o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
NKU
|

Zmiany w 500+ w 2021 roku. To trzeba wiedzieć

21
Podziel się

Szykują się zmiany w popularnym programie rządowym 500 plus. W 2020 roku rodzice byli zwolnieni z formalności, wnioski jednak wracają w najbliższym roku. To nie koniec nowości - zmieniają się również terminy składania dokumentów.

Zmiany w 500+ w 2021 roku. To trzeba wiedzieć
Zmiany 500+. Wracają wnioski (Getty Images, Jaap Arriens, NurPhoto)
bEBYaKzV

Nadchodzą zmiany we flagowym programie socjalnym rządu. Jak czytamy na money.pl, od najbliższego roku wracają wnioski o 500+. W 2020 roku wniosków składać nie trzeba było ze względu na rozszerzenie programu.

Co jednak ważne - są nowe terminy. Pierwsze dokumenty będzie można złożyć już od 1 lutego 2021 roku - w przypadku drogi elektronicznej. Jeśli opiekun składa papiery w sposób tradycyjny, to ma na to czas od 1 kwietnia 2021 roku.

Trzeba pamiętać, że terminy wypłat zależą od daty złożenia wniosku. Jeśli złożymy wniosek do 30.04.2021 r., wypłatę otrzymamy do 30.06.2021 r. Jeśli wniosek zostanie złożony do 31.05, to czas na wypłatę wynosi do 31.07. Analogicznie - złożenie wniosku do 30.06 oznacza wypłatę pieniędzy do 31.08

bEBYaKzX
Zobacz także: Coraz więcej włamań na internetowe konta bankowe. Na to trzeba uważać

Co więc się zmienia? Prawo do 500+ będzie ustalane na czas od 1 czerwca do 31 maja roku kolejnego. Do tej pory był to czas od 1 października do 30 września następnego roku.

Przypominamy, że o 500+ może ubiegać się rodzic lub opiekun osoby, które nie ukończyła jeszcze 18 roku życia.

bEBYaKAd

Świadczenie nie przysługuje gdy:

  • dziecko jest w związku małżeńskim,
  • pełnoletnie dziecko ma ustalone prawo do świadczenia wychowawczego na własne dziecko,
  • opiekun lub rodzic pobiera podobne świadczenie na dziecko za granicą
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEBYaKAy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(21)
ikon
9 miesięcy temu
500 plus powinno byc wieksze dla dzieci a daja emerytom 13 emeryture im wszystko a dzieciom nic co one sa gorsze od nich
Baku
9 miesięcy temu
A to dzieci w tym kraju mogą zawierać związki małżeńskie? paczcie co to się porobiło.
jadzia
9 miesięcy temu
A jak rodzic nie wie,że jego dziecko jest w związku małżeńskim to co?
bEBYaKAz
jadzia
9 miesięcy temu
Dobrze,że nie potrzeba zaświadczenia o tym że dziecko jest katolikiem.
ak001
9 miesięcy temu
Zmiany, to będą wtedy, gdy 500+ będzie wypłacane po pierwsze gdy rodzice pracują, a dodatek będzie odpisem od podatku (a nie kasa do łapki) a po drugie wtedy, gdy dochody na członka rodziny będą niższe niż najniższa krajowa. Może czas zaprzestać zabawy w Janosika i zabierać kasę ludziom którzy pracują i dawać tym którym się robić nie chce?
zimnomi
9 miesięcy temu
polska dostala 77mld ,wiec wychodzi po 20tys zl na łeb. kiedy to dostaniemy? i kiedy z 500plus zrobi sie 800plus? (wszysstko drozeje ludzicha)!
xxx
9 miesięcy temu
wstep do tego co juz wiadomo czyli ze program 500+ zostanie wkrotce zawieszony....
Dariusz
9 miesięcy temu
Zabrać dzieciom, dać rolnikom!🤡🐷🎃🥳
gosc
9 miesięcy temu
to większość ich bierze i zagranicą i tutaj a zwłaszcz w angli bo tam nikt nie sprawdza tego i tutaj też nie sprawdzają he he he
jacku
9 miesięcy temu
ZA PO było lepiej było całe 0,0000 i nic nie zjadła inflacja
osa,,,
9 miesięcy temu
uważam ,że pomoc państwa w wychowaniu dzieci jest słuszna ale też trzeba najbiedniejszej grupie społeczenstwa pomóc to ciężko pracujacy w komunie a teraz na emeryturach ludzie , maja niskie emerytury do tych cen i kosztów opłat za czynsz , prad ,gaz telefon internet i lekarstwa --bywa ,że miesiecznie maja płacic od 800-1200 zł i nikt nie mysli jak pomóc , to w te grupe uderzyła inflacja , ceny skoczyły a emerytury nie , proponuje rozwiazanie które zapobiegnie zaległosciom w opłatach to BONY NA OPŁATY DLA EMERYTÓW , -POMOC BY OBJĘŁA TYCH CO NIE MAJA 2500ŻŁ EMERYTURY BRUTTO , BONY MOZNA BY WYDAĆ NA OPŁATY ALBO LEKARSTWA , IMIENNE NIEWYMIENIALNE NA PIENIĄDZE ,500ZŁ BON TO DUZA POMOC DLA NAJSŁABSZYCH FINANSOWO --przemyślcie to , to nie łaska jakaś to koniecznosc bo inflacja spowodowała istotny skok cen !!!!!!!!!!!!!!
J 27
9 miesięcy temu
nie rozumiem tego,że "świadczenie nie przysługuje,gdy dziecko jest w związku małżeńskim/ tak pisze wyżej / to co - dostaje je dziecko gdy jest w tylko w związku niemałżeńskim ? i że:"pełnoletnie dziecko ma ustalone prawo do świadczenia wychowawczego na własne dziecko"/cytat z w/w artykułu, czyli dziecko może dostawać 500+ ? na dziecko?
Isuper
9 miesięcy temu
W koncu i w Pl dodatki na dzieci jak w całym zachodnim świecie. W Szwecji od lat 30 dzieciaki dostaja extra kase a im wiecej dzieci tym wiekszy dodatek
bEBYaKAr
Ehh
9 miesięcy temu
Ten 500 plus to taka mega niesprawiedliwość, ktoś kto skończył 18 lat przed panowaniem pisu traci potrójnie.. 1sze on takiej kasy nie dostał 2gie z jego podatków utrzymuje się nie swoje dzieci 3cie PiS trwoni pieniądze których nie ma, przekonując że jakby inna rządziła to by rozkłada, a oni ta kasę ratują.. A tymczasem inflacja galopuje.. Żaden kraj nawet bogaty nie ma takich wysokich dodatków na dzieci, to jest chore, powinni pomagać tym co potrzebują tej pomocy a nie kupować glosy
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić