Wróć na
Dagmara Smykla
|

Miliony zł Mateusza Morawieckiego. Premier ujawnił oszczędności

22
Podziel się

Oszczędności Mateusza Morawieckiego zostały ujawnione na stronie Sejmu. Według oświadczenia majątkowego za 2019 rok, premier ma 4,93 mln zł oszczędności. Jako szef rządu zarobił w ubiegłym roku 217 848,65 zł.

Miliony zł Mateusza Morawieckiego. Premier ujawnił oszczędności
Mateusz Morawiecki ujawnił oszczędności. Ma prawie 5 milionów zł (PAP, Wojtek Jargiło)
bCObsRwB

Z najnowszego oświadczenia majątkowego Mateusza Morawieckiego wynika, że do końca 2019 roku premier uzbierał 4,93 miliona złotych oszczędności. Szef rządu jest właścicielem 150-metrowego domu i zabudowań gospodarczych na półhektarowej działce. Całość jest warta zdaniem premiera 1,9 mln zł.

Swój drugi dom Morawiecki oszacował na 3-3,5 mln zł. Budynek o powierzchni 100 metrów kwadratowych mieści się na działce wielkości ok. 3 tys. metrów kwadratowych Premier posiada także połowę szeregówki o powierzchni 180 metrów kwadratowych na 400-metrowej działce o wartości ok. 600 tys. zł.

bCObsRwD

Do oświadczenia majątkowego premier wpisał również: ponad 70-metrowe mieszkanie o szacunkowej wartości ok. 1,1 mln zł, działkę rolną o powierzchni 20 hektarów i wartości 200 tys. zł, zabudowę kuchenną za ok. 60 tys. zł, meble warte ok. 270 tys. zł i sprzęt techniczny za 20 tys. zł.

Oświadczenie majątkowe Morawieckiego. Ile zarabia premier?

Jako szef rządu Morawiecki zarobił 217 848, 65 zł w 2019 roku. Dodatkowo otrzymał parlamentarna dietę: 4 091,83 zł. Znacznie większe kwoty można znaleźć w rubryce: "Inne dodatkowe dane o stanie majątkowym".

Morawiecki ma uprawnienia do akcji banku Santander – o przybliżonej wartości do 350 tys. zł. Morawiecki zaznaczył jednak, że "nie osiąga z tego tytułu dochodu i nie posiada wiedzy, czy te uprawnienia mogą się zmaterializować". Premier oświadczył również, że pożyczył siostrze 300 tys. zł.

bCObsRwJ

Ma też prawo do odroczonych premii "ujętych w raportach rocznych Banku WZ WBK", w którym był prezesem. Nie wpisał jednak ich wysokości.

Zobacz też: Ulewy nad Polską. Ekspert tłumaczy, jak wpływają na przyrodę

bCObsRxe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(22)
Z...
miesiąc temu
Ciekawe ile ma żona...
hahaha
miesiąc temu
20 ha warte 200 tys. hehe dobre... to chyba jakieś podmokle bagna
ggggggggg
miesiąc temu
Za grosz nie wierzę tym krętaczom.
bCObsRxf
Mum
miesiąc temu
Oswiadczenie za 2019 rok:(....czyli trzeba trochę dołożyć....
Texas
miesiąc temu
A co on k... a w totka wygrał?
Najnowsze komentarze (22)
Daniel
miesiąc temu
A to wszystko nakradł za nasze pieniądze. Wstydzić się powinien, a nie, razem z resztą PiSowskiego bandyctwa dalej kradnie, oszukuje i łamie konstytucję w biały dzień. Powinni go rozliczyć, zająć równowartość tego co nakradł, sprzedać i oddać obywatelom, ewentualnie przeznaczyć na jakiś sprzęt który pomoże ratować ludzkie życie.
Jery
miesiąc temu
Skarbówka powinna się bardziej przyjdziec
polak
miesiąc temu
i to wszystko za "glodowe pensje" polskich politykow... jestem za wprowadzeniem wyrownania zarobkow jak to ma miejsce w krajach gdzie wladze mysla o obywatelach nie o sobie...
krzyś
miesiąc temu
Po co mu tyle mieszkań? Pewnie tzw okazje były jak u Trzaskowskiego
mum
miesiąc temu
W PiSie jest wielu milionerów...(praktycznie wszyscy,którzy są w spółkach skarbu państwa)...
Pinokio
miesiąc temu
To tylko na drobne wydatki - prawdziwy majątek jest nażone.
xxxxx
miesiąc temu
217,848 tys za rok ??? ciekawe ????? w banku miesiecznie miał 350,000 tys !!!! i doprowadził do sprzedania banku BZWBK . w polityce nawet za rok nie ma tego co miał w banku miesiecznie
Działka
miesiąc temu
A działka przy autostradzie za 70 mln?
bCObsRwX
chrisssceapc
miesiąc temu
Zaraz wrócę, żeby sprawdzić, czy tekst rzeczywiście widnieje, czy wisi tylko wirtualnie. Oby nie było jak wczoraj, bo mam dziś power...
._.
miesiąc temu
Nikodem Dyzma też był prezesem banku.
Faaaz
miesiąc temu
Zaraz, zaraz. A gdzie jeszcze ten majątek, który przepisał na żonkę? Tam tego jest znacznie, znacznie więcej, niż te marne 5 mln!
ggggggggg
miesiąc temu
Za grosz nie wierzę tym krętaczom.
Texas
miesiąc temu
A co on k... a w totka wygrał?
O czyim
miesiąc temu
O czyim oświadczeniu jeszcze napiszecie ? Może teraz czas na kogoś z PO ?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić