Jan Manicki
Jan Manicki| 

Koronawirus. Pierwszy samolot pasażerski wylądował w Wuhan

2

Do Wuhan przyleciał pierwszy międzynarodowy samolot pasażerski. Od blisko ośmiu miesięcy lotnisko było zamknięte dla samolotów spoza Państwa Środka. To właśnie w Wuhan wybuchła epidemia koronawirusa.

Koronawirus. Pierwszy samolot pasażerski wylądował w Wuhan
W Wuhan wylądował pierwszy od 8 miesięcy samolot pasażerski spoza Chin (Getty Images)

W Wuhan wylądował pierwszy od początku pandemii koronawirusa samolot pasażerski spoza Chin. To maszyna z Korei Południowej. Międzynarodowe loty do Wuhan były zawieszone przez blisko osiem miesięcy.

Na pokładzie samolotu południowokoreańskiej linii T’way Air znalazło się 60 pasażerów. 11 z nich to obywatele Korei Południowej. Wszyscy musieli przedstawić uzyskany maksymalnie 72 godziny przed startem negatywny wynik testu na COVID-19.

Pierwszy samolot pasażerski w Wuhan. Przebadano pasażerów

Pasażerowie zostali przebadani tuż po wylądowaniu. Dodatkowo trafili do kwarantannę. Zostali umieszczeni w hotelach, gdzie przez dwa tygodnie będą znajdować się pod obserwacją.

Samolot z pasażerami przyleciał do Wuhan. To tam wybuchła pandemia

To właśnie w Wuhan lekarze potwierdzili pierwszy na świecie przypadek zakażenia koronawirusem. Przez pierwsze pandemii miesiące miasto zostało prawie całkowicie odcięte od świata. Zawieszone zostały wszystkie połączenia krajowe i międzynarodowe.

Zobacz także: Koronawirus w Chinach.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić