62-latek wystawił policjantów na próbę. Musi zapłacić 500 zł

3

62-letni mieszkaniec Bisztynka (woj. warmińsko-mazurskie) zadzwonił pod numer alarmowy, twierdząc, że ma intruzów w domu. Gdy funkcjonariusze zjawili się pod wskazanym adresem, na miejscu zastali jedynie 62-latka. Jak się okazało, mężczyzna postanowił wystawić policjantów na próbę.

62-latek wystawił policjantów na próbę. Musi zapłacić 500 zł
62-latek chciał sprawdzić, jak szybko policjanci pojawią się na miejscu (Policja w Bartoszycach, zdj. poglądowe)

O sprawie poinformowała policja w Bartoszycach. W środku nocy z czwartku na piątek, (z 16 na 17 listopada), 62-letniemu mieszkańcowi Bisztynka zebrało się na żarty. Obywatel postanowił sprawdzić, czy może czuć się bezpiecznie. Wybrał nietypowy sposób.

Mężczyzna zadzwonił pod numer alarmowy, twierdząc, że do jego mieszkania weszły dwie nieznane mu osoby, które położyły się spać.

62-latek bał się i prosił o pomoc policjantów. Funkcjonariusze zastali w mieszkaniu tylko 62-latka i szybko okazało się, że wszystko przekazane w zgłoszeniu to kłamstwo - relacjonuje bartoszycka policja.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: P&R w Toruniu stały się nielegalnymi torami wyścigowymi

Chciał sprawdzić, jak szybko policja zareaguje

62-latek wykazał się ogromną lekkomyślnością. Jak się okazało, w jego domu nie było żadnych intruzów. A więc dlaczego mężczyzna wezwał policję? Powody są zaskakujące.

62-latek przyznał, że po pierwsze chciał sprawdzić czas reakcji policji na jego zgłoszenie, a po drugie potrzebuje transportu do Bartoszyc - czytamy w policyjnym komunikacie.

''Żartowniś'' został ukarany mandatem w wysokości 500 zł.

Choć zachowanie 62-latka zaskakuje, warto przypomnieć, że podobnych sytuacji jest znacznie więcej. Nie brakuje osób, które wybierają numer alarmowy ''dla żartu'' i nie przejmują się tym, że angażują służby, które w tym czasie mogłyby pomóc komuś, kto naprawdę tego potrzebuje.

Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić