o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Dagmara Smykla
|

COVID-19. Wariant Delta już w 74 krajach. Może opanować świat

51
Podziel się

Szybko rozprzestrzeniający się wariant Delta koronawirusa budzi coraz większy niepokój na świecie. Mutacja może doprowadzić do rozwoju epidemii w biedniejszych krajach, a także wywołać ponowne zaostrzenie obostrzeń w krajach zamożniejszych.

COVID-19. Wariant Delta już w 74 krajach. Może opanować świat
Wariant Delta już w 74 krajach. Może stać się wiodący na świecie (Getty Images)
bEqZIzoB

Pierwotnie wykryty w Indiach wariant Delta jest już obecny w 74 krajach świata. Został wykryty m.in. w USA, Skandynawii, krajach Afryki i w państwach położonych nad Pacyfikiem.

To nie jest dobra wiadomość. Naukowcy alarmują, że mutacja powoduje cięższy przebieg COVID-19, a także jest bardziej zaraźliwa. Druga cecha może sprawić, że Delta stanie się wiodącym wariantem SARS-CoV-2 na świecie.

bEqZIzoD

Delta dominuje w Wielkiej Brytanii, gdzie stanowi 90 proc. wszystkich nowych zakażeń. Z kolei w Stanach Zjednoczonych ta mutacja odpowiada za 10 proc. nowych zakażonych. W tych krajach funkcjonuje jednak olbrzymia infrastruktura pozwalająca na lepszą kontrolę nad rozwojem epidemii. Naukowcy obawiają się, że Delta może najsilniej uderzyć w kraje rozwijające się.

To wariant trudniejszy do wykrycia. Wirusolodzy podkreślają, że zakażenia tą mutacją koronawirusa są rejestrowane w krajach objętych surowymi restrykcjami. Przykładem może być Australia, która ma bardzo restrykcyjne przepisy dotyczące podróży - informuje "The Guardian".

Wariant Delta już w 74 krajach. Może stać się wiodący na świecie

W kwietniu WHO zaczęło się obawiać, że zakażenie Deltą daje większe prawdopodobieństwo ciężkiego przechorowania COVID-19. Wnioski te potwierdzili Chińczycy, którzy stwierdzili, aż 12 proc. wszystkich zakażonych tym wariantem ciężko przechodzi chorobę. Ponadto pojawiły się również przypuszczenia, że Delta jest mniej podatna na działanie szczepionek.

bEqZIzoJ
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEqZIzpe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(51)
Yoo
miesiąc temu
A kiedy odmiana muzułmańska?
xyz
miesiąc temu
Wariant delta ogłosiły media głownego scieku :D xd
Dociekliwa
miesiąc temu
Czy to już po nas ?
bEqZIzpf
Goldengecko
miesiąc temu
Covid-19 był stworzony w jakimś celu i ten cel jeszcze nie został osiągnięty
Lipa
miesiąc temu
Kto w końcu odpowie za wojnę biologiczną!jakoś świat milczy!a rządy razem ze znaawcami medycznymi wykańczają ludzi psychicznie.Dlaczego nie zrzeszeni lekarze,naukowcy mówią co innego! To są inni lekarze?
Czytający
miesiąc temu
Wariant delta. Kiedy OMEGA???
8787
miesiąc temu
Tak tak. Jedyna rada, szczepić , szczepić aż ostatni zaszczepiony zamieni się w zombie.
Bolo
miesiąc temu
'foliarze' już ponad rok temu mówili, że będą paszporty szczepionkowe, że plandemia jest zaplanowana, że będzie segregacja sanitarna, że będzie trzeba szczepić sie co roku nie wiadomo przez ile lat, że te szczepionki to eksperyment medyczny, że głownym powodem umieralności na covid jest brak opiekiu medycznej przy zapaleniu płuc - ale kto by tam wierzył 'foliarzom'.
Jacek Bąk
miesiąc temu
Proponuję zobaczyć na YouTube Polskie Stowarzyszenie Niezależnych Lekarzy jest taka konferencja która dużo wyjaśnia
plum
miesiąc temu
Oj tam, oj tam, indyjski... Wietnamczycy ledwo zaczęli w marcu "szczepienia" i już w maju nie dość, że im zachorowalność podskoczyła to jeszcze dorobili się swojego wariantu. Jaskółki donoszą, że jest o wiele ciekawszy niż ten indyjski.
ONR
miesiąc temu
Dlaczego my nie mamy polskiej narodowej mutacji?
A NO
miesiąc temu
CO LUDZIE PRZESTALI SIE SZCZEPIĆ ???? MAJA MATERIAŁ TO NIECH BUDUJA SZCZEPIONKĘ , W CZYM PROBLEM , DOPASOWAC DO MUTACJI I PO TEMACIE
Robson
miesiąc temu
A może to?a może tamto? A może ta reklama, może inna?
bEqZIzoX
dr Henryk
miesiąc temu
wersja alfa jest groźniejsza, a wersja omega to nie do powstrzymania
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić