Anna Mucha nie wytrzymała. Ostra reakcja na słowa Korwina

25

Anna Mucha odniosła się do głośnej wypowiedzi Janusza Korwin-Mikkego, który nie krył niezadowolenia z faktu, że kobiety mają prawa wyborcze. Aktorka dosadnie skomentowała, co myśli o tego typu politykach.

Anna Mucha nie wytrzymała. Ostra reakcja na słowa Korwina
Anna Mucha zachęca do udziału w wyborach (Licencjodawca, dzak)

W sobotę 16 września w Warszawie odbył się kongres założycielski Fundacji Patriarchat, którego echa do dziś niosą się po sieci, a to za sprawą szokujących wypowiedzi jego uczestników.

Prawicowy publicysta Ronald Lasecki nazwał np. kobiety "częścią dobytku" mężczyzn zaś polityk Konfederacji Janusz Korwin-Mikke przekonywał, że kobiety nie powinny mieć czynnego prawa wyborczego.

- Chodzi o to, żeby nie głosowały, a jeżeli my mężczyźni nie chcemy kogoś wybrać, to już jest nasza sprawa [...] - mówił 80-letni Korwin-Mikke, a jego słowa spotkały z szerokim odzewem, zwłaszcza w mediach społecznościowych. Ale nie tylko tam.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wszystkie związki Dody. Nie ma szczęścia do mężczyzn

Do skandalicznych słów lidera Konfederacji w rozmowie z serwisem Plejada odniosła się, chociażby Anna Mucha, która deklarując swój udział w najbliższych wyborach parlamentarnych, podkreśliła swój sprzeciw wobec polityków pokroju Janusza Korwin-Mikkego.

- [...] Idę na wybory także po to, by eliminować buractwo, prostactwo i prymitywny sposób postrzegania świata. Chcę mieć poczucie sprawczości w swoim życiu. Nie chcę, żeby ktokolwiek, kto jest prymitywny, głupi i pozbawiony światłego światopoglądu, w moim imieniu dawał głos i decydował o mojej przyszłości - stwierdziła bez ogródek aktorka, jednocześnie przestrzegając kobiety.
- [...] Spieszmy się głosować. Spieszmy się chodzić do urn, bo jak się okazuje, to może być prawo, które może nam zostać odebrane - gorzko podsumowała gwiazda serialu "M jak miłość".
Trwa ładowanie wpisu:instagram
Autor: KME
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić