Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KLS
|

7 tysięcy miesięcznie. Tak dorabia prezydent Zamościa po godzinach

85
Podziel się:

Prezydent miasta Andrzej Wnuk nie przestaje szokować. Miesiąc temu musiał mierzyć się z prokuratorskim zarzutem. Za nagrywanie radnego w sytuacjach prywatnych. Dziś jednak wiadomo, że prezydencki stołek to niejedyna jego praca, więc o posadę martwić się nie musi. Czy aby na pewno?

7 tysięcy miesięcznie. Tak dorabia prezydent Zamościa po godzinach
Prezydent Zamościa, Andrzej Wnuk (Facebook)

Prezydent Zamościa Andrzej Wnuk nie przestaje zaskakiwać. Miesiąc temu usłyszał prokuratorskie zarzuty składania fałszywych zeznań. Sprawa dotyczy nagrywania radnego Marka Kudeli w sytuacjach prywatnych.

Nie przyznaję się do winy, bo przestępstwa żadnego nie popełniłem. Uważam, że radny reprezentujący mieszkańców powinien otwarcie przyznać, że od dawna nie mieszka w Zamościu. I gdyby rzeczywiście mieszkał w Zamościu, nie powinien obawiać się nagrywania przez kogokolwiek, jego aktywności życiowej w Sitańcu - napisał wówczas na swoim facebookowym profilu prezydent Zamościa.

Teraz na jaw wychodzą kolejne sprawy. Chodzi o to, że... polityk dorabia sobie po godzinach. I to nie byle gdzie!

Okazało się bowiem, że Wnuk ma także fuchę w Radzie ds. Spółek Skarbu Państwa. Tam miesięcznie wyciąga 7 tys. zł. Przez to może też stracić swoje stanowisko.

Dlaczego? Zamojski radny chce, żeby komisarz wyborczy wygasił mandat Andrzeja Wnuka. Jako powód podaje zakaz pracy w administracji rządowej i jednocześnie bycie prezydentem. Polityk jednak się broni.

Nie wiąże mnie z Ministerstwem Skarbu Państwa żadna umowa o pracę – tłumaczy Andrzej Wnuk.
Zostałem powołany do Rady ds. Spółek Skarbu Państwa, co nie oznacza zatrudnienia czy nawiązania stosunku pracy. W szczególności nie istnieje żadna zależność służbowa, a do moich obowiązków należy wyłącznie głosowanie nad kandydaturami w oparciu o moją wiedzę i doświadczenie - kontynuuje.

To nie wszystko. Choć prezydent ma dostawać za to 7 tys. złotych, jest to kwota miesięcznego ryczałtu. Głosowań jest około 140 miesięcznie i są one przeprowadzane w formie elektronicznej. Spotkanie w Warszawie jest średnio raz na miesiąc, choć w pandemii nie było ich wcale.

A co z rozliczeniem podatkowym? Prezydent zawarł w nim, że "dochody te są uzyskiwane z art. 13 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT), a więc z działalności wykonywanej osobiście, a nie z zatrudnienia". Radnego Sławomira Ćwika to jednak nie przekonuje, a jego pismo w tej sprawie zostało złożone u komisarza wyborczego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(85)
Sss
8 miesięcy temu
Pora rozwiązać układ zamojskim mianujący się stanowiskami.. Gomorra
Tomek
8 miesięcy temu
Wnuknlizus. Kiedyś odszedł z PiS teraz wrócił. Obiecali stanowisko To ma. Nie zdziwiłbym. Się Gdyni dostałe je za udostępnienie naszych danych osobowych. A moment.. A nie ma udziałów też w szpitalu J. P w Zamościu..? To dlatego zabrał tam psiapsulke Popławską która pozwalniala kogo trzeba i tworzy sztuczny covidowy.. Wnuk niech zabiera dupe bo to ostatnie podrygi. Za likwidację pediatrii i ten numer z prośbą o lekarzy jeżeli ktoś zna to przeszedł są siebie.. Pora rozwiazac ten układ. I pora wsadzić kolegów Mal.uha za malwersacje 3 milionów. I oczywiście pnąca się po szczeblach kariery i nie tylko malcową przydupasa wszystkich. Mal..uha z tego. Co widać ma wyjebke dostał pewnie nowe stanowisko.
Taka dobra zm...
8 miesięcy temu
Ten pan nie robi nic poza braniem kasy skad sie da, i wsadzaniem swoich i Pisu znajomych na wszystkie mozliwe w tym miescie stolki... jeszcze pojdziemy przez niego wszyscy z torbami bo nie bedzie gdzie sie leczyc i za co zyc
Tlusty kot
8 miesięcy temu
Nic mnie już nie zdziwi w państwie PIS!
maniek
8 miesięcy temu
oczywiście to Tusk zawinił
maniek
8 miesięcy temu
jak cały państwowy interwencyjny socjał dla pracowników partii
maniek
8 miesięcy temu
p w nigdy nie był w komunie on jest nie wiem czym to chyba przebiorą który ma zarobić na tym co robi
maniek
8 miesięcy temu
i tu za węszę wychodzi dawaj ile można dali 14 a zabrali 15 pan wnuk powinien trafić na Okrzei dobry gospodarz na swoje miejsce oni tylko spijają śmietankę po poprzednich włodarzach tylko stołków szukają
Mapja
8 miesięcy temu
Wina Tuska
Polityka
8 miesięcy temu
Czy to nie przypadkiem ten prezydent który był zamieszany w sprawę z wykrywaczem podsłuchów. Podmienili urządzenia i przekleili naklejki z nazwami
Mmm
8 miesięcy temu
Odnośnie nagrywania.Czy Wnuk nie na nic przeciwko aby go nagrywać?
Czerniuch
8 miesięcy temu
Darmozad i nierób udawanie że się pracuje w urzędach dalej komuna
olani
8 miesięcy temu
tak pod siebie się pisze USTAWY a ty ,,ciemny ludzie ,, płacz i płać
olani
8 miesięcy temu
tak pod siebie się pisze USTAWY a ty ,,ciemny ludzie ,, płacz i płać
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić