80-latek dostał fakturę na 2 tys. zł. "Drżały i nie mógł się wysłowić"

19

Pan Marian z Bydgoszczy przecierał oczy ze zdumienia, gdy w skrzynce pocztowej znalazł tajemniczą fakturę opiewającą na 2 tys. zł. - Ręce mu drżały i nie mógł się wysłowić - mówi znajoma 80-latka. Mężczyzna myślał, że został oszukany. Prawda okazała się zaskakująca.

80-latek dostał fakturę na 2 tys. zł. "Drżały i nie mógł się wysłowić"
Pan Marian nie wiedział, skąd pochodzi tajemnicza faktura. Zdj. ilustracyjne (Getty Images)

Bulwersującą sprawę nagłośniła "Gazeta Pomorska". Na fakturze, którą otrzymał senior, figurowała nazwa firmy transportowej z Golubia-Dobrzynia. Rachunek opiewający na astronomiczną kwotę 2 tys. zł miał zostać wystawiony za usługę przewozu towarów z Zielonej Góry do Dąbrowy Górniczej, a jej odbiorcą była... myjnia samochodowa.

Astronomiczna kwota na fakturze. 80-latek zdruzgotany

Koperta była zaadresowana na nazwisko pana Mariana, ale widniała na niej nazwa ulicy, która w Bydgoszczy nie istnieje. 80-latek był zdruzgotany. Twierdził, że żadnej usługi nie zamawiał i to nie pierwszy raz, kiedy otrzymał podobny list.

Nigdy nie miałem nic wspólnego z biznesem. Z żadnym biznesem. Może to jacyś oszuści?! - powiedział "Gazecie Pomorskiej".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Oszustwa noclegowe. Na co zwrócić uwagę, by nie paść ofiarą krętaczy?

Pan Marian zwrócił się po pomoc do jedynej osoby, której ufa - właścicielki sklepu w centrum Bydgoszczy. Przyszedł do niej 16 marca, był wyraźnie przejęty. Nie wiedział, co ma zrobić.

Ręce mu drżały i nie mógł się wysłowić. Mieszka samotnie i nie ma do kogo się zwrócić - powiedziała pani Wioletta.

Kobieta skontaktowała się z dziennikarzami, a ci postanowili bliżej przyjrzeć się tajemniczej sprawie. Skontaktowali się z firmą w Golubiu-Dobrzyniu, której nazwa widnieje na dokumencie.

Pracownik przedsiębiorstwa twierdził, że nic nie wie o zaistniałej sytuacji i również sugerował oszustwo. Zwrócił się do kontrahenta z Dąbrowy Górniczej. Okazało się, że przyczyna strachu, którego najadł się pan Marian, była banalna.

Pomyliliśmy nazwę ulicy. Korespondencja powinna dotrzeć na ulicę Czackiego, a nie Czarneckiego. Nazwy są podobne. Mogę jedynie szczerze przeprosić - przekazał przedstawiciel firmy, przytoczony przez "Gazetę Pomorską".
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić