Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|

Tarnów. Zatrzymanie za hot doga. Brutalne nagranie obiegło sieć

777
Podziel się:

Do sieci trafiło nagranie z interwencji strażników miejskich z Tarnowa (woj. małopolskie). Zatrzymali mężczyznę, który jadł na ulicy hot doga i w związku z tym nie miał założonej maseczki. Świadkowie twierdzą, że funkcjonariusze zachowywali się bardzo agresywnie.

Tarnów. Zatrzymanie za hot doga. Brutalne nagranie obiegło sieć
Brutalna interwencja straży miejskiej. Poszło o hot-doga (YouTube)

W internecie pojawiło się nagranie z Tarnowa (woj. małopolskie) gdzie strażnicy miejscy zatrzymali przechodnia. Mężczyzna nie miał na sobie maseczki, ponieważ jadł hot-doga.

Słyszałem jak mężczyzna tłumaczy strażnikom, że nie mogą mu zabronić jeść na świeżym powietrzu [co nie jest prawdą, od października obowiązuje zakaz jedzenia na świeżym powietrzu - przyp. red.]. Obrócił się na pięcie i próbował od nich odejść bez żadnej agresji. Funkcjonariusze we dwóch zaczęli dostawiać się do niego, blokować go i tak jakby otaczać - opisuje sytuację świadek zdarzenia w rozmowie z Radiem Eska.

Zatrzymanie za zjedzenie hot doga

Jak mówi dalej świadek funkcjonariusze szli kilkanaście metrów za mężczyzną. W pewnym momencie doszło do ostrej wymiany zdań, a strażnicy zaczęli dusić mężczyznę.

Pewno chodziło im o to, żeby nie mógł odejść. I szli tak z nim przez kilkanaście metrów. Przed radiowozem zaczęła się ostrzejsza wymiana zdań. Jeden ze strażników zaczął go dusić, ten drugi zaczął otwierać drzwi, żeby go wsadzić na pakę - dodaje świadek.

Nagranie zostało zarejestrowane przez monitoring i jednego ze świadków. Straż Miejska w Tarnowie wydała już oświadczenie w tej sprawie. Funkcjonariusze twierdzą, że mężczyzna był wobec nich agresywny i nie chciał okazać swojego dokumentu tożsamości.

Mężczyzna w trakcie podjętej interwencji odepchnął strażnika, kolejny raz przeklinając. Funkcjonariusze zastosowali środku przymusu bezpośredniego wobec sprawcy wykroczenia. Mężczyzna stawiał bierny i czynny opór, przeklinając w kierunku strażników, ignorując wydawane polecenia przez strażników - napisano w oświadczeniu.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony na policję. Zostanie ukarany za niezasłonięcie ust i nosa, nieokazanie dokumentów i zakłócanie spokoju w miejscu publicznym. Ponadto strażnicy miejscy twierdzą, że zostali przez mężczyznę znieważeni.

Zobacz także: Emerytura dopiero po 70. Demografia jest nieubłagana
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(777)
USA
6 miesięcy temu
mIESZKAM W USA,WIELE RAZY WIDZIALAM NAWET W CZASACH PANDEMII,AMERYKANSKI POLICJANT KUPL KAWE,KANAPKE...DLA OSOBY KTORA JADLA mYSLE,ZE TO WSTYD DLA POLICJI....DUSIC ZLOWIEKA?
USA
6 miesięcy temu
mIESZKAM W USA,WIELE RAZY WIDZIALAM NAWET W CZASACH PANDEMII,AMERYKANSKI POLICJANT KUPL KAWE,KANAPKE...DLA OSOBY KTORA JADLA mYSLE,ZE TO WSTYD DLA POLICJI....DUSIC ZLOWIEKA?
Jolanta
rok temu
Parkomaty sprawdzać, a nie zwyczajnych ludzi się czepiać
Od niedawna h...
rok temu
Ja już sąsiadowi z mundurowki ręki nie podaje, wielce zdziwiony, ale powiedziałem mu, że sam wybrał sobie zawód i musi ponosić konsekwencje, jak każdy.
Wooky
rok temu
Mieli szczęście ze nie trafiło na mnie bo by mieli konsumpcje gruntu
Kela
rok temu
Czasy komuny sie skonczyly i nie trzeba juz nosic przy dupie dowodu bo za to zawiezli go na komisariat. Moze wpierw ich nauczyc, a potem wyslac na patrol
Marek
rok temu
a jak można coś takiego znieważyć. trudno znaleźć słowo opisujące takich ........
Jfdfgi
rok temu
Dlaczego ci pseudo obrońcy narodu nie zajmą się przestępcami, rozbojami , są tylko tam gdzie nie ma zagrożenia dla nich, najlepiej pogonić babcię sprzedająca szczypiorek na chodniku by mieć na chleb , czy atakować człowieka jedzącego, zikwidowac to cos.
Ostatni spraw...
rok temu
Problem polega na tym, że w tarnowskiej straży miejskiej mamy "funkcjonariuszy" którzy czują satysfakcję z prześladowania obywateli Tarnowa. Szczególnie jeden "niski" pajacyk. Dziwne jest to, że Pan Komendant na to pozwala... Może, trzeba zrobić szkolenie z empatii i badanie psychiatryczny dla całej ekipy!
john
rok temu
A wystarczyło okazać odrobinę człowieczeństwa i nie było by problemu
Realista
rok temu
Silni wobec jakiejś sieroty.W moim mieście, do pewnych grup siedzących na ławkach nad jeziorem i pijących wino czy wódkę to nawet nie podchodzą. Co prawda było to jeszcze przed tą zarazą. Teraz nie piją w takich miejscach , co jest zrozumiałe ze względu na tego wirusa.
Marcin
rok temu
Zniewazeni? Ciecie miejscy? Toż to sa gamonie bez szkoły. Ich sie nie da znieważyć :D
byk
rok temu
nawet policja chodzi i jezdzi bez maseczek, kto wobec nich zastosuje przymus bezposredni? Morawiecki nawet w restauracji byl swego czasu bez maseczki i tez by go tak potraktowali?
Meander
rok temu
Ci panowie tzn nieroby powinni zapłacić temu panu odszkodowanie z własnej kieszeni, chyba że wcześniej sami wprowadzili stan wyjątkowy
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić