Bolesna kontuzja Agaty Dudy. Znamy szczegóły

43

Agata Duda musi trochę odpocząć. Wszystko za sprawą kontuzji, jaka przytrafiła się pierwszej damie. Ze względu na uraz nie mogła towarzyszyć prezydentowi Andrzejowi Dudzie podczas jednego z ostatnich wyjazdów.

Bolesna kontuzja Agaty Dudy. Znamy szczegóły
Agata Duda (akpa)

7 maja Agata Duda nie pojawiła się na spotkaniu prezydenta Andrzeja Dudy ze strażakami w Małopolsce. Mąż postanowił wyjaśnić, co jest powodem jej absencji.

Niestety, nie dała rady być tutaj z nami z uwagi na kontuzję, której doznała z początkiem tego tygodnia i która, niestety, przynajmniej na razie przeszkadza jej bardzo w wykonywaniu obowiązków - mówił Andrzej Duda.

Teraz pojawiły się nowe informacje na temat kontuzji pierwszej damy. - Kontuzja przytrafiła się na początku zeszłego tygodnia. Pierwsza dama stłukła sobie kostkę i nie mogła zbytnio chodzić, ale nie przeszkodziło to jej w zdalnym spotkaniu z rodzicami niepełnosprawnych dzieci 6 maja - mówi informator "Super Expressu".

Niestety, w piątek z prezydentem na spotkanie ze strażakami nie mogła pojechać, bo trudność sprawiało jej zwłaszcza dłuższe stanie, nie mogła nadwerężać stopy - dodaje.

Kiedy Agata Duda odzyska pełnię sił?

"Super Express" skontaktował się w sprawie kontuzji Agaty Dudy z lek. Adamem Rogusiem, ortopedą z oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu.

Stłuczenie to zwykły uraz: uderzenie, które powoduje uszkodzenie tkanek miękkich. Czasami wymaga założenia ortezy. Przy stłuczeniu gips nie jest konieczny. Przy bardzo dużym urazie rekonwalescencja może potrwać nawet 2–3 tygodnie - przekazał specjalista.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić