Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Magda Mieśnik
Magda Mieśnik
|
aktualizacja

Ziobro na prezydenta Warszawy? PiS rozważa taki scenariusz

27
Podziel się:

Marszałek senatu Stanisław Karczewski, minister cyfryzacji Anna Streżyńska, szef komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki – do tej pory to te nazwiska polityków PiS były wymieniane w kontekście startu na prezydenta Warszawy. Ale okazuje się, że PiS rozważa jeszcze jedną kandydaturę: ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

PiS wystawi na prezydenta Warszawy Zbigniewa Ziobrę?
PiS wystawi na prezydenta Warszawy Zbigniewa Ziobrę? (PAP, Leszek Szymański)

Im bliżej do wyborów samorządowych, tym więcej nazwisk pojawia się w kontekście startu na prezydenta Warszawy. Od lat w stolicy rządza politycy z PO, dlatego PiS bardzo poważnie podchodzi do tego pojedynku. Najczęściej w tym kontekście wymieniani są Stanisław Karczewski oraz Patryk Jaki, który zyskuje na popularności dzięki szefowaniu komisji weryfikacyjnej. PiS zdaje sobie jednak sprawę, że ci politycy nie przyciągną elektoratu centrowego. Wewnętrzne sondaże nie dają im zwycięstwa.

Zobacz także: Od zera do bohatera. Historia kariery Zbigniewa Ziobry:

Dlatego trwają poszukiwania kandydata, który mógłby wygrać z politykiem PO. Jak pisze "Fakt", PiS rozważa wystawienie w Warszawie ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Polityk w wyborach zawsze osiąga bardzo wysokie wyniki. Ale do tej pory startował w Małopolsce, a Mazowsze to zupełnie inny elektorat.

Drugi problem to sam Ziobro. Jak wynika z informacji dziennikarzy tabloidu, polityk nie chce ubiegać się o fotel prezydenta stolicy, bo byłaby to dla niego swoista degradacja. Z drugiej jednak strony, Lech Kaczyński także najpierw był włodarzem Warszawy, a potem został wybrany na prezydenta.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(27)
xxxx
5 lata temu
to współczuje ludziom z warszawy dopiero będzie tam rygor
Rolnik
5 lata temu
Chyba na prezydenta obory a widły czekają po płotem.
elemeledutki
5 lata temu
do kopania rowów..politycznych
Kodoglos
5 lata temu
Co ty brales gosciu????
Gosc
5 lata temu
PIS jest partia najuczciwsza P Premier BSz dobrze rzadzi Polska ona jest uczciwa dba o polakow pomaga biednym nie daj Boze zeby partia Ja zmienila na innego premiera ! P JKaczynski p ufa polowa polakow jest p kochany DUZO sie zmienilo na dobre !
Polka
5 lata temu
Do Janusza I Marka wy Jestescie Glupcy platformiani co platforma takiego dobrego zrobila dla Polski P Gronkiewicz Hanna dobrze rzadzila Warszawa kamienice JEJ a ulice nasze !
jola
5 lata temu
Wszystkich pozamyka i będzie sam sobie rządził
Iga
5 lata temu
PZlobro jest najleprzym Ministrem Sprawiedliwosci najbardziej uczciwym sprawiedliwym !
wesd
5 lata temu
ktokolwiek tylko żeby nie był z sekty pisowskiej, bo Warszawa zamieni się w zgliszcza, tak jak nasz kraj
kk
5 lata temu
Władza ponad wszystko, dyktatura pisu trwa nadal!!!
qwerty
5 lata temu
Jak zero moze byc kims?
Polak
5 lata temu
To PiS wybiera czy warsiawiacy?
Adm
5 lata temu
Tak jest i beda krasc jawnie
ch..b
5 lata temu
Ziobro bezprawnie rekwirował auta! To zaprzeczenie konstytucyjnego prawa własności! Za jazdę po pijaku wsadza się do paki, a nie zabiera auto, które np. należało do brata! Ziobro zgnije w piekle! Przez jego bezprawie ludzie samobójstwa popełniali!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić