Cud medyczny. Pręt przebił czaszkę na wylot. Pacjent przeżył i pokazał zdjęcie

13

Wypadek, który miał miejsce na placu budowy w Jerozolimie, wyglądał tragicznie. Mężczyzna spadł z dużej wysokości na metalowy pręt, który przebił mu czaszkę. Po wielogodzinnej operacji mężczyzna stanął na nogi.

Cud medyczny. Pręt przebił czaszkę na wylot. Pacjent przeżył i pokazał zdjęcie
(Twitter.com)

Kamel Abdel Rahman udał się na plac budowy, gdzie prowadzone były prace nad mieszkaniem dla jego rodziny. To tam uległ poważnemu wypadkowi. Mężczyzna spadł z wysokości drugiego piętra na żelazny pręt, który przebił się przez jego czaszkę.

Widok wypadku był przerażający. Wszytko stało się na oczach rodziny mężczyzny, która zamarła z przerażenia.

Nie mogłem się ruszyć, więc zawołałem o pomoc - krzyczałem. Byłem przytomny i nie czułem żadnego bólu. Nie wiem, jak to wytłumaczyć - opowiadał mężczyzna w wywiadzie z Jerusalem Post.

Zobacz także: Pacjent z prętem w czaszce w Białymstoku

Kamel natychmiast trafił do szpitala Hadassah Medical Center we wschodniej Jerozolimie. Tam zajął się nim neurolog dr Samuel Moscovici, który podjął się trudnej operacji.

Mężczyzna miał wiele szczęścia. Skany wykazały, że pręt przeszedł między dwoma ważnymi tętnicami, które dostarczają krew do mózgu. Jednak usunięcie go było bardzo niebezpieczne. Jeden nieprecyzyjny ruch podczas 10-godzinnej operacji mógł zaważyć na życiu pacjenta. Następnie mężczyzna przeszedł jeszcze drugą operację w celu uszczelnienia czaszki.

Kamel opuścił już szpital. Operacje skończyły się pomyślnie. Teraz mężczyzna jest wdzięczny lekarzom za uratowanie mu życia.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić