19-latek w Audi nie miał wyobraźni. Jego kolega nie żyje

51

W woj. dolnośląskim 19-letni kierowca stracił panowanie nad pojazdem i auto wjechało w drzewo. Zakleszczonego 19-letniego pasażera musieli wyciągać strażacy, ale nie udało się go uratować. Kierowca w chwili zdarzenia był nietrzeźwy, z licznymi obrażeniami trafił do szpitala.

19-latek w Audi nie miał wyobraźni. Jego kolega nie żyje
Tragiczny wypadek w Łagiewnikach (YouTube, Telewizja Sudecka)

Do zdarzenia doszło w niedzielę nad ranem w okolicach miejscowości Łagiewniki (woj. dolnośląskie). Policja otrzymała zgłoszenie dotyczące wypadku około godziny 3.30. Jak informuje Monika Kaleta, z biura prasowego dolnośląskiej policji, na drodze krajowej numer 8 Audi uderzyło w przydrożne drzewo. 19-letni kierowca miał stracić panowanie nad pojazdem.

19-letni pasażer zakleszczony w samochodzie

Oprócz niego w pojeździe znajdował się również 19-letni pasażer. Uderzenie w drzewo nastąpiło od strony pasażera, dlatego strażacy musieli szybko zająć się wyciągnięciem zakleszczonego w samochodzie pasażera. Na miejscu pojawiła się policja oraz straż pożarna.

Po jej uwolnieniu przekazaliśmy pasażera załodze pogotowia - przekazał st. kpt. Sławomir Dudziński, oficer prasowy Powiatowej Straży Pożarnej w Dzierżonowie.

Mimo szybkiej akcji służb 19-latka nie udało się uratować. Kierowca przeżył wypadek, z licznymi obrażeniami został przewieziony do szpitala. Po jego zbadaniu policji udało się ustalić, że był pod wpływem alkoholu.

Kierowca był pijany

W tej sprawie zostanie wszczęte śledztwo. Będzie ono dotyczyło spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, ale o tym oczywiście zdecyduje prokurator — wyjaśniła Monika Kaleta. Do godziny 7 odcinek drogi krajowej numer 8 był w Łagiewnikach zablokowany. Obecnie na miejscu nie ma już żadnych utrudnień.

Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić