Magda Mieśnik
Magda Mieśnik| 
aktualizacja 

Ziobro na prezydenta Warszawy? PiS rozważa taki scenariusz

32
Podziel się:

Marszałek senatu Stanisław Karczewski, minister cyfryzacji Anna Streżyńska, szef komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki – do tej pory to te nazwiska polityków PiS były wymieniane w kontekście startu na prezydenta Warszawy. Ale okazuje się, że PiS rozważa jeszcze jedną kandydaturę: ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

PiS wystawi na prezydenta Warszawy Zbigniewa Ziobrę?
PiS wystawi na prezydenta Warszawy Zbigniewa Ziobrę? (PAP, Leszek Szymański)

Im bliżej do wyborów samorządowych, tym więcej nazwisk pojawia się w kontekście startu na prezydenta Warszawy. Od lat w stolicy rządza politycy z PO, dlatego PiS bardzo poważnie podchodzi do tego pojedynku. Najczęściej w tym kontekście wymieniani są Stanisław Karczewski oraz Patryk Jaki, który zyskuje na popularności dzięki szefowaniu komisji weryfikacyjnej. PiS zdaje sobie jednak sprawę, że ci politycy nie przyciągną elektoratu centrowego. Wewnętrzne sondaże nie dają im zwycięstwa.

Zobacz także: Od zera do bohatera. Historia kariery Zbigniewa Ziobry:

Dlatego trwają poszukiwania kandydata, który mógłby wygrać z politykiem PO. Jak pisze "Fakt", PiS rozważa wystawienie w Warszawie ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Polityk w wyborach zawsze osiąga bardzo wysokie wyniki. Ale do tej pory startował w Małopolsce, a Mazowsze to zupełnie inny elektorat.

Drugi problem to sam Ziobro. Jak wynika z informacji dziennikarzy tabloidu, polityk nie chce ubiegać się o fotel prezydenta stolicy, bo byłaby to dla niego swoista degradacja. Z drugiej jednak strony, Lech Kaczyński także najpierw był włodarzem Warszawy, a potem został wybrany na prezydenta.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić