Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|

Andrzej Duda pochwalił się tym na Facebooku. Internauci podzieleni

133
Podziel się:

Prezydent Andrzej Duda pochwalił się w sieci zdjęciem karmazynowych tulipanów. Utalentowanym ogrodnikom udało się wyhodować nową odmianę kwiatów, która została nazwana imieniem i nazwiskiem pierwszej damy. Pod wpisem rozgorzała gorąca dyskusja. Część osób była zachwycona tulipanami, ale nie zabrakło także uszczypliwych komentarzy pod adresem prezydenta i jego małżonki. Zobaczcie reakcje!

Andrzej Duda pochwalił się tym na Facebooku. Internauci podzieleni
Andrzej Duda pokazał w sieci nową odmianę tulipanów (Getty Images, Beata Zawrzel/NurPhoto)

W związku z dynamiczną sytuacją za naszą wschodnią granicą, prezydent Andrzej Duda ma z pewnością dużo na głowie. Nie samą polityką jednak żyje człowiek. W niedzielę para prezydencka wybrała się do Chrzypska Wielkiego w Wielkopolsce na organizowane tam XII Międzynarodowe Targi Tulipanów.

Agata Kornhauser-Duda otrzymała bukiet karmazynowych tulipanów. To specjalna odmiana, która... została nazwa na jej cześć!

Tulipany pierwszej damy. Prezydent opublikował zdjęcie

W niedzielę wieczorem Andrzej Duda opublikował na Facebooku fotografię kwiatów. Gatunek należy do odmiany fryzowanej, co oznacza, że tulipany mają ma piłkowane brzegi płatków. Za ich wyhodowanie odpowiada małżeństwo z Chrzypska Wielkiego.

Oto tulipan "Agata Kornhauser-Duda". Od dziś! Bardzo dziękujemy Szanownym Państwu Grażynie i Bogdanowi Królikom – napisał pod zdjęciem prezydent Andrzej Duda.

Tulipan "Agata Kornhauser-Duda". Internauci podzieleni

Pod postem Andrzeja Dudy pojawiło się mnóstwo komentarzy. Część osób zachwycała się pięknymi kwiatami.

Wspaniały kwiat i wspaniały prezydent. My, Polacy, jesteśmy dumni z takiego przywódcy. Dziękujemy i kibicujemy – napisała jedna z komentujących osób.
Bardzo piękny, jak Polska – dodała kolejna.

Nie zabrakło jednak także uszczypliwych komentarzy pod adresem pierwszej damy. Niektórzy porównali niemy kwiat do prezydentowej, która rzadko zabiera głos na forum publicznym.

Tulipan jest tak samo wygadany – skomentował użytkownik Facebooka.
W głowach wam się przewraca – stwierdził następny.

Większość reakcji była jednak pozytywna. Kwiat dołączył do odmian: "Anny Komorowskiej", "Marii Kaczyńskiej" i "Jolanty Kwaśniewskiej".

Jak Wam się podoba nowa odmiana tulipanów?

Obejrzyj także: Czy Agata Duda pomoże szkołom? Szef ZNP o "lex Czarnek"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(133)
rene
5 miesięcy temu
No i na tym polega polski idiotyzm
Przecież
5 miesięcy temu
ziemia skisi się i zaśmierdzi jak takie coś się wsadzi do gruntu.
katolik
5 miesięcy temu
Ten tulipan to jest stworzona chimera tak samo jak ta agatka. Nabuzowane twarze to jest tylko jeden gatunek ludzi - chimery.
Twój nick
5 miesięcy temu
Gdyby Jaruzelski nie wprowadził stanu wojennego w Polsce w 1981r, mielibyśmy to samo co teraz mają Ukraińcy u siebie od Rosjan: mordowanie cywili, grabież, śmierć, gwałty, zniszczenia, gruzy i trupy.
Twój nick
5 miesięcy temu
Proponuję ustawowo zatwierdzić order "za wieloletnie milczenie" i też wręczyć prezydentowej. Zasłużyła !!!
tourist
5 miesięcy temu
Wy z Polszy? Da, ja znaju. Eto nadwiślański kraj, eto nasze, sowietskije. Oczywiście wywiązała się dyskusja. Nie jakaś bojowa, nie na poważne historyczne argumenty. Nasz rozmówca umiał podać nazwę stolicy Polski oraz wiedział, że w XIX wieku tzw. Nadwiślański Kraj był częścią terytorium rosyjskiego. A później – to już jego interpretacja – częścią Imperium Radzieckiego. My ich zaś zdradziliśmy i tak się zrewanżowaliśmy za wszystko, co Rosja nam dała. Nie był to żaden historyk, dziennikarz czy lekarz. Ot, zwykły, przeciętny obywatel. Rosja ma takich 150 mln. Normalnych, pracujących obywateli – na swój sposób otwartych na świat. Ta krótka i przypadkowa rozmowa uświadomiła mi, kim są Rosjanie i jak myślą. Nasz rozmówca rozmawiał z nami, ale nie była to wymiana poglądów czy próba zrozumienia drugiej strony. Opowiadanie o powstaniach, o zaborach, o Katyniu – to wszystko nie miało żadnego sensu. Czeczeni też się buntowali i wszczynali powstania. Finlandia też jest ich, tylko że teraz zajęli ją Finowie. My im spaliliśmy Moskwę. My jesteśmy niewdzięczni. Oni nas wyzwolili z faszyzmu. To był zwykły, przeciętny Rosjanin – twór ulepiony przez komunistyczną propagandę w piątym pokoleniu. On wiedział, co my powiemy i wiedział, co na to odpowiedzieć. Cały świat napada na Rosję, bo mają surowce. A oni miłują pokój.
oil
5 miesięcy temu
Przez lata żaden kolejny rząd nie zdecydował się sprzedać udziałów w polskich firmach paliwowych zagranicznym firmom — choć chętnych było wielu, zwłaszcza z Rosji. Wyłom w tej polityce robi rząd PiS, akurat ten, który niezależność energetyczną ma na sztandarach. Po zakupie Lotosu przez Orlen, węgierski państwowy koncern paliwowy MOL odkupi część stacji Lotosu. Z kolei Saudowie z giganta paliwowego Saudi Aramco przejmą dużą część udziałów w nowoczesnej rafinerii Lotosu. politycy PiS przekonują, że wyprzedaż Lotosu była konieczna, bo inaczej zła Unia blokowała fuzję. Nie mówią jednak dwóch rzeczy. Po pierwsze, na stole był konkurencyjny projekt integracji Lotosu z gazowym PGNiG — tej fuzji Komisja Europejska nie musiałaby akceptować, bo żaden z tych koncernów nie działa poza Polską, w odróżnieniu od Orlenu obecnego m.in. w Niemczech, Czechach i na Litwie. W dodatku — jak wynika z informacji "Stanu po Burzy" — to sam Orlen zaproponował Komisji Europejskiej drastyczny rozbiór Lotosu, byle tylko dostać zgodę na fuzję. To dlatego, że Danielowi Obajtkowi palił się grunt pod nogami i musiał pokazać sukces prezesowi Kaczyńskiemu.
faryzeusze
5 miesięcy temu
Uciekł z żoną z ostrzeliwanego Kijowa do Polski. Nasze służby oddały go Rosjanom Polska, na wniosek Rosji, błyskawicznie wydaliła uciekiniera z Ukrainy. Chodzi o 30-latka, który kilka lat temu, po ucieczce z Rosji, zamieszkał w Kijowie. Ożenił się z Ukrainką, a tamtejsze służby przyjęły jego tłumaczenia, że w Rosji był prześladowany. Na początku marca, wraz z żoną, z atakowanego przez Rosję Kijowa uciekł do Polski. Jednak już następnego dnia nasze służby oddały go w ręce Rosjan. Teraz ABW i kancelaria premiera odmawiają komentarzy.
observer
5 miesięcy temu
Obecna atrapa TK jest w stanie wydać orzeczenie, ze konstytucja jest niekonstytucyjna i nikt w Polsce się nie zdziwi. Jej prezes z tytułem mgr została wybrana niezgodnie z prawem, o mężu TW już nie wspomnę. Prezes PIS chodzi do niej na obiadki.
._.
5 miesięcy temu
Wchodzi Ziobro do monopolowego a tam same ''Wina Tuska''
observer
5 miesięcy temu
Maski opadły. Dziś — gdy rosyjskie tanki najeżdżają Ukrainę, gdy bombardowane są miasta, gdy giną cywile — dokładnie widać, którzy politycy w Europie są sojusznikami Władimira Putina. Niestety, na czele putinowskiego pochodu cyników podążają premier Węgier Viktor Orbán oraz liderka francuskiego Frontu Narodowego Marine Le Pen — nie tak dawno obwołani przez PiS głównymi sojusznikami Polski
observer
5 miesięcy temu
ŻEBY SPRAWDZIĆ ILE PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI JEST W PIS TRZEBA SOBIE KUPIĆ LUPĘ.
bezprawie+
5 miesięcy temu
PIS olewa konstytucję, wyroki sądowe i raporty NIK.
Ania
5 miesięcy temu
Bardzo ładny kolor
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić