Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Chodzież. Pokazał Morawieckiemu rachunek na 4,2 mln zł. "Zapamiętam to do końca życia"

83
Podziel się

Burmistrz Chodzieży (województwo wielkopolskie), Jacek Gursz, zamierzał wręczyć Mateuszowi Morawieckiemu rachunek na kwotę 4,2 mln zł. Premier, choć podczas wizyty widział potężnych rozmiarów rachunek, nie wziął go ze sobą.

Chodzież. Pokazał Morawieckiemu rachunek na 4,2 mln zł. "Zapamiętam to do końca życia"
Burmistrz Chodzieży chciał wręczyć Mateuszowi Morawieckiemu rachunek na kwotę 4,2 mln zł (Jacek Gursz)
bCObvNkR

Kulisy wizyty premiera Morawieckiego w Chodzieży

Mateusz Morawiecki przyjechał na spotkanie z samorządowcami z województwa wielkopolskiego w starostwie powiatowym w Obornikach.

Burmistrz Chodzieży Jacek Gursz przygotował rachunek opiewający na niebagatelną kwotę 4,2 mln zł. Chciał go przekazać premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, podczas gdy ten odwiedził Chodzież.

bCObvNkT

4,2 mln zł - na tyle burmistrz Chodzieży wycenił dopłaty samorząd do zmian wprowadzonych przez PiS w ostatnim roku. Na rachunku, w rubryce "tytułem", burmistrz wpisał: "Koszt narzuconych przez rząd wydatków mieszkańcom Chodzieży w 2019 roku".

Pan premier widział ten czek, wyraźnie spojrzał na niego, przeczytał, potem spuścił wzrok na mnie. Ten wzrok zapamiętam do końca życia - powiedział później burmistrz Jacek Gursz na antenie TVN24.
bCObvNkZ

Wybory prezydenckie 2020. Włodzimierz Cimoszewicz ostro o Mateuszu Morawieckim. "To notoryczny łgarz"

bCObvNlu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(83)
jolka
miesiąc temu
Pięknie, samorządowcy, drukujcie czeki i pokazujcie swoim mieszkańcom
paranoja+
miesiąc temu
Morawiecki zabrał samorządom realne pieniądze a teraz na dykcie wręcza wirtualne z funduszu, którego jeszcze nie ma.
Rychu
miesiąc temu
Może ktoś z Państwa wie,gdzie trafiają pieniądze z wycinki drzew z lasów panstwowych? Tak pytam z ciekawosci...jezeli wiecie to proszę o info.
bCObvNlv
Tylko prawda
miesiąc temu
Brawo burmistrz!!!! Niech inni biorą z niego przykład.
Piotr
miesiąc temu
Ukryty majątek to jedno z wielu kłamstw Morawieckiego. Zrobił oddzielność majątkową z żoną. Dlaczego? Po to by ukryć prawdziwą fortunę. Co to za przykładna rodzina, która ma oddzielne budżety i majętności? Czy spodziewają się rozwodu ? Co premier ma jeszcze do ukrycia ? Jaki przykład daje Polakom? Czy mają tak samo postępować? Przepisał na żonę miedzy innymi 15 hektarów, które nabył od biskupa Gulbinowicza. A KK dostał ja za darmo od państwa. Jak premier będzie nadzorował rozliczenie pedofilii, skoro zawdzięcza im fortunę? Swoją drogą wartość jego oświadczenia trzeba pomnożyć wielokrotnie. Teraz te hektary kupione pod stołem są warte ponad kilkadziesiąt milionów złotych - za 700 tysięcy wydanych. „Pinokio” - nie przypadkowo premier otrzymał ten przydomek, gdyż nie sposób zliczyć kłamstw i półprawd wypowiadanych przez tego Jarosławowego pomazańca. Skazany przecież został prawomocnym wyrokiem za kłamstwa. Jakby tego nie było dość, są to kłamstwa wyjątkowo łatwe do sprawdzenia. Ale to mu nie przeszkadza. Często idzie też w zaparte. To jako radny AWS nabył wiedzę o atrakcyjnej działce. W 2002r. nabył ją stosunkowo tanio - chociaż warta była wielokrotnie więcej. Swoją drogą, skąd 34 letni Morawiecki dysponował wtedy takimi pieniędzmi? Teraz wiadomo dlaczego zrobił rozdzielność majątkową z żoną - nikt mający czyste sumienie tak nie postępuje. Kolejnym skandalem jest fakt, iż przed ubiegłorocznymi wyborami parlamentarnymi, w odpowiedzi na silną krytykę opozycji, pis uchwalił ustawę zobowiązującą żony polityków do ujawnienia swoich majątków. I co się stało? Wybory minęły – pis wygrał. W związku z tym ustawę wysłano do mgr Przyłębskiej – prywatnej kucharki Kaczyńskiego, czyli do aktualnej atrapy Trybunału Konstytucyjnego – na wieczne zamrożenie. I teraz Morawiecki ma wymówkę - bo niby czeka od 9 miesięcy na ten wyrok – który zaplanowany jest na świętego nigdy. Na to samo powołuje się Szumowski – który też przekazał swoje miliony żonie. Ale przecież nie ma żadnego aktu prawnego zakazującego wyjawienie majątku swoich żon. To kwestia poczucia przyzwoitości i potwierdzenia zgodności wypowiadanych publicznie zobowiązań do ich przestrzegania. Natomiast praktycznie wyszukuje się mało honorowe i marne zasłony mające ukryć prawdę. Ale czy obaj panowie wiedzą co to honor? Sprawy te urastają do symbolu hipokryzji i dwulicowości aktualnej władzy. Ten skandal to kolejny , wzorcowy przykład obłudy reprezentowanej przez środowisko pis.
Najnowsze komentarze (83)
Nikt
4 tyg. temu
Piękny premier najpierw lekką ręką wydaje cudze pieniądze a za chwile rzuci aparat przemocy POLICJA na drogi ściągać haracz od kierowców, przedsiębiorców....
Klos
4 tyg. temu
Gdy byśmy mieli tego premiera i prezydenta, zamiast Tuska i Komorowskiego, to teraz byśmy do pracy przyjmowali Niemców.
na swoich
4 tyg. temu
a za czyje pieniądze ten czek wyprodukował - proszę o kopię faktury
NNNNN
4 tyg. temu
Jaki łón odważny....Za PO_PSL znaleźli by go powieszonego z piątku na sobotę....
Bynio
4 tyg. temu
Kiedy Lewicę rozlicza nie wspomnę o PO i PSL.
LGBT
4 tyg. temu
Polskie stocznie i wiele innych zakladow tez moga wystawic czek ale PO i calej lewicy . Za to ze zostaly sprzedane ile polsta na tym stracila. Co jest w Warszawiw jeszcze polskie. Wsystko niemcy kupili
Monika
4 tyg. temu
Ciekawy jestem o ile zwiększyły się wpływy do budżetu tej miejscowości od 2015 roku w związku z uszczelnieniem Vatu? To musi być burmistrz związany z totalną opozycją.
Kościuszko
miesiąc temu
Czas na zmiany. Musi być ktoś kto będzie patrzył na ręce PISowi.
bCObvNln
GOŚĆ
miesiąc temu
NA ANTENIE TVN24 I WSZYSTKO JASNE...
MarekZegarek
miesiąc temu
Miał swoje chłopina 5 min i wykorzystał jak umiał, drukarnia cyfrowa zarobiła, zatem plusy dodatnie przeważają nad ujemnymi:)
Poko
miesiąc temu
Rachunku za kamienice albo VAT paliwowy czy Amber Gold nie miał ?
Bolo
miesiąc temu
Niestety, ale Rząd obciążył samorządy bardzo dużymi wydatkami, jednocześnie odbierając im część dochodów (np. podatek dochodowy. Dlatego w 2019r samorządy z tego powodu zapowiedziały ograniczenie inwestycji w 2020 o 50% i kolejne ograniczenia w następnych latach.
der
miesiąc temu
Ani PO ani PIS nie wykonalo wyroku TRybunalu Konstytucyjnego TK 38/13 ludzie opiekuja sie swoimi roidzicami z piewrsza grupa i jak im nie przekroczy 764zl na osobe to dostaja 620zl,a jak im przekroczy te 764zl na osobe to nie dostaja za to ani grosza.Polska to dziki kraj.
kolo
miesiąc temu
Oczywiście wszystko na antenie TVN24, więc prawdy nie poznamy
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić