Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MCZ
|
aktualizacja

COVID-19. Historyczne oświadczenie 3 byłych prezydentów USA

6
Podziel się:

Obawy związane ze szczepieniami rosną na całym świecie, a antyszczepionkowców przybywa. By pokazać, że nie ma powodów do strachu, byli prezydenci USA zaszczepią się publicznie.

COVID-19. Historyczne oświadczenie 3 byłych prezydentów USA
Barack Obama, G.W. Bush i Bill Clinton zaszczepią się przeciw COVID-19 publicznie. (Getty Images)

Wzrost obaw związanych ze szczepieniami to zjawisko występujące nie tylko w Polsce. Antyszczepionkowców przybywa, co oznacza, że pozostanie duża grupa nie tylko narażona na zakażenia COVID-19, ale przede wszystkim roznosząca wirusa dalej. Może to znacznie opóźnić opanowanie pandemii.

Ameryka podjęła decyzję o wprowadzeniu programu promującego szczepienia. Udział z nim jako wolontariusze mają wziąć ostatni trzej prezydenci USA - Barack Obama, G.W. Bush i Bill Clinton. Szczepienia mają odbyć się na wizji.

Publiczne szczepienia mają odbyć się zaraz po tym, jak preparat dostaną ci, którzy są w grupie największego ryzyka. Mowa tu przede wszystkim o seniorach i opiece medycznej.

Po pierwsze, szczepionki muszą być uznane za bezpieczne i podane tym, dla których są priorytetem. Następnie prezydent Bush stanie w kolejce po swoją szczepionkę i chętnie zrobi to przed kamerą - powiedział Freddy Ford, szef sztabu Busha.

Obama pomimo zakończonej już dawno posłudze prezydenckiej, wciąż udziela się w ważnych sprawach publicznych. Przykład bierze z rodziny Bushów, która również długo brała udział w różnego typu inicjatywach społecznych czy charytatywnych.

Rozumiem, że historycznie wszystko, co sięga czasów eksperymentów Tuskegee i tak dalej budzi pewien sceptycyzm. Ale faktem jest, że szczepionki są powodem, dzięki któremu nie mamy już polio, jest to powód, dla którego nie mamy całej gromady dzieciaków umierających na odrę i ospę oraz choroby, które kiedyś dziesiątkowały całe populacje i społeczności - powiedział Obama dla CNN.
Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Poruszający apel Michała Kamińskiego do koronasceptyków
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(6)
ssz
2 lata temu
Nie wierzę im
Czytajcie
2 lata temu
Trójca ,,,,prowokatorzy,,,nie słuchajcie ich to prowokacja,nie szczepic sie,odradzam..... OSZUSTWO 1918 ROKU – “GRYPA HISZPANKA” I SZCZEPIONKOWE LUDOBÓJSTWO
propaganda
2 lata temu
U nas też dla dobrego przykładu najpierw będą szczepieni lekarze i ludzie starzy - tylko czy szczepionka będzie jednakowa dla wszystkich ???
emeryt
2 lata temu
A kto zagwarantuje i jaki dowód będzie na to , że szczepionka zawiera to co zwykłym obywatelom będzie podane .ha ha ha śmiechu warte , bo nie wiem czy ktoś w to uwierzy.
Rafa
2 lata temu
dla nich mają tą prawdziwą szczepionkę opracowaną jeszcze przed wypuszczeniem wirusa dla ogółu mają broń genetyczną z napisem szczepionka cel eksterminacja zbędnych ludzi
Hank
2 lata temu
Ciekawe, co będzie we filce. Bo nie sądzę, że szczepionka. Pewnie jakaś sól fizjologiczna.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić