TVP i "Wiadomości" czekają ogromne zmiany. "Największe zagrożenie jest w środku"

16

Nowi prowadzący, nowi paskowi, nowa scenografia. Do TVP zbliża się huragan zmian. Wiadomo, co stanie się z "Wiadomościami" i kogo nie zobaczymy w telewizji publicznej.

TVP i "Wiadomości" czekają ogromne zmiany. "Największe zagrożenie jest w środku"
Danuta Holecka i "Wiadomości" TVP padli ofiarą internetowej przeróbki (Materiały prasowe)

Chwilę przed wyborami parlamentarnymi z 15 października Donald Tusk dał dobitnie do zrozumienia, że telewizję publiczną czekają zmiany.

- Będziemy potrzebowali 24 godz., aby TVP stała się telewizją publiczną - mówił wtedy szef Platformy.

Ta chwila zbliża się nieubłaganie i wszystko wskazuje na to, że Woronicza czeka nie zmiana, a prawdziwa rewolucja. Dziennikarka Agnieszka Kublik z "Gazeta Wyborcza" dotarła do szczegółów. Plany na nową TVP są ambitne i już powoli wdrażane. Co wiemy?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Holecka powinna zostać w "Wiadomościach"? Były prezes TVP nie ma wątpliwości

"Wiadomości" do kosza?

Z nieoficjalnych informacji wynika, że kluczowe stanowisko w nowych władzach TVP miałby zająć Tomasz Sygut. W latach 2011-2015 był szefem TAI i odszedł tuż przed skokiem PiS na media publiczne.

Sygut miałby ponownie odpowiadać w TVP za informacje i podlegałyby mu m.in. "Wiadomości", "Panorama" i TVP Info. Nie jest jednak pewne, czy flagowy serwis informacyjny publicznego nadawcy zachowa swoją dotychczasową nazwę.

- Tak, mamy pomysł na nową nazwę, ale za wcześnie go ujawniać - mówi informator "Wyborczej". - Jest skompromitowana, nie do uratowania.

Z ustaleń gazety wynika, że Sygut ma już też od podstaw kompletować zespół.

- Nic, co było do tej pory, nie zostanie - mówi "Wyborczej" jeden z nowych wydawców. - Nowy początek, nowa scenografia i nowe twarze. Trwa poszukiwanie prezenterów, niektórzy kiedyś występowali w dzienniku telewizyjnej Jedynki, teraz pracują w innych miejscach, nie jest pewne, czy zechcą wrócić do TVP - mówi źródło gazety.

Wiadomo, że nie będą to ani Piotr Kraśko, ani Beata Tadla czy Diana Dąbrowska. Informator "Wyborczej" mówi, że zmiany nie będą dotyczyły tylko prowadzących. Pojawią się też nowi paskowi, reporterzy i wydawcy.

"Największe zagrożenie jest w środku"

W artykule Agnieszki Kublik pojawia się sugestia, że nowy zespół nie ufa starej ekipie TVP. Ma panować "atmosfera niepewności".

- Bardzo łatwo zepsuć program na żywo. Mamy świadomość, że największe zagrożenie jest w środku, nie na zewnątrz - mówi "Wyborczej" osoba, która rozpocznie niedługo pracę w TVP.

Dlatego mają być rozważane różne warianty. Między innymi nagrywanie programu wcześniej, a nawet brak emisji serwisu jednego dnia, tak, aby wszystko wcześniej dopiąć na ostatni guzik.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o "Zabójcy" Davida Finchera, "Informacji zwrotnej" z Arkadiuszem Jakubikiem oraz ostatnim sezonie "The Crown", gdzie, spoiler, ginie księżna Diana. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Autor: GAK
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić