Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BA
|

Burmistrz opowiadał o walce z powodzią. W tle rozgrywał się dramat

58
Podziel się:

Kamery lokalnej stacji telewizyjnej VTM uchwyciły zawalenie jednego z domów w mieście Pepinster. Stało się to podczas rozmowy na żywo z burmistrzem miasta, który opowiadał o bilansie powodzi. Tylko w tym małym miasteczku zginęło 10 osób, a jeszcze 10 uważa się za zaginionych.

Burmistrz opowiadał o walce z powodzią. W tle rozgrywał się dramat
Dom zawalił się podczas wejścia na żywo (YouTube)

Belgia wciąż walczy z potężnymi powodziami. Najbardziej ucierpiała prowincja Liege. Jak informuje "The Brussels Times", ze wszystkich miast i wiosek, które w tym tygodniu poważnie ucierpiały w wyniku powodzi spowodowanych ulewnymi deszczami, najbardziej powódź dotknęła miasto Pepinster.

Tam budynki zawaliły się na oczach dziennikarzy, a ludzie zostali pozostawieni sami na dachach swoich domów. Było po prostu zbyt niebezpieczne, aby służby ratunkowe mogły w jakikolwiek sposób się zbliżyć. Zeszłej nocy doniesiono, że pod gruzami zawalonych budynków wciąż słychać jeden lub dwa głosy. Psy tropiące nadal próbują namierzyć zaginionych mieszkańców.

Ściana zawaliła się podczas wywiadu z burmistrzem

Jeden z takich dramatycznych momentów uchwyciła belgijska stacja telewizyjna VTM. Kamera zarejestrowała częściowe zawalenie się domu w mieście podczas wywiadu z burmistrzem Philippem Godinem. Gdy mówił, ściana zalanego domu, który stał z tyłu wypowiadającego się, zaczęła się zapadać.

Sytuacja szybko się pogarszała. Na nagraniu, które udostępniło "The Guardian", widać, jak meble i inne artykuły gospodarstwa domowego wpadały przez zawalające się podłogi. Chwilę później kamery uchwyciły dwie osoby, które próbują wydostać się z dachu zawalonego budynku. Próbowały przeskoczyć z dachu domu na sąsiedni budynek.

10 ofiar, 10 zaginionych

Prowincja Liege na wschodzie kraju została najbardziej dotknięta przez powodzie i tam koncentruje się najwięcej akcji ratunkowych. Według burmistrza Philippe'a Godina w miejscowości Pepinster położonej nad brzegiem rzeki Vesdre zawaliło się około 20 domów. - Mamy około 10 osób zmarłych i prawie dziesięć osób, o których nie mamy żadnych wiadomości - powiedział agencji AFP.

Dotychczas w Belgii żywioł pochłonął co najmniej 27 ofiar, kilkanaście osób uznaje się za zaginione. Kataklizm wyrządził największe szkody we wschodniej i południowej części kraju. Premier ogłosił, że 20 lipca będzie w Belgii dniem żałoby narodowej, aby skupić się "na wielkich ludzkich stratach", a także "okazać solidarność, bliskość i jedność".

Potężne powodzie w Belgii

Powodzie zniszczyły drogi i linie wysokiego napięcia. W belgijskich prowincjach Namur i Luksemburgia do wielu miejsc trzeba dowozić zdatną do spożycia wodę. Na niektórych obszarach poziom wody opadł na tyle, że możliwy był powrót mieszkańców, którzy rozpoczęli porządkowanie zniszczonych przez żywioł miejscowości.

W miejscach najbardziej dotkniętych przez powódź pracują jeszcze ekipy poszukiwawczo-ratunkowe, ale tam, gdzie woda opadła trwa szacowanie strat i prace rozpoczęły siły porządkowe. W Walonii, w której ruch kolejowy jest sparaliżowany, rozpoczęła się naprawa torów zniszczonych przez powódź.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(58)
konsultant
10 miesięcy temu
Powinni się zaszczepić
gość
10 miesięcy temu
Polsce grozi to samo. W "ekologii" wysfaltowuje sie niegdysiejsze skwery i trawniki w które mogła wsiąkać woda.
esm
10 miesięcy temu
Wszyscy tzw dowcipnisie, piszacy zalosne komentarze o sytuacji w Zachodniej Europie czy tak samo bedziecie zartowac pod zdjeciami z powodzi w Polsce, czy w Malopolsce tez jest Sodoma i Gomora? No prosze smiejscie sie z nieszczescia swoich rodakow, to takie zabawne
ooooo
10 miesięcy temu
Wysłać tam Tuska, on im wszystkim POmoże!
77777
10 miesięcy temu
Dobrze przynajmniej że to jest kraj ,,praworządny" w mniemaniu TSUE.....
he?
10 miesięcy temu
A co na to najwyższy Trybunał UE?????
Molotov
10 miesięcy temu
Az glupio urodziny obchodzic w dzien zaloby…
tim56
10 miesięcy temu
Bóg karze Sodome i Gomore
Nemeczek
10 miesięcy temu
Okropna tragedia. Żal patrzeć
Gosc
10 miesięcy temu
Ale aborcja prawem człowieka. Macie swoje prawa. Które miasto jest na liście ? Kto utopi się następny? To dopiero początek końca . Nawracajcie się i wierzcie w ewangelię.
stevan
10 miesięcy temu
Może to kara, bo faszyzm zawładnął Europą. Mordują szczepionkami, jak hitlerowcy!
koniec bliski
10 miesięcy temu
Ludzie sa bezsilni i w obliczu kataklizmow i w obliczu wirusa;
PROROK
10 miesięcy temu
Kataklizmy zniszczyly juz 4 generacje na Ziemii.Po naszej archeolodzy za milion lat tez beda wydobywali slady.
horror
10 miesięcy temu
Placze nad tymi ludzmi.Niewyobrazalna tragedia.Kazdy kto jest w poblizu powinien im pomagac 24 godziony na dobe;
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić