Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|
aktualizacja

Rosja. Były mnich okupował klasztor. Pokazano nagranie z akcji komandosów

22
Podziel się:

Rosyjska policja aresztowała byłego mnicha, który od czerwca okupował żeński klasztor. Ojciec Siergiej zaprzecza istnieniu pandemii koronawirusa i wzywa wiernych do umierania "za prawdziwą Rosję"

Rosja. Były mnich okupował klasztor. Pokazano nagranie z akcji komandosów
Ojciec Siergiej. (YouTube)

Ojciec Siergiej został zatrzymany przez komandosów 28 grudnia na Uralu. Trafił do prokuratury w Moskwie, gdzie został oskarżony o łamanie prawa w trakcie pandemii oraz nakłanianie młodych osób do samobójstwa.

Prawdziwe nazwisko mnicha to Nikołaj Romanow. Zyskał rozgłos na początku tego roku po zakwestionowaniu istnienia pandemii Covid-19, przeciwstawianiu się zakazom odprawiania nabożeństw oraz krytykowaniu Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego. W czerwcu przejął kontrolę nad kobiecym klasztorem w Sriednieuralsku niedaleko Jekaterynburga na Uralu i uparcie odmawiał opuszczenia go.

Mnich zachęcał do umierania za Rosję

Siergiej został mnichem w latach 80. po odbyciu kary za morderstwo. Od tamtej pory jest znany ze skrajnie prawicowych poglądów i głoszenia teorii spiskowych. Kontroluje swoich zwolenników i zaapelował do nich, aby byli gotowi, na jego wezwanie, do oddania życia "za prawdziwą Rosję".

Siergiej uważa, że władzę w Rosji sprawuje grupa masonów i komunistów. Otwarcie głosi antysemickie hasła. Twierdzi, że Cerkiew zbyt łagodnie podchodzi do innych religii, a nowoczesne podejście do życia niszczy wiarę.

Mnich został formalnie wyrzucony z kościoła we wrześniu za otwarte ignorowanie zakazu odprawiania nabożeństw. Materiał filmowy opublikowany w Internecie pokazuje moment zatrzymania kapłana. Wyznawcy ojca Siergieja krzyczeli i walczyli z policją w obronie mnicha.

Policja i lokalne władze nie skomentowały jeszcze tego nalotu. Rzecznik Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego, Władimir Legoida, napisał, że ubolewa nad faktem, że ojciec Siergiej i jego zwolennicy nie dostosowali się do panujących obecnie przepisów

Zobacz także: Zobacz też: Zaginieni w Arktyce. Rosjanie pływali na lodzie. Niesamowita akcja ratunkowa
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(22)
Ktzysztof M.
2 lata temu
Ja też zaprzeczam chwilowo istnienu pandemi.Przestane zaprzeczać bo mam rowno pod sufitem w chwili jak mnie zaszczepią .Dodam że jak ktoś załapie wirusa mając 70 lat i wiecej to ma szanse na przeżycie w 75%,czyli 25% umiera.Jak zostanie podłączony do respiratora to szanse sie odwracają ,bo 75% umiera.O zniszczonych sercach,płucach,wątrobie i innych narządach nie wspomne a objawy mogą wystąpić po latach. Zupełnie czymś innym jest zagadnienie jak do pandemi doszło. Nie wykluczam celowej roboty.
Car
2 lata temu
Jak wadza coś mówi to tak jest i tak ma być a nie byle kto będzie mówił prawdę
rte
2 lata temu
Co Słowo Boże mówi na temat przyczyn grzechów duchownych ? List apostoła Pawła do Rzymian rozdział 1 wersety od 21 do 32 : Bo chociaż wiedzieli o Bogu, nie wychwalali Go jako Boga ani Mu nie dziękowali. Ich umysły stały się puste, a ich nierozumne serca ogarnęła ciemność. Mimo że uważali się za mądrych, stali się głupi i zamienili chwałę niezniszczalnego Boga na podobizny zniszczalnego człowieka, a także ptaków, zwierząt czworonożnych i gadów. Dlatego też Bóg, stosownie do pragnień ich serc, zostawił ich na pastwę nieczystości, żeby hańbili swoje ciała. Zamienili oni prawdę Bożą na kłamstwo i wielbili stworzenie — dla niego pełnili świętą służbę zamiast dla Stwórcy, który powinien być wysławiany na wieki. Amen. Właśnie dlatego Bóg zostawił ich na pastwę niepohamowanych żądz seksualnych. Kobiety zamieniły stosunki seksualne zgodne z naturą na przeciwne naturze. Podobnie mężczyźni zrezygnowali ze zgodnych z naturą stosunków seksualnych z kobietą i gwałtownie zapłonęli żądzą jedni do drugich, mężczyźni do mężczyzn. Zaczęli dopuszczać się tego, co ohydne, na samych siebie ściągając karę należną za złe postępowanie. Ponieważ nie chcieli poznać Boga, On zostawił ich na pastwę niewłaściwego sposobu myślenia, żeby robili to, co nie przystoi. Są więc pełni wszelkiej nieprawości, niegodziwości, chciwości, zła, zawiści, skłonni do morderstw, kłótni, podstępni, złośliwi, rozsiewają pogłoski, rzucają oszczerstwa, nienawidzą Boga, są zuchwali, wyniośli, chełpliwi, knują zło, są nieposłuszni rodzicom, nie mają zrozumienia, łamią obietnice, są pozbawieni naturalnych uczuć i niemiłosierni. Choć bardzo dobrze wiedzą, że zgodnie z prawym postanowieniem Bożym dopuszczający się czegoś takiego zasługują na śmierć, nie tylko dalej to robią, ale też z uznaniem odnoszą się do innych, którzy tak postępują.
CV-21
2 lata temu
Ciekawe dlaczego zamknął się w żeńskim klasztorze? pewnie coś tam jeszcze skorzystał....
Ramcoder
2 lata temu
Namówił wielu do oddania życia.Pora aby dał przykład i sam przeniósł się na lepszy Świat.
student
2 lata temu
Mówić to jedno, Robić to drugie. Bierz przykład z multimiliarderów i ich marionetek polityków. Opowiadają jak bardzo się starają o nasze zdrowie i życie i wszystko co robią to dla naszego szczęścia, a ciągle konstrułują: kryzysy, pandemie, wojny i zabijają miliony ludzi aby jeszcze bardziej sie wzbogacić.
SKWAREK
2 lata temu
"SŁUŻBA" W WOJSKU TEŻ JEST nakłanianie młodych osób do samobójstwa. SZCZEGÓLNIE W PAŃSTWACH KTÓRE NIE POSTARAŁY SIĘ O BROŃ ATOMOWĄ
Cub
2 lata temu
Teorie spiskowe głoszą kłamliwe media. Jeżeli z choroby porównywalnej do grypy robi się masowego zabójcę w porozumieniu z rządami, to nie jest to teoria spiskowa? Prawdziwie myślących się ucisza aby prawda nie zatriumfowała i nie wyrwała czasem lunatyków z matrixa.
SwojAk
2 lata temu
W Polsce też był taki przypadek też w klasztorze żeńskim chyba pod Lublinem tam też ksiadz kapelan nie chciał opuścić terenu klasztoru twierdząc że wszędzie jest grzech i zabawki dla dzieci są grzeszne .skończyło się na interwencji policji którą usunęła księdza z terenu klasztoru
...
2 lata temu
Jak widać prawdziwa wiara szuka ludzi odrzuconych przez społeczeństwo stosujące nowomowę i nowomyślenie. Bóg wybiera maluczkich.
George
2 lata temu
Aresztowany za prawdę!
fredi
2 lata temu
pomylili adresy ci komandosi z Toruniem....
and
2 lata temu
No i fajnie.
Nikt6
2 lata temu
Po naszego małego kontrolera i jego mnichów też przyjadą :)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić