Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
HNM
|

Cud w Afganistanie. Mijały miesiące, rodzice nie mieli już nadziei

157
Podziel się

W sierpniu, kiedy Afgańczycy rzucili się do ucieczki przed talibami, bojący się o życie swoje i dziecka rodzice przekazali małego Sohaila amerykańskim żołnierzom. Wydawało się, że już nigdy go nie zobaczą. Wydarzył się jednak cud i chłopczyk znowu jest z bliskimi. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Cud w Afganistanie. Mijały miesiące, rodzice nie mieli już nadziei
Dziecko przekazywane żołnierzom USA na lotnisku w Kabulu (YouTube)
bFdLyEfF

Sohail Ahmadi miał zaledwie 8 tygodni, gdy rodzice w akcie desperacji przekazali go w ręce amerykańskich żołnierzy. Nie przyniosło to oczekiwanego skutku - chłopiec został w Afganistanie, a jego rodzice dotarli do USA. Dzieckiem zaopiekował się Hamid Safi, taksówkarz, który po znalezieniu chłopca na lotnisku zabrał go do siebie i wychowywał jak własnego syna.

Mirza Ali Ahmadi, ojciec dziecka, w rozmowie z agencją Reutera przyznał, że 19 sierpnia, ze strachu przed tym, że w ścisku osób oczekujących na lotnisku jego synek zostanie dosłownie zmiażdżony przez tłum, postanowił oddać go w ręce żołnierzowi USA. Był przekonany, że poda go nad bramkami, a później sam przedostanie się około 15 metrów do wejścia na pokład samolotu, gdzie potem odbierze synka. Tak się jednak nie stało.

W tym czasie talibowie odepchnęli tłum. Ahmadi i jego żona - Suraya - a także ich czworo dzieci nie mogli dostać się do środka przez długi, długi czas.

bFdLyEfH

Ojciec chłopca wpadł w panikę.

Ahmadi nie mógł nigdzie odnaleźć Sohaila. Szukał go na lotnisku, ale otrzymał informację od urzędników, że jego synek najprawdopodobniej opuścił już granice kraju. Zapewniono go, że "spotka się z nim później" - podaje agencja Reutera.

Wkrótce cała rodzina trafiła do Stanów Zjednoczonych. Tymczasowo zamieszkali w Teksasie. Ciągle zastanawiali się, co dzieje się z ich synkiem.

bFdLyEfN

Tymczasem ten był u wspomnianego już Safiego - taksówkarza, który przywiózł 19 sierpnia na lotnisko rodzinę swojego brata. Przypadkiem wtedy znalazł chłopca na lotnisku. Jak twierdzi - chłopiec cały czas płakał. Safi próbował początkowo znaleźć jego rodziców, jednak nie udało mu się to, więc zabrał dziecko do swojego domu, gdzie przebywały także jego trzy córki. Jak wyznał - zawsze chciał mieć syna.

Jeśli znajdzie się jego rodzina, oddam go im. Jeśli nie, sam go wychowam - powiedział mężczyzna, cytowany przez agencję Reutera.

Safi zabrał go do lekarza, a wkrótce nawet wstawił zdjęcie w social mediach całej swojej rodziny - z Sohailem w środku. Wtedy też pojawił się artykuł agencji Reutera o zaginionym chłopcu. Sąsiedzi Safiego poinformowali agencję o miejscu jego pobytu, rozpoznając chłopca ze zdjęć w artykule. Kolejny artykuł dotarł natomiast do Ahmadiego.

bFdLyEfO

Safi odmówił. Nie chciał oddać dziecka ojcu

Ahmadi skontaktował się z Safim i poprosił go o oddanie dziecka. Taksówkarz odmówił. Wkrótce skontaktowano się nawet z talibską policją. Poinformowano, że doszło do porwania.

Policjanci odwiedzili Safiego, ale ten zaprzeczył zarzutom. Wyznał, że "nie porwał chłopca, ale się nim opiekuje". Policja umorzyła więc śledztwo.

Na szczęście Safi i jego rodzina poszli po rozum do głowy i wkrótce komendant policji pośredniczył w rozmowie pomiędzy rodzinami, które postanowiły się dogadać. Ahmadi miał zwrócić niecałe 1000 dolarów za opiekę nad dzieckiem Safiemu, którą ten sprawował przez 5 miesięcy.

bFdLyEfP

Kiedy chłopiec po raz pierwszy spotkał się z ojcem, na ich twarzach widać było łzy. Płakali także dotychczasowi opiekuni dziecka.

Płakali, ja też płakałem, ale zapewniłem ich, że oboje są młodzi, Allah da im dziecko płci męskiej. Nie jedno, ale kilka. Podziękowałem im obojgu za uratowanie dziecka z lotniska - wyznał Ahmadi.

Po wszystkim rodzina świętowała powrót do domu Sohaila. Wyprawiono ucztę w Michigan, gdzie teraz żyją - szczęśliwi, że są razem.

bFdLyEfQ
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFdLyEgi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(157)
Końradzio
wczoraj
"Zobaczył to cały świat. Mijały miesiące, aż wydarzył się cud""-- znoowu cuud?! Coo za cudaczny świat mamy.Same rekordy, cudy i cuda
Ehh
6 dni temu
Amerykanie porzucili dziecko na lotnisku brawo
Niezwykle
6 dni temu
dobrze to świadczy o amerykańskich żołnierzach.
bFdLyEgj
LLLLLL
6 dni temu
Cuda tylko są w naszym ciemnym kraju.
kiki
7 dni temu
Historia , ktora nie trzyma sie ani kupy , ani....!! Czyli historia, ktora wymyslili sobie amerykanie z Hollywooooddd! Cytuje:" rodzice w akcie desperacji przekazali go w ręce amerykańskich żołnierzy... chłopiec został w Afganistanie"! a dalej piszecie: " u wspomnianego...taksówkarza, który .... Przypadkiem wtedy znalazł chłopca na lotnisku."`???????????????
Piki
7 dni temu
Trudno o większą bujdę na resorach !
Tata powiedzi...
7 dni temu
Za parę lat mały powie "mamo wysadzisz mnie dzisiaj przed szkołą?" i mama spełni życzenie małego Afgańczyka...
Andrew
7 dni temu
To ten zolnierz je wyrzucil?
nino
7 dni temu
Dzisiaj stał się cud...powiedział dziadek !!! ...zrobiłem taką luźną kupkę... !!!
Ssss
7 dni temu
W USA 80% mięs kanciarzom to analfabeci żyjący jak niewolnicy . Bogaci za pizwolenuem rzadu okradają w białych rękawiczkach . Najgorsza to mafia ubezpieczeń zdrowotnych
Ola
7 dni temu
No to jak? Przekazał dziecko amerykańskiemu żołnierzowi a on je porzucił? Trochę nieładnie ze strony Amerykanina.
Bastek
7 dni temu
Jak zwykle chodziło o forsę. Za 1000 dolarów już tak bardzo nie pragnął go wychować na własnego syna. Wcześniej jego rodzice po(d)rzucili go Amerykanom w nadzieji dla przyszłościowej forsy dla nich. Inni z tego regionu płacą Łukaszence po kilka tysięcy dolarów by dla forsy przedostać się do zasiłkowego raju i nieopodatkowanych przychodów w szarej strefie: taksówki, drobny handel, narkotyki, prostytucja.
położna
7 dni temu
To dziecko na zdjęciu ma 8 tygodni????!!!!!
bFdLyEgb
cynik
1 tyg. temu
Te jankeskie szwejki poza wprowadzaniem amerykańskiego stylu życia na całym świecie czynią cuda - napalmem, bombami i kulami. Najpierw Afganów oszukali wprowadzając tak zwaną demokracje by po latach demoralizacji i korupcji zwinąć jak zwykle to robią manele i zostawić tych ludzi samych sobie na pastwe losu i jeszcze bezczelni chrzanią o cudach
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić