Więcej wf-u i gimnastyki w chińskich szkołach. Powód? Chodzi o chłopców

1

Chiński rząd chce, by chłopcy byli bardziej "męscy". W szkołach mają mieć więcej zajęć z wf-u i gimnastyki, by ćwiczyć swoje mięśnie i sprawność.

Więcej wf-u i gimnastyki w chińskich szkołach. Powód? Chodzi o chłopców
W Chinach ma być więcej zajęć sportowych dla chłopców. (Getty Images)

Chiny to prawdziwa mieszanka poglądów. Na co dzień konserwatywny styl życia zderza się z tymi, którzy pragną żyć bardziej progresywnie. Dotyka to szczególnie młodszej społeczności.

Nie podoba się to chińskim władzom. Jak podaje pismo "la Repubblica", rząd znalazł rozwiązanie w tej kwestii. Patriarchalne wartości mają powrócić do priorytetów młodzieży dzięki lekcjom wf-u i gimnastyki. Do szkół zatrudniono większą ilość specjalistów w tej kategorii.

Chłopcy, dzięki większej ilości wysiłku fizycznego, mają pozbyć się "delikatności". "Chłopięca" część młodzieży ma zmienić się w "prawdziwych mężczyzn". Jak podaje "la Republika", to część planu prezydenta Xi Jinpinga, który polegać ma na odmłodzeniu społeczeństwa.

Zniewieściali chłopcy mają stanowić zagrożenie dla ambitnych planów rządu. Oczywiście plany zwiększenia zajęć z aktywności fizycznej i konserwatywne podejście władzy do podziałów płciowych nie spodobały się wszystkim. Zwłaszcza młodsza część społeczeństwa czuje się urażona planem wdrożenia programu tworzenia "prawdziwych" mężczyzn.

Zobacz także: Wypadek w parku rozrywki w Chinach. Przerażające nagranie jednego z poszkodowanych
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić