aktualizacja 

Dziennikarz TVP nie dostał akredytacji. Bali się jego "rozrób"

62

W Olsztynie rozpoczęła się kolejna edycja Campusu Polska Przyszłości. To impreza organizowana przez Rafała Trzaskowskiego z myślą o młodych. Wstępu na wydarzenie odmówiono jednemu z redaktorów TVP. Miłosz Kłeczek, jak określił to Sławomir Nitras z PO, to "zadymiarz i prowokator".

Dziennikarz TVP nie dostał akredytacji. Bali się jego "rozrób"
Dziennikarz TVP bez wstępu na Campus Polska. Uzasadnienie: "To jest zadymiarz i prowokator" (AKPA, AKPA)

Campus Polska Przyszłości to impreza organizowana przez Rafała Trzaskowskiego, który za jej sprawą chce przedstawiać, jakie propozycje dla młodych ma opozycja, a wszystko to ma być połączone z dobrą zabawą. W środowisku wydarzenie sygnowane przez prezydenta Warszawy określa się mianem "politycznego Woodstocku".

Dziennikarz TVP bez wstępu na Campus Polska. "To jest zadymiarz i prowokator"

W drugiej edycji Campusu mają wziąć udział m.in. Donald Tusk, Władysław Kosiniak-Kamysz i Szymon Hołownia. Dlatego imprezą odbywającą się w Olsztynie zainteresowała się większość redakcji. Jednak nie wszyscy otrzymali akredytacje prasowe. Odrzucono bowiem wniosek reportera TVP - Miłosza Kłeczka.

Jak przyznał w rozmowie z Wirtualną Polską Sławomir Nitras, jeden ze współorganizatorów Campusu Polska Przyszłości, pojawiły się wątpliwości co do uczciwości dziennikarza. - To jest zadymiarz i prowokator. Człowiek, który robi rozróby - powiedział parlamentarzysta Platformy Obywatelskiej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Reporter TVP z zakazem wstępu na Campus Polska. "To rozbijacz i prowokator"

Miłosz Kłeczek pracuje jako dziennikarz polityczny w TVP, gdzie jest jednym z prowadzących program "Woronicza 17". Przygotowuje też materiały polityczne dla serwisów informacyjnych publicznego nadawcy.

Ten pan biłby nas pewnie po głowie mikrofonem - skomentował brak akredytacji dla reportera Rafał Trzaskowski.

Słowa polityków opozycji doczekały się już reakcji samego zainteresowanego. "Panowie Trzaskowski i Nitras chwalą się w mediach, że zablokowali mój udział w nijakim campusie… skąd pomysł, że chciałbym w tym uczestniczyć? Może to był test, jak realizujecie swój postulat 'wolne media'. Test oblany" - napisał na Twitterze Miłosz Kłeczek.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Miłosz Kłeczek w przeszłości był karany przez Radę Etyki Mediów, która zwracała uwagę na to, że dziennikarz TVP narusza zasady prawdy, obiektywizmu, oddzielenia informacji od komentarza. Reporter w swoich materiałach zwykle uderza w opozycję, łagodnie traktując obecny obóz rządzący.

Autor: ŁKU
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić