14-latka przypadkowo zginęła w przymierzalni. Policja publikuje nagranie

198

To była potworna tragedia w Los Angeles. 14-letnia Valentina Orellana Peralta zginęła od jednej z wystrzelonych przez policję kul. Funkcjonariusze celowali w 24-letniego mężczyznę.

14-latka przypadkowo zginęła w przymierzalni. Policja publikuje nagranie
14-latka przypadkowo zginęła w przymierzalni. Policja publikuje nagrania (YouTube)

Dramatyczne sceny rozegrały się 23 grudnia br. w galerii handlowej w North Hollywood, jednej z dzielnic Los Angeles. Policjanci dostali zgłoszenie do agresywnie zachowującego się mężczyzny, który atakował kobiety.

Napastnikiem okazał się Daniel Lopez. W pobliżu znajdowała się także Valentina Orellana Peralta, która wraz z matką znajdowały się w przymierzalni. Funkcjonariusze otworzyli ogień do agresywnego napastnika.

Według relacji policji, ​​kula wystrzelona przez funkcjonariusza, przebiła ścianę garderoby. Zarówno mężczyzna, jak i dziewczyna zmarli od ran postrzałowych w klatkę piersiową.

Na nagraniu, które funkcjonariusze udostępnili w poniedziałek, słychać policjanta, który wystrzeliwuje trzy kule w stronę podejrzanego, który później upada na ziemię. Szef policji w Los Angeles, Michel Moore, wyraził ubolewanie z powodu tragedii.

Rodzina żąda wyjaśnień

Rodzice Peralty, oboje Chilijczycy, mają we wtorek zorganizować konferencję prasową, domagając się, aby departament policji Los Angeles ujawnił swoje śledztwo.

Zobacz także: Miejski sylwester w Warszawie odwołany. Rzeczniczka ratusza o decyzji prezydenta
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić