Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|
aktualizacja

Chiny wymierzają karę. Masowe aresztowania. Amerykański prawnik zatrzymany

12
Podziel się:

Policja w Hongkongu aresztowała 6 stycznia dziesiątki działaczy na rzecz demokracji. Decyzje podjęto na podstawie kontrowersyjnych przepisów.

Chiny wymierzają karę. Masowe aresztowania. Amerykański prawnik zatrzymany
Zdjęcie poglądowe (Getty Images, Anthony Kwan)

Agencja Reutera przekazała niepokojące wieści z Hongkongu. Policja aresztowała tam 6 stycznia dziesiątki działaczy na rzecz demokracji na podstawie kontrowersyjnych przepisów. Kilka godzin później na mocy prawa bezpieczeństwa narodowego zatrzymano również amerykańskiego prawnika. Agencję poinformowało o tym źródło w jego kancelarii.

Aresztowania były związane z inicjatywą niezależnego głosowania. To przeprowadzono w lipcu 2020 roku i miały wyłonić kandydatów opozycji do odroczonych wyborów parlamentarnych. Zatrzymania miały na celu stłumienie ruchu od czasu narzucenia miastu przepisów bezpieczeństwa w czerwcu.

Aresztowany Amerykanin to John Clancey. Jest przewodniczącym Azjatyckiej Komisji Praw Człowieka i członkiem grupy związanej z prodemokratycznymi demonstrantami w mieście. Zatrzymano go podczas policyjnego nalotu na firmę prawniczą Ho, Tse, Wai & Partners. Clancey jest skarbnikiem jednej z organizacji, która brała udział w głosowaniu. Policja w Hongkongu nie odpowiedziała na prośbę agencji Reutera o komentarz.

Zobacz także: Czy ozdrowieńcy powinni być szczepieni? Prof. Simon: "Nie ma przeciwwskazań, żeby podbić poziom przeciwciał"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(12)
Tomek
rok temu
omijajcie aliexpress. ostatnie 6 miesięcy to totalna tragedia. Przychodzą uszkodzone produkty niezgodne z opisem a zarządca portalu nic z tym nie robi. Na ostatnią przesyłkę czekam 6 m-cy i dostaję tylko informację abym był cierpliwy.
txt
rok temu
Jak komuniści chińscy wymierzają karę? Mordują
dolikwidacji
rok temu
i to jest piękne a u nas PO robi co chce - pluje, awarturuje, dewastuje, kradnie, zdradza, zabija i jest bezkarna - czas z ty,m skończyć
Gość
rok temu
A Amazony w Polsce mają się bardzo dobrze, tam same i tylko paczki z Chin przechodzą.
zibik
rok temu
A co my do tego mamy? Drukujcie to Niemcom. Podobno nowa montownia Mercedesa powstaje obok jakiegoś chińskiego obozu koncentracyjnego. Tak się robi interesy!
Pis prawica
rok temu
Komunistyczny kraj, zniszczył wolny, demokratyczny, bogaty Honkong, a ,, prawicowcy,, z PiS elektoratu, cieszą się bo Komunizm w siłę rośnie ❗️❗️❗️
10 tys, lat
rok temu
Jak u nas. Zgodnie z chińskim prawem i nikt nie będzie ich uczył prawa.
śmieszne
rok temu
Wszystko zaczęło się prawie 8 tys. lat temu, gdy na Nizinie Chińskiej udomowiono pierwsze rośliny i zwierzęta, a potem zaczęła tworzyć się cywilizacja chińska. Co USA czy Izrael ma do szukania w najstarszej cywilizacji.
dobrze robią
rok temu
Jak wygra chińska Solidarność to Chiny z mocarstwa staną się taką zapyziałą Albanią.
HerrFlick
rok temu
Nie kupować wyrobów z Chin. Wycofać stamtąd fabryki, technologie i specjalistów. To jedyna rada, jak nie chcecie wojny.
derbent
rok temu
Zamykać i karać tych, którzy działają na szkodę państwa. Tak jest wszędzie a szczególnie w USA.
prawda
rok temu
Kupujcie dalej Chinskie produkty a swiat stanie się taki jak w Chinach o to efekt bezmózgi kosumetów.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić