aktualizacja 

Zmiany w 500+ w 2021 roku. To trzeba wiedzieć

53

Szykują się zmiany w popularnym programie rządowym 500 plus. W 2020 roku rodzice byli zwolnieni z formalności, wnioski jednak wracają w najbliższym roku. To nie koniec nowości - zmieniają się również terminy składania dokumentów.

Zmiany w 500+ w 2021 roku. To trzeba wiedzieć
Zmiany 500+. Wracają wnioski (Getty Images, Jaap Arriens, NurPhoto)

Nadchodzą zmiany we flagowym programie socjalnym rządu. Jak czytamy na money.pl, od najbliższego roku wracają wnioski o 500+. W 2020 roku wniosków składać nie trzeba było ze względu na rozszerzenie programu.

Co jednak ważne - są nowe terminy. Pierwsze dokumenty będzie można złożyć już od 1 lutego 2021 roku - w przypadku drogi elektronicznej. Jeśli opiekun składa papiery w sposób tradycyjny, to ma na to czas od 1 kwietnia 2021 roku.

Trzeba pamiętać, że terminy wypłat zależą od daty złożenia wniosku. Jeśli złożymy wniosek do 30.04.2021 r., wypłatę otrzymamy do 30.06.2021 r. Jeśli wniosek zostanie złożony do 31.05, to czas na wypłatę wynosi do 31.07. Analogicznie - złożenie wniosku do 30.06 oznacza wypłatę pieniędzy do 31.08

Zobacz także: Coraz więcej włamań na internetowe konta bankowe. Na to trzeba uważać

Co więc się zmienia? Prawo do 500+ będzie ustalane na czas od 1 czerwca do 31 maja roku kolejnego. Do tej pory był to czas od 1 października do 30 września następnego roku.

Przypominamy, że o 500+ może ubiegać się rodzic lub opiekun osoby, które nie ukończyła jeszcze 18 roku życia.

Świadczenie nie przysługuje gdy:

  • dziecko jest w związku małżeńskim,
  • pełnoletnie dziecko ma ustalone prawo do świadczenia wychowawczego na własne dziecko,
  • opiekun lub rodzic pobiera podobne świadczenie na dziecko za granicą
Autor: NKU
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić