o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
JAR
|

Anna Popek domaga się zmian w szkołach. Poszło o mundurki

16
Podziel się

Mundurki w szkołach, czyli ujednolicone ubranie dla wszystkich uczniów, to temat rzeka. Przywrócenia obowiązku noszenia ich domaga się dziennikarka Anna Popek.

Anna Popek domaga się zmian w szkołach. Poszło o mundurki
Anna Popek - relaks w ogrodzie, fot. AKPA (AKPA, AKPA, AKPA)
bESiUZWZ

Mundurki w szkołach pojawiały się w Polsce już kilkadziesiąt lat temu. W XXI wieku przywrócenie ich w polskich placówkach zawdzięczamy reformie przeprowadzonej przez byłego ministra edukacji Romana Giertycha.

Po kilku latach porzucono ten pomysł, jednak nie we wszystkich szkołach. Zwyczaj kultywowany jest w szkołach społecznych, niepublicznych oraz uznawanych za elitarne. Placówki nie narzucają jednak rodzicom i uczniom swoich pomysłów. Szkoły dawały często możliwość zagłosowania na konkretny projekt mundurka.

bESiUZXb

Zwolennicy noszenia mundurków argumentują, że pozwala on na uniknięcie sytuacji, w której uczniowie będący w złej sytuacji materialnej czują się gorsi od ubranych w drogie stroje kolegów. Podobnego zdania jest także dziennikarka Anna Popek.

Uważam, że w szkole powinien być noszony jakiś rodzaj uniformu albo ujednolicony strój, według określonych przez szkołę reguł. W obronie dowolności ubioru uczniów politycy robią sobie lans, a nauczyciele zostają w szkole z dojrzewającą młodzieżą - napisała na Twitterze.

Co z polską szkołą?

Obecnie ministrem edukacji i nauki w rządzie Mateusza Morawieckiego jest Przemysław Czarnek. Kilka miesięcy temu zapowiedział, że uczniowie ostatnich klas szkół ponadpodstawowych będą się uczyli historii całego XX wieku i początku XXI wieku, czego nie było w poprzednich latach. Kwestia wprowadzenia obowiązkowych mundurków nie była jednak dyskutowana.

bESiUZXh
Zobacz także: Dobitna reakcja na wpis Tuska. Polityk PiS wbił szpilę. Użył nazwiska Wałęsy
bESiUZXC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(16)
Twój nick
miesiąc temu
Całe pokolenia, w szkołach podstawowych i średnich, chodziły w mundurkach i szkolną tarczą na rękawie. Z tego powodu nikt nie umarł więc nie biadolcie.
nie
miesiąc temu
zgadzam się na mundurki. Kiedyś myślałam, że to fajny pomysł, ale wcale tak nie jest. Często mundurki szyte są z najtańszych, sztucznych, marnych gatunkowo materiałów, nieoddychających lub gryzących dzieci. Spędzić w tym czymś kilka godzin dziennie, upocić się, drapać ciągle. Nie, dziękuję. Nie da się zunifikowac wszystkich (są dzieci nadwrazliwe dotykowo, są nadpotliwe, itd.), tak samo jak nie da sie stworzyć wielkich imperiów. To już było... i historia pokazała, że wszystkie upadły.
Oloni
miesiąc temu
Po pierwsze wypowiadanie się o szkole z kieliszkiem wina w ręce, celulozy, za duże buty skąd je wzi3ła, botoks i glon. Kto to jest?
bESiUZXD
jasio
miesiąc temu
Mundurki powinny być. Choćby takie jak w japońskich pornolach.
elew
miesiąc temu
Jak PO wróci do władzy, żeby nas zagłodzić. To wszyscy będziemy chodzili w mundurkach wermacht'u.
Jacen
miesiąc temu
Mundurki szkolne powinny być
COS NIE TAK Z...
miesiąc temu
NIECH ZACZNIE OD SIEBIE.PRODUKUJE SIE BEZWSTYDNIE NA STARE LATA,INNYM NAKAZUJAC POWSCIAGLIWOSC. JAK W CALYM PISIE-HIPOKRYZJA I BRAK SENSU
max
miesiąc temu
mundurek mundurkiem ale co ma do tego zdjecie .... i ten celulitis
Yang Sze
miesiąc temu
Walilbym mam fajnego gnata 😀
omoplata
miesiąc temu
A dlaczego ty muzo kurskiego nie biegasz jeszcze w mundurku? Macie tam chyba cos jeszcze w magazynach TVP, mam na mysli te z czasów Stanu Wojennego. Chcesz mundurków? Niedlugo wszyscy z TVP dostaniecie wiezienne drelichy!
Hehehe
miesiąc temu
Uwielbiam te Polskie problemy. Tutaj nikogo nie interesuje produkcja prądu fuzja jądrowa i inne zagadnienia a dlaczego bo to niebezpieczne i trudne lepiej przecież kupić z zagranicy bo cenie jaka sobie zażyczą a jak będzie jakiś konflikt prąd pfff po co nam. Medycyna przecież mamy zaufanych speców na świecie co o nas zadbają tylko im zaufać i płacić. Obronność przecież mamy Amerykę. Pieniądze można zawsze pożyczyć. Pff rolnictwo a po co drogo i z zagranicy taniej. Jak nam ebargo wprowadza na prąd i chleb a co tam się martwić teraz to problemem są mundurki tolerancja i szczepienia reszta to jakieś banialuki
Ot tak
miesiąc temu
A nie lepiej jak muzułmanki? Jeszcze chusta na głowie, maska na twarz. Natomiast pani *piękne zdjęcie* dodano, im starsza tym kiecka krótsza
Normalna
miesiąc temu
Mundurki to dodatkowe wyciaganie grosza od rodziców .Przerabialam to w gimnazjum część nosila część olewala. Moja córka i większość klasy nosili tzw elity miały to gdzieś. Kodeks ucznia okresla jasno jaki ma być strój. Może być kolorowo ale w ramach dobrego smaku .Szkola to nie dyskoteka. Jednolite ciuchy nie sprawiają że dzieci będą się czuly dobrze w szkole. Dobra atmosfera wynika z czegoś innego. Jak madry wychowawca i dyrekcja ,mająca poparcie rozsadnych rodziców to jest ok.
bESiUZXv
krajer
miesiąc temu
Czy burka-czarnka to też mundurek...?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić