o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
BA
|

Burmistrz opowiadał o walce z powodzią. W tle rozgrywał się dramat

58
Podziel się

Kamery lokalnej stacji telewizyjnej VTM uchwyciły zawalenie jednego z domów w mieście Pepinster. Stało się to podczas rozmowy na żywo z burmistrzem miasta, który opowiadał o bilansie powodzi. Tylko w tym małym miasteczku zginęło 10 osób, a jeszcze 10 uważa się za zaginionych.

Burmistrz opowiadał o walce z powodzią. W tle rozgrywał się dramat
Dom zawalił się podczas wejścia na żywo (YouTube)
bEEGIreJ

Belgia wciąż walczy z potężnymi powodziami. Najbardziej ucierpiała prowincja Liege. Jak informuje "The Brussels Times", ze wszystkich miast i wiosek, które w tym tygodniu poważnie ucierpiały w wyniku powodzi spowodowanych ulewnymi deszczami, najbardziej powódź dotknęła miasto Pepinster.

Tam budynki zawaliły się na oczach dziennikarzy, a ludzie zostali pozostawieni sami na dachach swoich domów. Było po prostu zbyt niebezpieczne, aby służby ratunkowe mogły w jakikolwiek sposób się zbliżyć. Zeszłej nocy doniesiono, że pod gruzami zawalonych budynków wciąż słychać jeden lub dwa głosy. Psy tropiące nadal próbują namierzyć zaginionych mieszkańców.

bEEGIreL

Ściana zawaliła się podczas wywiadu z burmistrzem

Jeden z takich dramatycznych momentów uchwyciła belgijska stacja telewizyjna VTM. Kamera zarejestrowała częściowe zawalenie się domu w mieście podczas wywiadu z burmistrzem Philippem Godinem. Gdy mówił, ściana zalanego domu, który stał z tyłu wypowiadającego się, zaczęła się zapadać.

Sytuacja szybko się pogarszała. Na nagraniu, które udostępniło "The Guardian", widać, jak meble i inne artykuły gospodarstwa domowego wpadały przez zawalające się podłogi. Chwilę później kamery uchwyciły dwie osoby, które próbują wydostać się z dachu zawalonego budynku. Próbowały przeskoczyć z dachu domu na sąsiedni budynek.

bEEGIreR

10 ofiar, 10 zaginionych

Prowincja Liege na wschodzie kraju została najbardziej dotknięta przez powodzie i tam koncentruje się najwięcej akcji ratunkowych. Według burmistrza Philippe'a Godina w miejscowości Pepinster położonej nad brzegiem rzeki Vesdre zawaliło się około 20 domów. - Mamy około 10 osób zmarłych i prawie dziesięć osób, o których nie mamy żadnych wiadomości - powiedział agencji AFP.

Dotychczas w Belgii żywioł pochłonął co najmniej 27 ofiar, kilkanaście osób uznaje się za zaginione. Kataklizm wyrządził największe szkody we wschodniej i południowej części kraju. Premier ogłosił, że 20 lipca będzie w Belgii dniem żałoby narodowej, aby skupić się "na wielkich ludzkich stratach", a także "okazać solidarność, bliskość i jedność".

bEEGIreS

Potężne powodzie w Belgii

Powodzie zniszczyły drogi i linie wysokiego napięcia. W belgijskich prowincjach Namur i Luksemburgia do wielu miejsc trzeba dowozić zdatną do spożycia wodę. Na niektórych obszarach poziom wody opadł na tyle, że możliwy był powrót mieszkańców, którzy rozpoczęli porządkowanie zniszczonych przez żywioł miejscowości.

W miejscach najbardziej dotkniętych przez powódź pracują jeszcze ekipy poszukiwawczo-ratunkowe, ale tam, gdzie woda opadła trwa szacowanie strat i prace rozpoczęły siły porządkowe. W Walonii, w której ruch kolejowy jest sparaliżowany, rozpoczęła się naprawa torów zniszczonych przez powódź.

bEEGIreT
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEGIrfm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(58)
konsultant
2 miesiące temu
Powinni się zaszczepić
gość
2 miesiące temu
Polsce grozi to samo. W "ekologii" wysfaltowuje sie niegdysiejsze skwery i trawniki w które mogła wsiąkać woda.
esm
2 miesiące temu
Wszyscy tzw dowcipnisie, piszacy zalosne komentarze o sytuacji w Zachodniej Europie czy tak samo bedziecie zartowac pod zdjeciami z powodzi w Polsce, czy w Malopolsce tez jest Sodoma i Gomora? No prosze smiejscie sie z nieszczescia swoich rodakow, to takie zabawne
bEEGIrfn
ooooo
2 miesiące temu
Wysłać tam Tuska, on im wszystkim POmoże!
77777
2 miesiące temu
Dobrze przynajmniej że to jest kraj ,,praworządny" w mniemaniu TSUE.....
he?
2 miesiące temu
A co na to najwyższy Trybunał UE?????
Molotov
2 miesiące temu
Az glupio urodziny obchodzic w dzien zaloby…
tim56
2 miesiące temu
Bóg karze Sodome i Gomore
Nemeczek
2 miesiące temu
Okropna tragedia. Żal patrzeć
Gosc
2 miesiące temu
Ale aborcja prawem człowieka. Macie swoje prawa. Które miasto jest na liście ? Kto utopi się następny? To dopiero początek końca . Nawracajcie się i wierzcie w ewangelię.
stevan
2 miesiące temu
Może to kara, bo faszyzm zawładnął Europą. Mordują szczepionkami, jak hitlerowcy!
koniec bliski
2 miesiące temu
Ludzie sa bezsilni i w obliczu kataklizmow i w obliczu wirusa;
PROROK
2 miesiące temu
Kataklizmy zniszczyly juz 4 generacje na Ziemii.Po naszej archeolodzy za milion lat tez beda wydobywali slady.
bEEGIrff
horror
2 miesiące temu
Placze nad tymi ludzmi.Niewyobrazalna tragedia.Kazdy kto jest w poblizu powinien im pomagac 24 godziony na dobe;
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić