11-latka potrącona na pasach. Nagranie ku przestrodze

9

Lubelska policja pokazała wstrząsające nagranie z Łukowa. Widać na nim moment potrącenia 11-letniej dziewczynki, przeprowadzającej hulajnogę przez przejście dla pieszych. Sprawczyni wypadku po chwili odjechała z miejsca zdarzenia.

11-latka potrącona na pasach. Nagranie ku przestrodze
11-latka została potrzącona na pasach (Policja lubelska)

Do zdarzenia doszło na przejściu dla pieszych na ul. Warszawskiej w miejscowości Łukowo. Cała sytuacja została zarejestrowana przez kamery monitoringu miejskiego, dzięki czemu policjanci mogli z dużą dokładnością określić przebieg wypadku. Niepokojące nagranie udostępniono na oficjalnej stronie policji.

Łuków. Potrąciła dziecko i odjechała

Na wideo widać osobowe audi, zwalniające przed przejściem dla pieszych, by przepuścić kobietę przeprowadzającą przez ulicę rower. Kiedy piesza doszła do chodnika, kierująca autem stopniowo zaczęła przyspieszać, a wtedy na pasy wkroczyła dziewczynka prowadząca hulajnogę.

Dziewczynka została potrącona, przewróciła się i upadła przed maską auta. Pomocy udzieliła jej matka, która szła kilka metrów za córką. Po zderzeniu z pieszą kierująca osobówką wyszła z pojazdu i podeszła do poszkodowanej. Po chwili jednak wróciła do samochodu i odjechała.

Z relacji kobiety [mamy poszkodowanej - przyp. red] wynikało, że po potrąceniu 11-latki z osobówki wyszła kobieta, która zapytała się o samopoczucie dziewczynki, przekazała swoje nazwisko i miała podać jeszcze swój numer telefonu kontaktowego. Jednak po kilkudziesięciu sekundach wsiadła do swego auta i odjechała z miejsca zdarzenia - przekazał asp. szt. Marcin Józwik z KPP w Łukowie.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Potrącona dziewczynka początkowo nie odczuwała dolegliwości. Gdy jednak o całym zdarzeniu dowiedział się tata poszkodowanej, postanowił zgłosić sprawę na policję. 11-latka została zabrana do szpitala na badania. Na szczęście okazało się, że doznała jedynie niegroźnych obrażeń.

Matka dziewczynki zdążyła zapisać numery rejestracyjne audi, dzięki czemu mundurowi szybko zlokalizowali właścicielkę audi i wkrótce zapukali do jej drzwi. Okazało się, że samochodem kierowała 61-letnia mieszkanka Łukowa.

Kobieta twierdziła, że upewniła się, że potrąconej przez nią dziewczynce nic się nie stało, że jej mama nie chciała z nią rozmawiać i dlatego pojechała do domu - relacjonuje asp. szt. Józwik.

Funkcjonariusze przebadali 61-latkę na trzeźwość. Kobieta w wydychanym powietrzu miała ponad 0,5 prom. alkoholu, zarzekała się jednak, że wypiła piwo już po wypadku. Policjanci wszczęli postępowanie w sprawie.

Zobacz także: Groźny wypadek w Łukowie. Kamera nagrała moment potrącenia rowerzystki na pasach
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić