Bójka w powietrzu. Pijani rosyjscy żołnierze lecieli do domu

Rosyjscy wojskowi sprowokowali bójkę na pokładzie samolotu podczas lotu z Czity do Jekaterynburgu. Uspokoić awanturników udało się po ponad godzinnych próbach. Rosjanie wracali z Ukrainy i byli pod wpływem alkoholu.

Bójka w powietrzu. Pijani rosyjscy żołnierze lecieli do domu
Bójka na pokładzie samolotu (Twitter)

Awantura miała miejsce w piątek w godzinach popołudniowych na pokładzie samolotu linii Ural Airlines nad Rosją. Jak piszą lokalne media, w pewnym momencie grupa żołnierzy, która rzekomo leciała do domu z wojny w Ukrainie, zaczęła głośno krzyczeć i przeklinać.

Żołnierze pobili się w samolocie

Po krótkiej sprzeczce Rosjanie w mundurach wojskowych zaczęli bić się na pokładzie maszyny. Załoga natychmiast interweniowała i próbowała ich uspokoić, ale awanturnicy kontynuowali bójkę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wagnerowcy na linii strzału snajpera. "Duchy przy pracy" pod Bachmutem

Żołnierzy udało się uspokoić dopiero godzinę później. - Najbardziej agresywny z nich to podpułkownik, musiał być przytrzymywany przez ostatnie półtorej godziny lotu - cytuje jednego z pasażerów lokalny kanał na Telegramie.

Bójka rosyjskich żołnierzy. Byli pod wpływem alkoholu

W mediach społecznościowych pojawiło się mnóstwo filmików z pokładu. Na nich widać kilku mężczyzn w mundurach wojskowych, którzy przeklinają i biją się. Widać też, że są pod wpływem alkoholu. Nie wiadomo jednak, co sprowokowało konflikt.

Jeden z uczestników bójki był w mundurze z naszywką nieoficjalnego rosyjskiego symbolu wojny – literą V. Twierdził, że brali udział w wojnie w Ukrainie i teraz wracają do domu.

Alkohol zabija żołnierzy

Przedstawiciele Ural Airlines odmówili komentarza i wyjaśnienia incydentu na pokładzie ich samolotu, wskazując na konieczność przeprowadzenia wewnętrznego śledztwa. W tej chwili nie ma informacji o losach pijanych żołnierzy-awanturników.

Jak donosił wcześniej brytyjski wywiad, Rosjanie często giną nie z przyczyn bojowych, a m.in. przez alkoholizm. Nawet rosyjscy dowódcy po cichu akceptują picie na froncie, choć prawdopodobnie uznają wszechobecne nadużywanie alkoholu za szczególnie szkodliwe dla skuteczności bojowej.

Spożywanie alkoholu w dużych ilościach jest powszechne w większości rosyjskiego społeczeństwa - piszą wywiadowcy. Inne główne przyczyny ofiar niebojowych to prawdopodobnie niewłaściwe obchodzenie się z bronią podczas ćwiczeń, wypadki drogowe i urazy wywołane przez warunki pogodowe, takie jak hipotermia.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić