Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Proboszcz prowadził sklep monopolowy. Ostra reakcja kurii

272
Podziel się

Szokujące zachowanie proboszcza parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Herbach. Duchowny postanowił otworzyć sklep monopolowy w Myszkowie! Gdy tylko wyszło na jaw, że prowadzi taki biznes, natychmiast zawiesił działalność.

Proboszcz prowadził sklep monopolowy. Ostra reakcja kurii
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)
bETiUtJx

O bulwersującej sprawie donosi serwis gminaherby.pl. Podano, że ksiądz Marek, proboszcz miejscowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, zdecydował się poszukać dodatkowych dochodów.

Duchowny otworzył sklep monopolowy w Myszkowie. Wspomniane źródło ujawniło, że były tam spory wybór i przystępne ceny.

bETiUtJz

Gdy tylko ksiądz został zapytany o działalność, postanowił ją zawiesić. Sklep miała przejąć bliska znajoma kapłana. Z koncesją nie było problemu. Asortyment i adres pozostały takie same.

Gminaherby.pl podaje, że ksiądz Marek starał się jak najlepiej ukrywać biznes. Działalność zarejestrował w Zabrzu, skąd pochodzi, zmiany we wpisach dokonywane były natomiast w Ogrodzieńcu czy Zawierciu.

Zdecydowana reakcja kurii

O poczynania tego duchownego "Super Express" zapytał Kurię Gliwicką. W oświadczeniu jej rzecznik prasowy ks. Krystian Piechaczek poinformował o podjętych krokach względem kapłana-biznesmena.

bETiUtJF
Kodeks Prawa Kanonicznego zakazuje osobom duchownym zajmowania się działalnością handlową (por. kanony 286 i 1392). Biskup Gliwicki nie wyraził zgody na tego typu działalność; nie był również proszony o udzielenie takiego pozwolenia. Jednym z ważniejszych zadań, jakie Kościół wypełnia na rzecz społeczeństwa, jest troska o trzeźwość narodu. Dlatego też czerpanie zysków ze sprzedaży alkoholu przez osoby duchowne stoi w jaskrawej sprzeczności z tym zadaniem. Biskup Gliwicki, po zapoznaniu się z omawianą sprawą oraz po wysłuchaniu wyjaśnień ks. Marka, postanowił z dniem 24 października br. odwołać go z zajmowanego urzędu administratora parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Herbach oraz o tymczasowym nieprzydzielaniu mu innych funkcji i zadań - przekazał przedstawiciel Kurii Diecezjalnej w Gliwicach.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETiUtKa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(272)
Yyyyyta
2 miesiące temu
Mało tego mam informacje że łgał swoim pracownikom prosto w oczy bo nie miały pojęcia że ich szef jest księdzem. Wiecznie konszachty z "przyjaciółką" i naciski na pracownice ze względu na niską sprzedaż. Na koniec jedna odeszła i teraz ją oczerniają na każdy możliwy sposób oczywiście wypierając się tego. Nie wspominajac już o założonym podsłuchu na sklepie...
Stulejman
2 miesiące temu
Mam stulejkę
Blublu
2 miesiące temu
W niektòrych miastach monopolowy nie może stać...nie wiem 100m kościoła, a w moim stoi Kaufland 40m od cmentarza na którym jest 1000 razy wiècej krzyży. Dziwne...
bETiUtKb
Proboszcz
2 miesiące temu
A nasz wikary jest onanistą
umu
2 miesiące temu
A Rydzyka nie obejmuje kodeks kanoniczny !!!!?. Wódę sprzedawał- to pikuś, szkoda, że pan ksiądz nie prowadził burdelu- co zdarzało się nawet papieżom.
polak
2 miesiące temu
Takie rzeczy to tylko mogly wydarzyc sie u hanysow zapijaczonych mord z patologi slunskiej.to tam najwiecej kradziezy oszustw znecania sie nad rodzina przekretow vat rybnik chorzow zabrze katowice żory siemianowice to pato i jeszcze miasto łodz to tez patologia z gornej polki.brzydze sie slunskiem.my polacy chcielibysmy murem polske oddzielic od bydla ze slunska.
nbebe
2 miesiące temu
Ma w sejfie powiedzmy 300tys no to myśli jak pomnożyć mamonę a że na akcjach się nie zna, gotować nie umie no to alkoholowy, przecież z alkoholizmu można się wyspowiadać u niego i po grzechu jest biznes, czyste dusze a jak ktoś się zapije to i za pogrzeb wpadnie trochę zielonych
Gienek Łopata
2 miesiące temu
Może po prostu pozazdrościł swojemu idolowi, tadziowi rydzykowi i też chciał być nieprzyzwoicie bogaty, żeby w końcu móc żyć w ubóstwie:P
olka
2 miesiące temu
"Sodoma i gomora " dokąd ten świat zmierza ?!!! . To właśnie między innymi takim postępowaniem "reprezentanci"Kościoła-tj. księża zniechęcają ludzi do wiary i ludzie odchodzą od Kościoła .
Jacek-3
2 miesiące temu
Ostra reakcja kurii bo się nie dzielił. A było się zająć ministrantami jak wszyscy... 🤣
Halo
2 miesiące temu
Dlaczego katolicy sami nie utrzymują swych kościołów tylko z budżetu państwa 20mld rocznie
Wikary
2 miesiące temu
Ubóstwiam forsę I młodych ministrantów
ździś
2 miesiące temu
Brał przykład z Rydzyka.
bETiUtJT
xxx
2 miesiące temu
brawo dla takiego obrotnego księdza
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić