32-latek zmarł po interwencji policji. Sprawą zajęła się prokuratura

139

Z Płocka napływają niepokojące doniesienia. Nad ranem w tamtejszym szpitalu zmarł 32-latek, który kilka godzin wcześniej został zatrzymany przez policję. We wtorek po południu KMP w Płocku opublikowała komunikat, w którym poinformowano, że mężczyzna był agresywny i nie reagował na polecenia funkcjonariuszy. Sprawę wyjaśnia prokuratura.

32-latek zmarł po interwencji policji. Sprawą zajęła się prokuratura
32-latek zmarł po interwencji policji. Zdj. ilustracyjne (PAP)

O sprawie pisze lokalny portal pertonews.pl. Z redakcją serwisu skontaktował się czytelnik, przedstawiający się jako znajomy zmarłego. Według jego relacji w nocy z 12 na 13 grudnia patrol policji został wezwany na osiedle w płockiej dzielnicy Podolszyce.

Przyjechał jeden patrol policji, później drugi patrol i 32-letni mieszkaniec Płocka nie żyje - napisał czytelnik "Petro News" w wiadomosci do redakcji.

Komenda Miejska Policji w Płocku we wtorek po południu opublikowała komunikat w tej sprawie. Wynika z niego, że zgłoszenie wpłynęło na do policjantów około godziny 2:25 w nocy i dotyczyło "agresywnego mężczyzny, będącego pod działaniem alkoholu i dobijającego się do mieszkania byłej partnerki".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Policja ruszyła na łowy. Telefon w korku i na czerwonym świetle „kosztuje” 12 punktów

Z policyjnego komunikatu dowiadujemy się, że w czasie czynności mundurowi ujawnili przy 32-latku susz roślinny i kryształki. Policjanci zdecydowali się zatrzymać mężczyznę. Ten jednak miał nie reagować na ich polecenia.

Funkcjonariusze zmuszeni byli użyć siły i kajdanek. W trakcie interwencji mężczyzna stracił przytomność. Policjanci natychmiast wezwali karetkę, a do czasu jej przyjazdu udzielali pomocy - podano w oświadczeniu policji.

Mężczyzna został następnie zabrany do szpitala, gdzie o godz. 5.25 zmarł. Ciało zostało zabezpieczone do sekcji zwłok, która ma wyjaśnić przyczynę zgonu. Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Płocku.

Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić