o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|
aktualizacja

Koronawirus. WHO w ogniu krytki. Chiny ponownie otworzyły "mokry targ"

56
Podziel się

Zgodnie z oficjalnymi ustaleniami specjalistów źródłem koronawirusa był rynek z owocami morza w Wuhan. Mimo tego rząd Chin wydał zgodę na jego ponowne otwarcie, a decyzję miała zaaprobować Światowa Organizacja Zdrowia. To wywołało krytykę ze strony Australii.

Koronawirus. WHO w ogniu krytki. Chiny ponownie otworzyły "mokry targ"
(Getty Images, Edmund Lowe Photography)
bDSZFKUl

Na temat otwarcia rynków zabrał głos Josh Frydenberg. Australijski polityk podzielił się swoimi wątpliwościami na konferencji prasowej. Skrytykował zgodę Światowej Organizacji Zdrowia, argumentując, że rynek z owocami morza stanowił źródło koronawirusa.

To niewiarygodne, niezwykłe, że Światowa Organizacja Zdrowia uznała za stosowne dalsze działanie tych mokrych rynków w Chinach. Nie powinni... Był źródłem wybuchu (pandemii koronawirusa – przy. red.), który zabił ludzi na całym świecie – cytuje Josha Frydenberga 1 News.

Jaką decyzję w kwestii Światowej Organizacji Zdrowia podjęła Australia?

Nie tylko rząd Australii krytykuje działania Światowej Organizacji Zdrowia. Zarzuty wysunął również Donald Trump, który podjął decyzję o zawieszeniu dalszego finansowania WHO.

bDSZFKUn
Zobacz także: Zobacz też: <a href="https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus">Koronawirus</a>. Polka pracująca w WHO zdradza, jak walczyć z fake newsami

Josh Frydenberg zaprzeczył, aby jego państwo zamierzało iść w ślady Stanów Zjednoczonych. Przyznał, że australijski rząd nie zgadza się ze wszystkimi działaniami Światowej Organizacji Zdrowia. Docenia jednak wsparcie, jakiego WHO udzieliło ludności zamieszkującej Azję i państwom Pacyfiku.

bDSZFKUt

Dave Sharma, australijski parlamentarzysta, nie zgodził się z Frydenbergiem. Jak podaje "Sky News" wyraził opinię, że rząd powinien rozważyć "reformę" funduszu wpłacanego na rzecz Światowej Organizacji Zdrowia. Jak twierdzi, ostatnie osiągnięcia WHO nie wywarły pozytywnego wrażenia na międzynarodowej opinii publicznej. Zaapelował do Japonii i Korei Południowej, aby wspólnie z Australią uzależnili finansowanie od wprowadzenia zmian w funkcjonowaniu organizacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDSZFKUO
KOMENTARZE
(56)
wacek
rok temu
Chiny wiedzą skąd był wirus , nie z targu , dlatego go otworzyły .
serio?
rok temu
WHO do Europy- pochopnie nie znoście kwarantanny trzymajcie ją jeszcze rok, WHO do Chin - otwórzcie targ skąd pochodzi wirus bedzie fajnie
Okoij
rok temu
Bardzo dobrze Tramp zrobil. Swiat powinien bojkotowac Chiny i ich wyroby
bDSZFKUP
weteran
rok temu
WHO to banda darmozjadow dobrze , ze Donald Trump obciął im fundusze ,do roboty!!!!
antyfan
rok temu
To tylko dowodzi tego, jaki wpływ na WHO mają Chiny. Zwłaszcza, gdy szef WHO jest z namaszczenia Chin.
Najnowsze komentarze (56)
jgtfjfj
12 miesięcy temu
podobno WHO uznała medycynę chińską opierającą się na wyciągach z dzikich zwierząt- za równoznaczną z medycyną tradycyjną- "brawo". To pachnie tym samym- co bunt przeciw wpuszczaniu uchodźców- nie zgadzasz się to znaczy że wygłaszasz mowę nienawiści, jesteś nietolerancyjny. Śmiałabym sie jakby WHO też czymś takim się kierowało (oczywiście to tylko byłaby przykrywka, bo wiadomo że zawsze chodzi o coś co ni jest widoczne na pierwszym planie). Ale poważnie chińczycy odwołują sie do tradycji- jeżeli zarzuca m się że jedzą psie mięso- sorry ale żadna tradycja nie może być kosztem innych, a na całym świecie pies jest uznawany za towarzysza człowieka a nie za jego pokarm, więc nie jest normalne by psy które trafiły do chin miały być inaczej traktowane niż ich krewniacy w innych rejonach świata. Może ludzi niech tak zacznął traktować w jakimś zakątku świata...., bo to taka tradycja... To samo z testowaniem kosmetyków na zwierzętach- żadna firma kosmetyczna nie wejdzie na ich rynek, jeśli nie podda produkt takim testom. To chore- to stanowczo trzeba zmienić.
Szzytt
12 miesięcy temu
Organizacja WHO nie dała rady czas ją zmienić albo znaleźć odpowiedzialnego za układy z Chińczykami.
rokra
12 miesięcy temu
zaorać Chiny posadzić marchewkę
onion-men
12 miesięcy temu
Ten wirus pochodzi z laboratorium wojskowego, a nie z jakieś zupy na nietoperzu. Ciekawe, jakie jeszcze syfy krążą w powietrzu, o których nie mamy pojęcia. Tak się kończy kombinowanie z bronią biologiczną.
miki
12 miesięcy temu
bylam w kanbodzy na targu ten w wuhan to czysciutki i piekny w porownaniu do kambodzy
sjo
12 miesięcy temu
Umm ale przysmaki sam nie wiem na co mam ochotę, może netoperek!!
Komo
12 miesięcy temu
szyfiarze i barbarzyńcy
AGA
12 miesięcy temu
a kurduplowate chince - to POWINNY CALEMU SWIATU ZAPLACICMODSZKODOWANIE NA ROZRZUCENIE ZARAZY - TAKA JEST PRAWDA
bDSZFKUH
fgba
12 miesięcy temu
Brawo prez. Trump. Może on ich weexmie za m..rdę.
GOSC
12 miesięcy temu
who boi sie o te rzesze darmozjadow na kosmicznych pensjach wiec "szukaja" roboty ..jak to robia od dawna i w sposob jaki tylko pejsy ajwaj znaja najlepiej.
no i?
rok temu
Jak świat światem oni zawsze to jedli i tyle, panika to główna machina przemysłu farmaceutycznego...POZDRAWIAM WAS POLACY
Patencik
rok temu
Jaki targ, czy wy żartujecie? Who, Australia? Właśnie Tramp zabrał finansowanie ze skarbu państwa dla WHO! Gates wyjechał nagle do Australii. Rząd USA będzie się opierał na danych, które mają a nie na symulacjach Gatesa, który jest głównym architektem tej pandemii i ma ...UWAGA...PATENT NA WIRUSA!!!
Gero
rok temu
Pewnie wiedzą, że wirus nie pochodzi z targu.
d3343
rok temu
I znowu będą jedli wszystk oco sie rusza, czyli psy , koty , nietoperze, węże itd aż do wybuchu epidemii --kto wie, może nowej,innej
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić