o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Chiny wciąż borykają się z kryzysem gospodarczym po pandemii koronawirusa

19
Podziel się

Oficjalnie gospodarka Chin zaczęła podnosić się z kryzysu wywołanego przez pandemię COVID-19. Jednak eksperci z innych państw wyrażają sceptycyzm wobec zapewnień Chińczyków. Uważają, że przedstawiane przez nich dane nie oddają w pełni trudnej sytuacji na rynku.

Chiny wciąż borykają się z kryzysem gospodarczym po pandemii koronawirusa
Chiny wciąż borykają się z gospodarczymi konsekwencjami pandemii COVID-19 (Getty Images, Guang Niu , Staff)
bDeBPiGJ

Według ustaleń "The Straits Times" w drugim kwartale w Chinach odnotowano wzrost gospodarki o 3,2 proc. Zostało to potraktowane jako dowód na to, że zaczęła się odradzać się po kryzysie wywołanym przez pandemię koronawirusa. Zagraniczni eksperci wskazują jednak, że w ujęciu rocznym dane mogą okazać się przeszacowane.

Kryzys gospodarczy w Chinach

Swoje obawy odnośnie rzekomego odrodzenia gospodarczego wyraził Louis Kuijs. Ekspert z Oxford Economics potwierdził, że Chiny rzeczywiście zaczęły powoli wychodzić z kryzysu. Zauważył jednak, że na tamtejszym rynku pracy wciąż występują problemy, z którymi władzom nie udało się uporać od początku 2020 roku.

bDeBPiGL

Jako przykład Louis Kuijs wskazał masowe zwolnienia pracowników. Jeśli Chińczycy przeszacowali dane odnośnie wzrostu gospodarczego, te kilka punktów procentowych może zaważyć o milionach miejsc pracy.

Zobacz też: Spacerowali chodnikiem, który dosłownie zapadł się pod ich nogami. Nagranie z Chin

"AFP" podaje, że w 2020 roku na chiński rynek pracy wkroczy aż dziewięć milionów absolwentów uczelni wyższych. Jednak ze względu na trudną sytuację na rynku część z nich kontynuuje studia lub decyduje się na pracę poniżej kwalifikacji.

bDeBPiGR

Groźba masowego bezrobocia jest na tyle realna, że zwróciła uwagę członków Komunistycznej Partii Chin. Obawiają się oni, że przez brak pracy dojdzie do masowych niepokojów społecznych.

bDeBPiHm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(19)
sas
3 miesiące temu
Co mnie obchodzą Chiny przez które padły setki zakładów w Łodzi Zgierzu Aleksandrowie i Konstantynowie !!!Łódzkie było potęgą włókiennictwa dopóki żółtki nie zalały kraj tanim szajsem !!!
A JA
3 miesiące temu
Jak tak będzie dalej to dojdzie do wojny światowej. Przecież wiadomo że jednym z głównych czynników rozpoczęcia konfliktów to zapaść gospodarczą.
kkkk
3 miesiące temu
Ktoś kto kupuje chińskie towary wspiera komunistycznych terrorystów.Specjalnie wirus był puszczony na świat żeby padła gospodarka a wtedy oni położyli by swoje łapy na wszystkim.
bDeBPiHn
rolnik sam
3 miesiące temu
nie kupujcie tandety chińskiej
On2358
3 miesiące temu
niech no inne światowe "mocarstwa" powiedzą ile one tuszują... i nie tylko w gospodarce ale i w polityce....
Najnowsze komentarze (19)
Wypad zołtki
3 miesiące temu
I dobrze Suprocentowe mongoloidy to podludzie.
Anonim
3 miesiące temu
Kłamie, że w kraju nie ma kryzysu i innych problemów nie prowadzi do niczego dobrego. Ale jak władza będzie kłamała obywateli w żywe oczy, chociaż prawdę znają to władza źle skończy.
👽👽👽👽
3 miesiące temu
Teraz wszystko jest z chin nawet wirus 🤪
SuperGość
3 miesiące temu
Widać od razu do czego Chińczycy wynaleźli tusz .... do pisania i tuszowania rzęs nad oczami Chinek też ale głównie tylko po to by komunistyczna i niewiarygodnie nieudolna władza mogła mogla na potęgę tuszować a to swoje bestialstwa w Tybecie, a to śmierć głodową kilkuset milionów obywateli za czasów Mao, a to nieustające represje wobec chińskich chrześcijan i wyznawców innych religii, a to pandemię koronawirusa wraz z wywołanym ogólnoświatowym kryzysem gospodarczym i społecznym z przerzutką na ograniczanie tym możliwości zbytu swoich produktów (ot taki strzał we własna stopę). Najdziwniejsze jest jednak to, że mimo tysiącleci tuszowania zupełnie takie tuszowanie prawdy komunistom chińskim nie wychodzi a zostaje opinia nieudolnych i morderczych krętaczy jak to kiedyś u naszych rodzimych komuchów
oook
3 miesiące temu
kryzys to chinole dopiero będą mieli jak cały świat się od nich odwróci w podzięce za kolejnego wirusa.
AntyTeza
3 miesiące temu
Gospodarka Niemiec zanotowala spadek 10.1% Unii Europejskiej 12%. Potrzeba 2 lat by wrocic do poziomu sprzed pandemii, przy zalozeniu, ze nie bedzie drugiej fali (choc wiadomo, ze nadejdzie na jesien) ale za to w Polsce jedynym kraju na Swiecie dobrobyt.
zorro
3 miesiące temu
telefonów też nie kupujcie bo są z chin. jupujcie tylko polskie telefony!
Fanta
3 miesiące temu
Co z tego adidasy nie tanieja🤑
bDeBPiHf
Krzysztof
3 miesiące temu
Hej, Zdecydowanie obecnie warto pobawić się na giełdzie, jest duża szansa by na kryzysie się nieco dorobić :)Do inwestowania zachęcam ze skorzystania z eMaklera od mbanku! Wszystko jestem w stanie wykonać online. Świetna apka i przyjazny interfejs. Idelny dla początkujących. Zjadłem zęby na inwestowaniu przrabiając przy tym wiele banków i eMakler zdecydowanie wypada najlepiej. Do tego teraz za otwarcie konta otrzymamy 190 PLN!! po spełnieniu śmiesznych warunków. Co ważne, by otworzyć konto nie musisz się nawet ruszać z domu :) P.S. Jeśli chciałbyś wspomóc schronisko dla piesków to proszę w identyfikatorze polecenia od znajomego wpisz "pomagam" :).
👽chinczyk
3 miesiące temu
Wspieraj polskie produkty z chin🤣
rolnik sam
3 miesiące temu
nie kupujcie tandety chińskiej
Ernesto
3 miesiące temu
To by znaczyło że mieli fale bankructw pracodawców
muchozol
3 miesiące temu
Tylko na zielonej wyspie kawalerki na wynajem mają zdrożeć buha ha
On2358
3 miesiące temu
niech no inne światowe "mocarstwa" powiedzą ile one tuszują... i nie tylko w gospodarce ale i w polityce....
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić