Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Argentyna. Walczyła o legalną aborcję. Szpital podał przyczynę zgonu 23-latki

185
Podziel się:

Świat obiegła wieść, jakoby 23-letnia aktywistka proaborcyjna miała umrzeć na skutek źle przeprowadzonego zabiegu usunięcia ciąży w Argentynie. Dyrektor szpitala tymczasem zaprzecza. 23-latka miała infekcję w jelitach i zmarła na skutek sepsy.

Argentyna. Walczyła o legalną aborcję. Szpital podał przyczynę zgonu 23-latki
María del Valle González López . (Twitter.com)

Kongres Argentyny pod koniec grudnia ubiegłego roku zalegalizował aborcje do 14. tygodnia ciąży. Wieść o śmierci młodej kobiety wywołała poruszenie w całym kraju. 23-letnia María del Valle González López zmarła 4 dni po dokonaniu aborcji. Wcześniej walczyła o legalizację aborcji w ojczyźnie.

W sieci zaroiło się od informacji, że Argentynka zmarła w wyniku powikłań poaborcyjnych po legalnej aborcji wykonanej misoprostolem. Dyrektor szpitala zaprzecza tymczasem, by śmierć kobiety nastąpiła w wyniku zażycia tabletek poronnych. Młoda kobieta zmarła na sepsę, która była następstwem krwotoku. Prokurator z Santa Rosa, Gustavo Rosas, poinformował, że wszczęto dochodzenie w celu ustalenia przyczyn śmierci 23-latki.

Misoprostol, który przyjęła 23-latka, jest uznawany za lekarzy przez lek bezpieczny. Kilka dni po dokonaniu aborcji farmakologicznej kobieta trafiła do szpitala z bólem brzucha. 23-latka miała infekcję w jelitach. Lekarze musieli wykonać zabieg chirurgiczny. Pacjentka po zabiegu przebywała na oddziale intensywnej terapii, gdzie doszło do sepsy i śmierci 23-latki.

Badanie sekcji zwłok wyjaśni przyczynę śmierci młodej kobiety. Hipotez jest kilka. Mogło dojść do zakażenia bakterią, przyczyną mogły być także leki podane podczas zabiegu.

Zobacz także: Szokujące słowa Kai Godek. Stanowcza reakcja Sylwii Spurek
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(185)
John
4 tyg. temu
Karma jest większą suką niż wszystkie aborcjonistki. Każda prędzej czy później za to zapłaci. A jej tak dobrze, szybko ją karma załatwiła, oby każda aborcjonistka zdychała przy zabiegu, albo w niekorzystnej przyszłości. Zajebiście, że tak się stało 😁😁😁
Anty elity
2 miesiące temu
Religie i elity uczłowieczyli płody, embriony, zygoty i zarodki nazywając je dziećmi oraz zakazują antykoncepcji i aborcji oraz nakazują ludziom zawierać tradycyjne małżeństwa po to żeby ludzie rodzili jak najwięcej dzieci bo kapłani i elity potrzebują jak najwięcej niewolników żeby ci robili na nich oraz ginęli ich wojnach oraz żeby elity i kapłani mieli kogo gnębić i nad kim się wywyższać! I dlatego elity i religie zmuszają ludzi do posiadania jak najwięcej dzieci i o to cała prawda o tym co tak naprawdę kryje się za zakazem antykoncepcji i aborcji pod przykrywką ochrony życia oraz tępieniu homoseksualizmu, gender i lgbt oraz o ochronie instytucji małżeństwa. Aborcja, antykoncepcja, homoseksualizm, bezwyznaniowość oraz nie zawieranie tradycyjnych małżeństw w świątyniach są niewygodne dla władców państw (np prezydent, cesarz, król) elit i kapłaństwa i dlatego z tym walczą i je demonizują.
Beti
rok temu
Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie... Matko Najświętsza proszę cię o miłość dla tych wszystkich co nie umieją kochać. Jezu miej miłosierdzie dla nas i całego świata. Tak się trafia do piekła które czeka każdego kto zabija drugiego człowieka. Ale czy ona wiedziała ,że istnieje piekło?Ile takich analfabetów duchowych chodzi po ziemi....ludzie zniewoleni grzechem śmiertelnym,którym odebrał diabeł rozum...czy są sobie winni?
Ludzie
rok temu
Ale wy wiecie, że umarłaby nawet gdyby nie poddała się aborcji?
Pol
rok temu
Wyskrobała się BARDZO skutecznie!
Albercik
rok temu
miała pecha, przypadek?
Do wszystkich
rok temu
którzy piszą, że to skutek aborcji: od kiedy ciąża rozwija się w jelitach?
Dona
rok temu
Dostala to o co walczyla
Fiolka
rok temu
To jak wyrwanie zeba wlasnie sie okazalo czym to grozi
zastanawiacz
rok temu
a co na to błyskawice na czole ???
płacimy
rok temu
składki zdrowotne i należy nam się ful wypas ---aborcja to jest zbieg i nie powinien zaszkodzić nikomu --jak widać polityków mamy niskiej wartości społecznej -jak godek--ale żyją na społecznej kasie UTRZYMANKI -tego sie nie wstydzą ---to jakie licho nam takie głąby ---aby szpanować ze żyją na nasz koszt jak lordy chore
Bai
rok temu
Ktoś ją po prostu zanotował. Nic takiego
Asj
rok temu
Dzieciak zabrał ja że sobą widocznie potrzebował mamy
Marek
rok temu
Kara Boża i dane innym na opamiętanie. Życie jest święte a aborcja to ogromne zło i grzech!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić