Dagmara Smykla| 

Miliony zł Mateusza Morawieckiego. Premier ujawnił oszczędności

42

Oszczędności Mateusza Morawieckiego zostały ujawnione na stronie Sejmu. Według oświadczenia majątkowego za 2019 rok, premier ma 4,93 mln zł oszczędności. Jako szef rządu zarobił w ubiegłym roku 217 848,65 zł.

Miliony zł Mateusza Morawieckiego. Premier ujawnił oszczędności
Mateusz Morawiecki ujawnił oszczędności. Ma prawie 5 milionów zł (PAP, Wojtek Jargiło)

Z najnowszego oświadczenia majątkowego Mateusza Morawieckiego wynika, że do końca 2019 roku premier uzbierał 4,93 miliona złotych oszczędności. Szef rządu jest właścicielem 150-metrowego domu i zabudowań gospodarczych na półhektarowej działce. Całość jest warta zdaniem premiera 1,9 mln zł.

Swój drugi dom Morawiecki oszacował na 3-3,5 mln zł. Budynek o powierzchni 100 metrów kwadratowych mieści się na działce wielkości ok. 3 tys. metrów kwadratowych Premier posiada także połowę szeregówki o powierzchni 180 metrów kwadratowych na 400-metrowej działce o wartości ok. 600 tys. zł.

Do oświadczenia majątkowego premier wpisał również: ponad 70-metrowe mieszkanie o szacunkowej wartości ok. 1,1 mln zł, działkę rolną o powierzchni 20 hektarów i wartości 200 tys. zł, zabudowę kuchenną za ok. 60 tys. zł, meble warte ok. 270 tys. zł i sprzęt techniczny za 20 tys. zł.

Oświadczenie majątkowe Morawieckiego. Ile zarabia premier?

Jako szef rządu Morawiecki zarobił 217 848, 65 zł w 2019 roku. Dodatkowo otrzymał parlamentarna dietę: 4 091,83 zł. Znacznie większe kwoty można znaleźć w rubryce: "Inne dodatkowe dane o stanie majątkowym".

Morawiecki ma uprawnienia do akcji banku Santander – o przybliżonej wartości do 350 tys. zł. Morawiecki zaznaczył jednak, że "nie osiąga z tego tytułu dochodu i nie posiada wiedzy, czy te uprawnienia mogą się zmaterializować". Premier oświadczył również, że pożyczył siostrze 300 tys. zł.

Ma też prawo do odroczonych premii "ujętych w raportach rocznych Banku WZ WBK", w którym był prezesem. Nie wpisał jednak ich wysokości.

Zobacz także: Zobacz też: Ulewy nad Polską. Ekspert tłumaczy, jak wpływają na przyrodę
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić