Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Autobus wpadł do przejścia i zabił 5 osób. Podali przyczyny

86

W sprawie głośnego wypadku wypowiedział się producent autobusu, który staranował kilkanaście osób w centrum rosyjskiej stolicy. Zarówno policja, jak i firma GAZ stawiają hipotezy dotyczące przyczyn tragedii.

Autobus wpadł do przejścia i zabił 5 osób. Podali przyczyny
(thepictaram.club, Makar Generałow)

Możliwe są trzy przyczyny. Jedną z nich ma być według producenta fakt, że kierowca nie użył żadnego z zamontowanych w autobusie systemów hamowania. Zaraz po zderzeniu mężczyzna relacjonował bowiem, że "nie zadziałały hamulce, a pojazdem nie sposób było kierować".

Autobus, który uległ wypadkowi, był nowy. Zszedł z linii fabrycznej w 2017 r. i przeszedł już pierwszą rutynową kontrolę - powiedział rzecznik moskiewskiej komunikacji autobusowej Mostransawto, oddział w Odincowo, Nikołaj Katyrin.

Rosyjskie władze wykluczają, że było to celowe działanie. Ta wersja wydarzeń została całkowicie skreślona już w kilka godzin po wypadku. Informację podała agencja TASS, powołując się na źródło w moskiewskiej policji.

MSW informuje, że policja rozpatruje dwie możliwe przyczyny wypadku: niesprawność techniczną pojazdu oraz utratę panowania nad kierownicą przez szofera - donosi RMF 24.

5 ofiar śmiertelnych to piesi, którzy dostali się pod koła pojazdu. Kilkanaście osób zostało rannych. Poszkodowanych było od 12 do 15 - mówią rożne doniesienia. Na miejsce przyjechało 10 karetek pogotowia, straż pożarna. Przyleciały również trzy śmigłowce ratownicze.

Moment wypadku uchwycił miejski monitoring. Szokujące nagranie szybko trafiło do sieci.

Tragedia wydarzyła się w samym śródmieściu rosyjskiej stolicy. Autobus z pasażerami w środku wpadł do przejścia podziemnego niedaleko stacji metra Sławianskij Bulwar. W centrum Moskwy było mnóstwo ludzi, bo dla Rosjan 25 grudnia to zwykły dzień. Prawosławni święta zaczynają 7 stycznia.

Zobacz także: Zobacz także: Spektakularny wypadek na stacji benzynowej

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić