Ciężko w to uwierzyć. Ukrainiec pokazał, co uratowało mu życie

Media społecznościowe obiegło niesamowite nagranie wideo z Ukrainy. Jeden z żołnierzy zamieścił materiał, na którym pokazał, co uratowało go przed śmiercią. Przedmiot ten zatrzymał kulę z pistoletu.

Ciężko w to uwierzyć. Ukrainiec pokazał, co uratowało mu życie
Ukrainiec pokazał, co uratowało mu życie (Twitter)

Inwazja wojsk rosyjskich w Ukrainie trwa nieprzerwanie od 24 lutego. W mediach społecznościowych codziennie przybywa wiele nowych materiałów multimedialnych, które pokazują ogromne trudy wojny. Jedno z najświeższych nagrań wideo zostało zamieszczone przez żołnierza, który cudem uniknął śmierci od trafienia kulą.

Wideo zamieszczone przez ukraińskiego żołnierza robi wrażenie. Mężczyzna pokazał, że dosięgnęła go kula z rosyjskiej broni. Na szczęście podczas ostrzału miał na sobie kamizelkę kuloodporną. Trudno w to uwierzyć, ale wojskowe wyposażenie nie okazało się kluczowe w jej zatrzymaniu. Okazało się bowiem, że siłę uderzenia naboju przyjął smartfon, który był umieszczony w jednej z kieszonek kamizelki.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Na szczęście żołnierzowi nic się nie stało. Na opublikowanym wideo widać, jak wyjmuje z kieszeni kamizelki telefon. Kula doszczętnie zniszczyła urządzenie, które nadawało się po ostrzale już tylko do śmieci. Być może Ukrainiec zostawi smartfona jako dowód cudu, którego doznał podczas walk o wolność ojczyzny. Niewątpliwie strata kilku tysięcy złotych jest niczym w porównaniu z ryzykiem utraty życia.

Internauci pod wrażeniem

Pod ogromnym wrażeniem całej sytuacji byli sami internauci. Wideo w ciągu zaledwie kilkunastu godzin zostało przez nich obejrzane ponad 80 tysięcy razy. Wielu komentujących stwierdziło, że jeszcze większą ochronę dałby żołnierzowi stary telefon komórkowy. Tego typu urządzenia sprzed ok. 20 lat cieszyły się gigantyczną odpornością na zniszczenia.

Stara Nokia poradziłaby sobie jeszcze lepiej - napisał internauta.
Zobacz także: Kiedy powstanie CPK? Horała odpowiada na niewygodne pytania
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić