo naród trza zgnębić i trzymać w strachu Obudzicie się chcą z was zrobić niewolników Tylko ludźiom zastraszonym zmanipulowanym przez media i polityków można wmówić każdy fałsz
polak
4 miesiące temu
ten cyrk musi się skończyć! cała władza bez masek a naród karcą. jakaś masakra! puścić to wszystko jak było i tyle a jak ktoś chcę maskę nosić proszę bardzo ;)
Wirus
4 miesiące temu
Nie widać aby trupy leżały obok tłumu. Przestańcie się tak nakręcać tym wirusem. Czy ktoś go widział?. Bo KURWIZJA non stop straszy.
Taaa
4 miesiące temu
Przecież rząd ogłosił zwalczenie pandemii, nie ma się czego bać. Nie wiem o co Wam chodzi...
konwek
4 miesiące temu
POlacy w chili obecnej mają "urlopowe" podejście do pandemii.
trzeźwy
4 miesiące temu
Po co te liczby posiadających wirus podają? lepiej nie wiedzieć i żyć spokojnie. Każdy ma swoje życie jedno i niech robi co chce. Nie ma przecież ochrony zdrowia tylko objawowe leczenie, jak kto się załapie.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić