o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Miliony zł Mateusza Morawieckiego. Premier ujawnił oszczędności

22
Podziel się

Oszczędności Mateusza Morawieckiego zostały ujawnione na stronie Sejmu. Według oświadczenia majątkowego za 2019 rok, premier ma 4,93 mln zł oszczędności. Jako szef rządu zarobił w ubiegłym roku 217 848,65 zł.

Miliony zł Mateusza Morawieckiego. Premier ujawnił oszczędności
Mateusz Morawiecki ujawnił oszczędności. Ma prawie 5 milionów zł (PAP, Wojtek Jargiło)
bEhTrbwB

Z najnowszego oświadczenia majątkowego Mateusza Morawieckiego wynika, że do końca 2019 roku premier uzbierał 4,93 miliona złotych oszczędności. Szef rządu jest właścicielem 150-metrowego domu i zabudowań gospodarczych na półhektarowej działce. Całość jest warta zdaniem premiera 1,9 mln zł.

Swój drugi dom Morawiecki oszacował na 3-3,5 mln zł. Budynek o powierzchni 100 metrów kwadratowych mieści się na działce wielkości ok. 3 tys. metrów kwadratowych Premier posiada także połowę szeregówki o powierzchni 180 metrów kwadratowych na 400-metrowej działce o wartości ok. 600 tys. zł.

bEhTrbwD

Do oświadczenia majątkowego premier wpisał również: ponad 70-metrowe mieszkanie o szacunkowej wartości ok. 1,1 mln zł, działkę rolną o powierzchni 20 hektarów i wartości 200 tys. zł, zabudowę kuchenną za ok. 60 tys. zł, meble warte ok. 270 tys. zł i sprzęt techniczny za 20 tys. zł.

Oświadczenie majątkowe Morawieckiego. Ile zarabia premier?

Jako szef rządu Morawiecki zarobił 217 848, 65 zł w 2019 roku. Dodatkowo otrzymał parlamentarna dietę: 4 091,83 zł. Znacznie większe kwoty można znaleźć w rubryce: "Inne dodatkowe dane o stanie majątkowym".

bEhTrbwJ

Morawiecki ma uprawnienia do akcji banku Santander – o przybliżonej wartości do 350 tys. zł. Morawiecki zaznaczył jednak, że "nie osiąga z tego tytułu dochodu i nie posiada wiedzy, czy te uprawnienia mogą się zmaterializować". Premier oświadczył również, że pożyczył siostrze 300 tys. zł.

Ma też prawo do odroczonych premii "ujętych w raportach rocznych Banku WZ WBK", w którym był prezesem. Nie wpisał jednak ich wysokości.

Zobacz także: Zobacz też: Ulewy nad Polską. Ekspert tłumaczy, jak wpływają na przyrodę
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEhTrbxe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(22)
Daniel
12 miesięcy temu
A to wszystko nakradł za nasze pieniądze. Wstydzić się powinien, a nie, razem z resztą PiSowskiego bandyctwa dalej kradnie, oszukuje i łamie konstytucję w biały dzień. Powinni go rozliczyć, zająć równowartość tego co nakradł, sprzedać i oddać obywatelom, ewentualnie przeznaczyć na jakiś sprzęt który pomoże ratować ludzkie życie.
Jery
12 miesięcy temu
Skarbówka powinna się bardziej przyjdziec
polak
12 miesięcy temu
i to wszystko za "glodowe pensje" polskich politykow... jestem za wprowadzeniem wyrownania zarobkow jak to ma miejsce w krajach gdzie wladze mysla o obywatelach nie o sobie...
bEhTrbxf
krzyś
12 miesięcy temu
Po co mu tyle mieszkań? Pewnie tzw okazje były jak u Trzaskowskiego
mum
12 miesięcy temu
W PiSie jest wielu milionerów...(praktycznie wszyscy,którzy są w spółkach skarbu państwa)...
Pinokio
12 miesięcy temu
To tylko na drobne wydatki - prawdziwy majątek jest nażone.
xxxxx
12 miesięcy temu
217,848 tys za rok ??? ciekawe ????? w banku miesiecznie miał 350,000 tys !!!! i doprowadził do sprzedania banku BZWBK . w polityce nawet za rok nie ma tego co miał w banku miesiecznie
Działka
12 miesięcy temu
A działka przy autostradzie za 70 mln?
chrisssceapc
12 miesięcy temu
Zaraz wrócę, żeby sprawdzić, czy tekst rzeczywiście widnieje, czy wisi tylko wirtualnie. Oby nie było jak wczoraj, bo mam dziś power...
._.
12 miesięcy temu
Nikodem Dyzma też był prezesem banku.
Faaaz
12 miesięcy temu
Zaraz, zaraz. A gdzie jeszcze ten majątek, który przepisał na żonkę? Tam tego jest znacznie, znacznie więcej, niż te marne 5 mln!
ggggggggg
12 miesięcy temu
Za grosz nie wierzę tym krętaczom.
Texas
12 miesięcy temu
A co on k... a w totka wygrał?
bEhTrbwX
O czyim
12 miesięcy temu
O czyim oświadczeniu jeszcze napiszecie ? Może teraz czas na kogoś z PO ?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić