o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Chiny mówią wprost: "To oznacza wojnę". USA odpowiada

293
Podziel się

Chiny ostrzegły, że próby uzyskania przez Tajwan niepodległości "oznaczają wojnę". Pekin podkreśla, że wyspa jest nieodłączną częścią Chin.

Chiny mówią wprost: "To oznacza wojnę". USA odpowiada
Ćwiczenia tajwańskiej marynarki wojennej (PAP)
bErTWVUB

W ostatnich dniach Pekin zintensyfikował działania wojskowe i wysłał na Tajwan samoloty bojowe. Resort obrony Tajwanu przekazał, że przez ostatni miesiąc chińska armia 22 razy naruszyła strefę identyfikacji obrony powietrznej.

W czwartek rzecznik chińskiego ministerstwa obrony Wu Qian podkreślił, że Tajwan jest nieodłączną częścią Chin. Stwierdził, że ostatnie działania militarne Pekinu były konieczne i ostrzegł, że niepodległość Tajwanu "oznacza wojnę".

bErTWVUD
Działania wojskowe chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej w Cieśninie Tajwańskiej to konieczna reakcja na obecną sytuację bezpieczeństwa w cieśninie oraz poważna odpowiedź na zewnętrzne ingerencje i prowokacje tajwańskich sił niepodległościowych - powiedział rzecznik.
Musimy ostrzec te siły niepodległościowe Tajwanu: ten, kto igra z ogniem, poparzy się, a niepodległość Tajwanu oznacza wojnę - podkreślił.

Stany Zjednoczone obiecały wsparcie Tajwanu

Ta zaostrzona retoryka Pekinu wobec Tajwanu ma związek z oświadczeniem Stanów Zjednoczonych, które obiecały wsparcie wyspy. W czwartek nowa administracja prezydenta Joe Bidena potwierdziła zaangażowanie na rzecz wspierania zdolności obronnych Tajwanu. Stany Zjednoczone odpowiedziały na oświadczenie rzecznika chińskiego resortu obrony.

bErTWVUJ
Uważamy ten komentarz za niefortunny i z pewnością niewspółmierny do naszych zamiarów wypełnienia naszych zobowiązań wynikających z ustawy o stosunkach z Tajwanem - powiedział rzecznik prasowy Pentagonu John Kirby.
Nie widzimy powodu, dla którego napięcia wokół Tajwanu miałyby prowadzić do konfrontacji - dodał.
bErTWVUK

Zobacz także: Amerykańskie wojsko na Morzu Południowochińskim

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErTWVVe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(293)
Anna
2 miesiące temu
To świetnie dla prywaciarzy z USA że wojna odbędzie na terenie Chin i Tajwanu a nie na obszarze USA.Świetna okazja do przetestowania nowych technologii wojskowych uwiarygodnionych śmiercią niewinnych ludzi.Coś podobnego ma właśnie miejsce między Izraelem i Palestyńczykami a szykuje się w krajach Europy Wschodniej i Rosji. "America first "!
Liberał
5 miesięcy temu
Chiny potrzebuja przestrzeni zyciowej.A cały zdurniał wspołpracujac z nimi.Wycofać kapitalz Chin !!!! Może zrozumieją !!!!
morus
6 miesięcy temu
Dopóki lotniskowce USA są w pobliżu tajwanu nie grozi nam żadna wojna. Jesli zaczną sie wycofywać na wyspy japońskie poza zasięg Chińskiego loitnictwa i rakiet sredniego zasięgu to bedzie niepokojące. W przypadku konfliktu lotniskowce nie moga znajdować się w pobliżu Chin i Tajwanu bo będzie po nich. Wywalczenie ewentualnej przewagi powietrznej bedzie dla USA bardzo bardzo trudne.Doki tak sie nie stanie nie bedzie żadnej opcji na obronę Tajwanu. USA wydelegują co najwyżej jeden Korpus piechoty morskiej do jego obrony.
bErTWVVf
Dżuma
6 miesięcy temu
Aż ich tysiąc aż. 😁
Szef
6 miesięcy temu
Hej Love pomyliłaś strony. To dla inteligentnych ludzi. 😁
Krzysztof m.
6 miesięcy temu
Tajwan jest niepodleglym państwem z dobrze dozbrojoną armią.Oczywiście zadne Chinskie samoloty nie zostały wyslane na Tajwan,a ewentualnie naruszały jej pezestrzeń powietrzną.Wojna,czy podobne ruchy oznaczały by izolacje tego kraju i możliwe bankructwo,a w efekcie możliwą " rewolucje" przez utrate dziesiątkow jak nie setempk milionow miejsc pracy.
jaja
6 miesięcy temu
W CZTERECH NA CHINY CZY ONI ZGŁUPIELI ZALEJĄ ICH MILJONY CHINCZYKÓW
Konfederata
6 miesięcy temu
Teraz USA będzie płacić za sfałszowane wybory prezydenckie Donald by taki głupi nie był niby wolność itp a co z Tybetem? Po za tym to, tylko słowa
Ad.
6 miesięcy temu
Tajwan, to nie Chiny; Tybet, to nie Chiny, Japonia też nie Chiny, itd. KAŻDE DZIECKO TO WIE.
Tja
6 miesięcy temu
Nie po to Chiny zmiękczyły świat wirusem, żeby teraz czekać z założonymi rękami
Vault Dweller
6 miesięcy temu
Chiny vs USA. Tak właśnie zaczyna się Fallout. Jesteśmy już coraz bliżej.
gdy
6 miesięcy temu
USA jest obecnie tak słabe jak nigdy w swej historii,to kto się będzie z nimi liczyć..!
Walerian
6 miesięcy temu
Lwów jest polski!!!
bErTWVUX
...
6 miesięcy temu
Wyspa nie ma żadnych szans, to zbyt ważny region, silna gospodarka i punkt strategiczny. USA też raczej nie pomoże idącna wojnę, a jeśli zaryzykuje to prawdopodobnie przegra w pięknym stylu, Tajwan nawet nie jest uznawany za kraj.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić